Asus Rog Strix, nie działa wpisywanie małego ś i ł

Witam posiadam laptop Asus Rog Strix
Nie dziala wpisywanie wspomnianych literek zamiast nich wlacza sie to co na zdjeciu
Moze miec to zwiazek z GeForce Experience
Jak to wylaczyc? W przypisanych klawiszach w GeForce Experience nie ma tych skrotow do tych dwóch literek


Można odinstalować GeForce Experience, to nie jest niezbędna apka.

Jak potrzebujesz to na próbę możesz szukać opcji by jej odebrać uruchamianie wszelkimi skrótami klawiaturowymi.


Jak często piszesz „caps lockiem” to może wystarczy nie używać shifta ( Alt Gr + Shift + L/S) - raczej rzadko widzę sens pisania np. „Łódź” wielką literą (zwłaszcza jak nie jesteś z powiatu łódzkiego lub okolicy).

Oczywiście jak tylko specyficznie pisane z Shift-em się wykrzaczają.

Dziękuję, sposób z wciśnięciem Capslocka i shiftu jednocześnie pomógł - zależałoby mi jednak na tym, by pozbyć się tego ■■■■ u na stałe.

Geforce Experience nie jest z tym powiązane, tam są inne skróty klawiszowe, swoją drogą też wkurzające, ale już je zmieniałem wcześniej…

ktos cos?

Może to z nVidia ShadowPlay:

Lub jakieś Asus Armoury Crate:

WIN 11 brak polskich liter - #13 przez januszek

Armoury Crate u mnie działą
w menu z lewej wybieramy „Urządzenie” ikonka klawiatury z myszką
następnie „System”
następnie zakładka „Monitor zasobów”
po prawej otwiera się menu, gdzie jedna z pozycji „Monitorowanie na żywo” - jeśli nie jest na „ON” ustawiamy na „ON”
pod tą opcją „Ustawienia monitora w czasie rzeczywistym” - klikamy na nią
bliżej środka ekranu otwiera się kolejne menu, które przewijamy na sam dół (linijka pokazuje się po prawej stronie po najechaniu myszką) do pozycji „Ustawienia skrótów klawiszowych”
Zmieniamy „OSD Switcher” oraz „Level Switcher” według uznania.