Benchmark.pl pisze, że darmowa aktualizacja do Windows 10 jest NIELEGALNA i mogą być kary

No ok, to usuwanie urządzenia, a co z licencją? Gdzie ona jest? Jak ją przenieść na nowy komputer?

Licencja to stary system z kluczem do upiększenia;
Zakupiony klucz w10;
Sprzet z zakupionym w10 (tu nie oddasz samego systemu). Chodzi o fabrycznie instalowany.

To ja dalej nie wiem o co chodzi z tym fragmentem:

Dokładnie mówię, że można przenieść licencję na nowy sprzęt po uprzednim odinstalowaniu windows ze starego urządzenia i usunięcia podłączonego urządzenia pod konto Microsoft i zainstalowaniu i aktywowaniu systemu na nowym sprzęcie przez zalogowanie do konta Microsoft.

1. Masz w10 po aktualizacji z w7, przypisałeś go do swojego konta Microsoft:

  • usuwasz go z konta (instrukcja, jeśli przypisałeś, zalecane);
  • odinstalowujesz;
  • instalujesz na nowym kompie podając klucz w7 lub aktualizujesz tą w7 jeśli jest już zainstalowana i aktywowana.

2. W10 kupiony z kluczem:

  • usuwasz go z konta (instrukcja, jeśli przypisałeś, zalecane);
  • odinstalowujesz;
  • instalujesz na nowym kompie podając klucz zakupionego w10.

3. Laptop etc z preinstalowanym w7 z aktualizacją do w10

  • nie możesz sprzedać samego systemu, musisz z laptopem
  • usuwasz go z konta (instrukcja, jeśli przypisałeś, zalecane);
  • sprzedajesz

4. Laptop zakupiony z preinstalowanym w10

  • nie możesz sprzedać samego systemu, musisz z laptopem
  • usuwasz go z konta (instrukcja, jeśli przypisałeś, zalecane);
  • sprzedajesz.

update:
Z tym przypisaniem to nie jest tak, że musisz używać ich logowania. Robi się to jednorazowo aby ich system przypisał ten dany komputer do Ciebie imiennie. Potem ustawiasz sobie takie logowanie jak Ty chcesz.

Jesteś pewny tego punktu? Akurat licencję z upgrade przenosisz na nowy sprzęt dzięki kontu Microsoft. To co napisałem. Napisałem licencja przypisana do sprzętu i konta Microsoft. Jeden warunek do aktywacji spełniony dzięki kontu Microsoft. Gorzej z laptopami i ze sprzętem z przeinstalowanym systemem.

Ale i tak klucz starego systemu musisz podać bo niby jak zgłosisz, że to przeniesienie w obrębie konta a tylko sprzęt się zmienił.

Update: napisze jaśniej.

Mam 3 x w10 z update do w10.
Chcę jeden sprzedać Tobie.
Robię to co w pkt1.
A ty instalując na swoim kompie aby było to legalne musisz podać klucz tej w7 z której ja zrobiłem update do w10 i Tobie sprzedałem. Wtedy zostanie Tobie przypisana ta konkretna licencja.

Zgadza się, ale nie musisz znowu instalować 7, aktywować jej i upgradować do 10, jak już to raz zrobiłeś. Klucz jest związany z 10.

Oczywiście, że nie musisz. Ja to napisałem jako opcja scenariusza.

Sa ludzie którzy muszą tak zrobić bo w10 ma wykastrowane sterowniki starych urządzeń (drukarki etc). A przy upgarde z zainstalowanego w7 to im nadal działa.

W firmie zawsze można zlecić audyt legalności oprogramowania.

Najgorzej jest z laptopami i z preinstalowanym systemem. Tak jak ze składakiem i oddzielnym systemem nie ma problemu, tak z laptopami i preinstalowanym systemem może być na prawdę loteria.

Ale to też nie pokaże prawdy czy aktualizacja do w10 była 15 czy 20 kwietnia. To wie tylko Microsoft :slight_smile:

Myślę, że firmy tego typu potrafią to zrobić. Ponadto taki audyt zawsze można zlecić partnerowi Microsoftu, o ile sam Microsoft nie oferuje takich usług.

Partnerzy mają lepsze układy, niż zwykli smiertelnicy. Poza tym Microsoft nie trzyma tego w tejemnicy i infolinia wiele razy pomogła mi czy mojemu koledze z pracy rozwiązać problemy licencyjne. I nie pisze tu o problemach z aktywacją.

1 polubienie

Jak na razie w Polsce obowiązuje coś takiego
Art. 8.

  1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak zmienią na Przepisy Unijne są najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej to wtedy Merkel, przepraszam Unia, będzie tu decydować

Niekonstytucyjne działania są w sprzeczności z najwyższym prawem, a jest zjawisko powszechne. Konstytucja respektuje moc prawa międzynarodowego.
Merkel jest na garnuszku Putina, ma zagwarantowaną świetlaną przyszłość.

A co to ma do rzeczy z prawem do bezprawia i nieprawdy? MS zablokuje systemy W 10 tak, żeby na tym zarobić, a po zablokowaniu milionów systemów będzie armagedon, potem wycie do księżyca i inne przewołania prawa.

To mi wygląda na globalny fake news. Puszczanie kaczek. Ludzie roztrząsają nieprawdopodobne i niepojęte.

Przede wszystkim benchmark.pl
Nie widzicie w temacie? Oni nie mają ani za grosz rzetelności. Tylko potrafią siać panikę. MS zrobił specjalnie głośno o darmowym czasowym upgrade do Windows 10. Ale teraz po cichu Microsoft wie i użytkownicy, że można dalej upgradować starsze systemy do 10. I Microsoft ma w tym interes. A to finalnie dochodzimy do sedna sprawy, to nadal jest legalne i Microsoft pozwala na to, gdyż nie chcą się bawić w utrzymanie wielu wersji systemów, tylko jedną 10. Ale pytanie co dalej jeżeli Microsoft osiągnię swój cel i zdobędzie potrzebną ilość osób używających Windows 10? Pójdą w abonament, aby wbić sobie gwóźdź do trumny i użytkownicy żeby szukali alternatyw i tym samym przypieczętują spadek użytkowników Windows, którzy chętnie będą szli na Linux np. ?

2 polubienia

Jestem tego samego zdania, a tu podniecenie jakby wszystkich jutro mieli do więzienia pozamykać :joy:

1 polubienie

Dzięki modziu w imieniu swoim i także @januszek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ku chwale Ojczyzny i Amen! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Gorzej jakby zamknęli z zboczonymi zwyrodnialcami :stuck_out_tongue: