Błędy forum po aktualizacjach / uaktualnieniach

Jeśli stawiamy jakiś argument to warto mieć jakieś dane na jego poparcie.

:arrow_down:

Poziom zaufania
początkujący

Jak nie jest to poziom najniższy to się nie dziwię.

Musiałbyś znaleźć spis jaki to poziom wyrażony w liczbie, jak niższy niż 2 to zostaje blokowanie reklam po stronie użytkownika.

Jako doświadczony admin chyba wiesz, że takich rzeczy nie robi się w piątek, zwłaszcza przed dłuższym wolnym.

1 polubienie

Zazwyczaj tak, ale to też zależy.

Czasami lepiej zaryzykować i wprowadzić błędy niż zostawić system z lukami 0-day.

Ja rozumiem @Fizyda Twoją wypowiedź, ale gdyby zależało im na tym abyśmy po nich “nie jechali” itp. to znalazła by się osoba, która by napisała “Pracujemy nad rozwiązaniem”.
Druga sprawa miejsce zgłaszania błędów… było i co ? Olewka. Więc jak My starzy bywalcy patrząc na ogół mamy myśleć, że coś robią obecnie nad sprawą ? Nawet jeśli wprowadza się nową wersję X rzeczy to ZAWSZE daje się czas na oglądnięcie strony i sorawdzenie jej poprawności.

To jest akurat pierdoła bo ikonki, ale olewając taką “łatwą” sprawę ukazuje się braki w zespole lub do kitu sformułowane umowy. Gorzej jak to naprawia ktoś “bo lubię”…

Aby było jasne. Nie mam tutaj żadnego ALE do konkretnych osób, celuję w zarządzających kadrą pracowników (jak by nie patrzeć).

Teraz pojawił się temat z 2014

@zbigg47 Sam się nie pojawił, po prostu jakiś użytkownik odkopał ten temat… dodając zapytania które zostały skasowane już przez moderatora, ale temat mimo wszystko pozostał na liscie w ostatnich.

1 polubienie

No nie koniecznie. Co raz na głównej pojawiają się tematy które kilka lat i jeśli nie sprawdzisz daty to ci wręczą złotą łopatę. Jest to błąd forum znany chyba od jego pojawienia się tutaj. Z tego samego powodu często nawet bywalcy nabierają się na archeologię bo trudno to odróżnić bez czytania daty. W końcu skoro jakiś temat jest na głównej to mało kto spodziewa się że jest nieaktywny od 4 lat.

Ciekawe kto wpadł na idiotyczny pomysł żeby nie zamykać tematów. Włączyć automat. 30 dni nieaktywności i kłódka.

@anon54006378 daj znać następnym razem jak zobaczysz taki temat… :grinning:

Wysilasz się, a to jak dościana, a ściana i tak ma w **pie.

Ja tak z innej beczki jak się w Google wpisze “forum komputerowe” to wyskakuje “forum pclab” jako pierwsze, a nie dobre programy. Czyżby dlatego, że tam więcej ludzi czy więcej płąca za reklame w Google? Może mimo wszystko tamtych więcej ludzi odwiedza, a bajzel tutejszy mniej.

Biorąc pod uwagę ilość bzdur, które wypisujesz na tym forum, nic dziwnego, że się poddało… :worried:
Nie nudzi Ci się notoryczne rozpisywanie o niczym? Ciężko się monitoruje wątki, w których Ty się udzielasz, bo bezustannie pojawiają się powiadomienia… o niczym.

Kończ waść, wstydu oszczędź!

1 polubienie

Jak ci to przeszkadza i ciebie wkurza to nie reaguj. Nikt nie stoi z biczem za tobą i nie leje ciebie do krwi, że jest powiadomienie i masz klikać. Nie pasuje to nie. Ja nie zmuszam do niczego, ale skoro reagujesz tzn, że chcesz i nie możesz mi zabronić bo to tak jakbyś mi zabronił się odzywać.

Już jest ok.

1 polubienie

Co jest OK??

Ikonek jak nie było tak nie ma.

Ja mam.

Ja nadal nie mam mimo wyłączenia Adguarda!!

Każdy szanujący się portal zaliczył w swoim życiu kilka większych bądź mniejszych awarii, a pisanie, że w święta wszyscy mają mieć zapewnioną obsługę to “januszowe” podejście. Tylko naprawdę wielcy gracze mają obstawę 24/7, ale i tak zazwyczaj z “doskoku” tj. zdalnie w przypadku kryzysu gdy ważna część infrastruktury leży. Ważnej infrastruktury, a nie strony z newsami.

Forum to nie jest jakaś krytyczna usługa, która w święta musi działać bez zająknięcia.

Być może ktoś nad tym pracował i nie zdążył z rozwiązaniem problemu - jak pisał do jakiegoś supporu to zapomnij o pomocy w minutę.

Już widzę jak Ty, będąc u rodziny lecisz do komputera, bo ktoś się nie może doczekać byś mu jakiś projekt ogarnął. Czemu tez zakładasz, że to będzie trwało dwie minuty?

Dajcie ludziom może tak normalnie żyć? To, że Wy marnujecie czas w sieci zamiast spędzić czas z rodziną, nie oznacza od razu, że każdy może sobie na to pozwolić, bo Wy tak chcecie.

Zgodzę się jedynie, że robienie aktualizacji na ostatnią chwilę to trochę słaby pomysł, ale nie wiemy też czy problem od razu się pojawił i czy przypadkiem problem był znany, ale zakładane rozwiązanie nie dało efektu. Poza tym lepiej jak coś w ogóle działa niż miało się jeszcze bardziej rozlecieć.

Żeby chociaż miesiąc tu an forum wszystko jak należy działało to może obyło by się bez narzekania. Jednak to co 2-3 dni coś nie działa. Może na sylwestra zróbcie, żeby był błąd 500 na forum i tez powiecie, że macie to głęboko bo sylwester.

Tak to jest jak co chwile są aktualizacje, ale nie jest to takie częste jak sugerujesz. Forum działa na tyle ok by dało się pisać, a błędy typu nieprawdziwa ilość nieprzeczytanych, problemy ze zmianą awatara itp. to pierdoły. Tak, osoba odpowiedzialna za forum ma prawo mieć wolne w sylwestra i inne dni wolne od pracy, skoro jego harmonogram pracy tak wygląda. Nikt nie może w tym momencie żądać od niego dodatkowej roboty - mam na myśli forumowiczów.

BTW. ja nie odpowiadam za działanie strony, ani redakcja. Jest od tego odpowiedni człowiek/ludzie.