BSOD i inne błędy

Odpaliłem oba jednocześnie, jak wychodziłem z domu było 15min testu. I FurMarka pokazywał cały czas w granicy 70* i 65% chłodnicy, na płaskim wykresie a cpu na ułamek sekundy kilka razy dobił do 81* ale prawie natychmiast spadało do 75* i tak trzymało.
Wrócę do domu to będzie koło 2h testu to zrobię screen.


Tak wyszedł test Czas FurMarc pokrywa się z Prime95 Więc wygląda na to że wszystko jest już ok.

Panowie dziękuję za wiadro wiedzy którą wlaliście w moją głowę, i może cierpliwości że chcieliście pomóc mimo mojego podejścia do sprawy.

Jak na wakacjach będziecie w Bieszczadach zapraszam na Grilla za to :wink:

Na Krzemień czy Halicz?

Tam to ciężko było by z ogniem :wink: Raczej do siebie pod dom :slight_smile:

I byle pamięć tyle problemów sprawiła. :grinning:. A gra działa teraz poprawnie?

A jakie okolice? Bardziej w kierunku Wetliny czy Górnych?

Szok że to taka głupia sprawa.

Ta gra to SATISFACTORY :wink: . Nie miałem jeszcze czasu pograć, ale włączyłem w takcie testów to nie wywaliło.

Raczej okolice Zagórza, Sanoka.

No właśnie że nie dało rady. Widzi tylko te nadpisane :-/

Opisz jak się do tego odzyskiwania zabrałeś. Jaki to dysk na USB, SSD HDD, Pendrive itd.

Zabrałem się zgodnie z tym opisem, na oba sposoby Odzyskiwanie danych programem DMDE - YouTube

Dysk USB WD 1tb HDD.

Pewnie czeka mnie oddanie dysku gdzieś do profesjonalnego zakładu.

Mam do ciebie pytanie.
Jakiej wielkości widzisz teraz ten dysk.
Pytam dlatego że nieraz po utworzeniu botowalnego obrazu Memtest na dysku, zmniejsza sie jego pojemność.
Dlatego uzywa się tych opcji do jej przywrócenia.
Moze to jest przyczyną ze widoczne sa tylko nadpisane.
https://www.memtest86.com/tech_recover-disk-space.html

Widzę 256 MB. Ale przy kopiowaniu bloków skopiowało całość. Efekt taki jak przy klonie dysku.

To nie dziwne, że nic nie widzi.

Na oknie wyboru woluminu zaznacz dysk i kliknij szukaj, skanowanie dysku będzie trwało długo, może nawet kilka godzin. Zapisz wynik skanowania gdzieś. Na dole w wynikach skanowania pojawią się inne możliwości wyboru woluminów. Wybierz taki, który pokazuje najwięcej plików, potem otwórz i dalej już program wyświetli co znalazł po lewej.

Czy mam rozumieć ze dysk 1TB jest teraz widoczny jako 256 MB-ajtowy.
Wstaw moze screena z Zarządzania dyskami

No pewnie, przecież użył softu do nadpisywania dysku z obrazu.

Nie ciebie pytam.
Nie interesuje mnie twój screen :clown_face:
P.S. Przy okazji. Nie interesuje mnie co widzi jakis program (np. DMDE) a co widzi Windows.

Chyba nie bardzo rozumiesz o co chodzi skoro piszesz

A przedtem

Czy ty w ogóle czytałes co on z tym DMDE robił. Link wstawił. Obejrzyj, Choć raz.
I nie wciskaj ciemnoty.

Windows widzi to co odczytuje z RDB, podobnie inne programy. Najzupełniej normalne po użyciu tego narzędzia.

Tak, obejrzałem link, nie przeskanowano całego dysku na wstępie, więc nie wkrył rzeczywistej pojemności. Zresztą można po prostu zdjąć wszystkie partycje. To niema znaczenia.

No to dlaczego chcesz by DMDE widział więcej niz system, piszac to.

Facet. Jeszcze raz powtarzam.
NIE CIEBIE PYTAM

Widzi 256mb bo kreator zapisu memtest usunął partycję tworząc jedną wielkości którą potrzebował.


używałem kilku programów tego typu jeszcze pod win98 i milenium i zawsze w takiej sytuacji programy dopisywały narzędzie do zawartości a nie „zawłaszczały” cały dysk.

Masz trzy mozliwości. Pierwsze dwie sa w instrukcji do której link ci podałem. Ale tam i tak w konsekwencji bedzie format. Wprawdzie bez nadpisywania bo raczej nie pełny, więc powinno, teoretycznie, powieśc sie odzyskiwanie danych.
Trzecia to rozszerzenie patrycji o miejsce nieprzydzielone.
Pytanie której? To pewien dylemat. Sadze ze F: ale pewności nie mam , wtedy dobrze jest skorzystać z zewnętrznego narzędzia. Przeczytaj bo tu trzeba będzie przenieśc nieprzydzielone miejsce.
Poprzez Zarzadzanie dyskami rozszerzysz tylko patrycje systemową Efi. ( te drugą)
https://pl.easeus.com/manage-partitions/move-unallocated-space.html
P.S. Gdybym miał zaczac to robic, obojętnie która wersja, sklonował bym dysk, bit po bicie. Dla bezpieczeństwa danych.
Zanim cos sie uruchomi to trzeba przeczytać instrukcję, nieraz pare razy przeczytać. Wtedy natknał byś sie na punkty dotyczace tego co sie dzieje po utworzeniu bootowalnego Mem.
Tamte systemy to dos. Tu to już zupełnie co innego