Brak dźwięku mimo nowej karty dźwiękowej


(Fedrix) #1

Witam. Niedawno spaliła mi się karta dźwiękowa :? kupiłem nową i zainstalowałem sterowniki które były na płycie , jednak mam problemy i to dosyć spore a mianowicie - Jak zresetuję komputer to przez jakiś czas dźwięk jest normalnie , natomiast później wcale nie ma i dopiero po ponownym uruchomieniu komputera jest. Dzieje się tak co chwilę. Wiecie co to za problem?? Mam Kartę dźwiękową C-Media CMI8738/C3DX Audio Device


(dark__jedi) #2

Może instalujesz sterowniki nieodpowiednie do posiadanego systemu.

Odinstaluj poprzednie i spróbuj tutaj:

http://www.cmedia.com.tw/EN/DownloadCen … &dtype=ALL


(adam9870) #3

Przeinstaluj sterowniki. Szukanie sterowników - część “zaopatrzenie się w sterowniki” zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Naciśnij logo Windows (flaga) + R >>> devmgmt.msc >>> otworzy się menedżer urządzeń >>> czy są tam jakieś znaki zapytania?

Podobny temat: problemy-karta-dzwiekowa-t497057.html

Pozdrawiam.


(roobal) #4

Fedrix , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.


(Fedrix) #5

Postarałem się odinstalować wszystkie sterowniki muzyczne z apletu dodaj lub usuń programy. Wchodząc w menedżer urządzeń pojawiają się takie pytajniki:

http://i49.tinypic.com/2nla4o0.png

Natomiast tym razem gdy odpalam Winampa wyskakuje owy problem, jednak nie chcę znów zainstalować sterowników, zanim nie pozbędę się starych, czy też złych:

http://i48.tinypic.com/2d96v6w.png


(roobal) #6

Fedrix , nowy tytuł nadal nie odzwierciedla problemu, proszę jeszcze raz poprawić tytuł wątku.


(Fedrix) #7

odświeżam temat, bo skoro już dźwięk jest, to chciałbym z niego skorzystać. Prosze o pomoc w tym co wyżej napisałem.


(adam9870) #8

Przeinstaluj sterowniki.

Sprawdź te: http://forum.pcformat.pl/Sterowniki-do- … o-Device-t

Szukanie sterowników - część “zaopatrzenie się w sterowniki” zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html Metoda z szukaniem sterowników po dentyfikatorze sprzętowym może przynieść pozytywne efekty.

To zintegrowana karta dźwiękowa, tak? Jeżeli w dalszym ciągu będą problemy to wejdź na stronę producenta płyty głównej i poszukaj sterowników. Jeżeli nie wiesz jaką masz płytę główną i inne podzespoły, to SIW: http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - Płyta główna.

Jeżeli szukasz sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz.

Pamiętaj o możliwości instalacji sterowników przez Menedżer urządzeń. Wciśnij logo Windows + R (albo Start >>> uruchom) >>> do okna Uruchamianie wpisujesz devmgmt.msc i klikasz OK >>> otworzy się Menedżer urządzeń. Przy określonych pozycjach mogą być wykrzykniki. Możesz kliknąć na określoną pozycję prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce na dysku, gdzie pobrałeś sterowniki ze strony producenta albo napęd CD/CDVD jeżeli instalujesz sterowniki z płyty (przy zakupie komputera mogłeś otrzymać taką). Inne rady: bluescreen-windows-t489660.html

Przed instalacją sterowników możesz usunąć stare. Ja spróbowałbym po prostu pobrać odpowiednie sterowniki i zainstalować i jeżeli będą problemy, to dopiero potem martwić się, bawić się w odinstalowywanie starych sterowników i szukanie nowych. W tym celu możesz skorzystać z programu Driver Sweeper http://phyxion.net/item/driver-sweeper.html Tutaj instrukcja obsługi: usuwanie-sterownikow-karty-graficznej-t477391.html#p3011265 (przy czym Ciebie interesować będą sterowniki od dźwięku, a nie od grafiki). Na wszelki wypadek przed usunięciem starych wersji sterowników możesz utworzyć punkt przywracania systemu, czyli Start - wszystkie programy - akcesoria - narzędzia systemwowe - przywracanie systemu.

Programu Driver Sweeper użyj w trybie awaryjnym. Oto krótki opis, w jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Albo programy do automatycznego wykrywania i instalowania sterowników (np. DriverEasy 3.0.1, czy-drivereasy-jest-bezpieczny-t475545.html albo DriverScanner spawdzanie-sterownikow-wzor-driverscanner-t490202.html). Ale nie używałem takowych, nie wiem jak działają i czy nie robią szkód. Zalecam ostrożność i tak czy inaczej polecam wcześniej wykonać punkt przywracania systemu - tutaj opis http://support.microsoft.com/kb/948247/pl ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 (tu do Windows 7 ale w XP jest podobnie) a tu praktyka:

W razie problemów pokaż zrzut ekranu z SIW z części Sprzęt - Płyta główna i Sprzęt - Sound Devices.


(Fedrix) #9

No to tak.

Za pomocą SIW pousuwałem wszystkie sterowniki Creative (poprzednia) i Audio Device(obecna). W Menedżerze odinstalowałem C-Media i uruchomiłem ponownie komputer. Z płytki dostarczonej razem z kartą dźwiękową zainstalowałem sterowniki i pojawił się komunikat:

http://i46.tinypic.com/1z6hrm.png

Następnie wyskoczył dymek:

http://i50.tinypic.com/2rx72w8.png

I kreator:

http://i45.tinypic.com/s4185k.png

Którego jednak nie mogę poprawnie zainstalować ponieważ nie można znaleźć odpowiedniego oprogramowania. Postarałem się więc mu pomóc. Moja płyta główna to Fujitsu siemens GA-8TRC410MF. Wszedłem na stronę producenta, wpisałem jej nazwę i pojawiły się te oto sterowniki:

http://i50.tinypic.com/2z5nqj4.png

Wszystkie Reatleki oraz Audio pobrałem i wypakowałem w lokalizacji

Nie pobierałem tylko tych od ATI, ponieważ z kartą graficzną miałem kiedyś problemy, ale sobie poradziłem. Ponownie odpaliłem Menedżer, prawym na pytajnik z High Definition Audio - Aktualizuj sterownik, a następnie Zainstaluj oprogramowanie automatycznie. No i niestety nic z tego. Znowu kreator wmawia mi, że nie może znaleźć odpowiedniego sterownika.

Dodane 01.09.2012 (So) 11:39

Pousuwałem sterowniki, zainstalowałem na nowo i nic. Proszę o pomoc :frowning:

Dodane 02.09.2012 (N) 16:46

Proszę o zamknięcie tego tematu i z góry przepraszam za założenie nowego. Gwarantuję, że sytuacja więcej się nie powtórzy.