Chcesz kupić smartfon? Koniecznie napisz tutaj

Raczej preferuje Windows Phone a jeszcze nie zauważyłem do tej listy mogę dodać HTC Win Phone 8 

Jeżeli nie zależy Ci na Dual-SIM to Lumia 630, wydaje się lepsza oraz jest nowsza od sprawdzonej 520.

 

http://www.play.pl/telefony/htc8s_black/ ten HTC? Ma lampę błyskową co dla mnie jest sporym plusem, ale Lumia ma wyświetlacz IPS.

dokładnie ten HTC :smiley:

http://www.phonearena.com/phones/compare/HTC-Windows-Phone-8S,Nokia-Lumia-630/phones/7222%2C8503

 

Ja bym się chyba zdecydował na Lumię, poszperaj w necie - porównaj sobie zdjęcia wykonywane oboma telefonami, jakieś testy procesorów, zastanów się czy potrzebujesz latarki :stuck_out_tongue:

Lumie warto wziąć choćby ze względu na wsparcie, które w przypadku HTC nie jest takie pewne.

Opłaca się teraz wziąć Lumię 520 za około 350 zł?

 

Ogólnie chciałbym jeszcze się zapytać czy w przypadku 520’tki brand T-Mobile robi jakąś różnicę? Czy można ew. zmienić oprogramowanie na niebrandowane nie tracąc gwarancji?

 

Druga sprawa - czy telefon po wyjęciu z pudełka nadaje się do użytku w przeciwieństwie do Androida? Ma wszystkie potrzebne aplikacje, które są w pełni funkcjonalne (np. czy na WP również jest problem z kodowaniem znaków w sms-ach i trzeba instalować zewnętrzne aplikacje, aby sms mógł być dłuższy niż 70 znaków?)

Witam, poszukuję telefonu koniecznie 4.7 cala ekran, musi mieć również dobry aparat minimum 5mp i doskonale działający system GPS. Czy znajdę coś takiego w cenie do 500zł?

Windows Phone to system zamknięty. Jeżeli chcesz np. zaimportować zdjęcia to musisz to zrobić za pomocą aplikacji Zune. To w jaki sposób chcesz zmienić oprogramowanie jak nie masz dostępu do dysku? To nie Android, że możemy sobie tak po prostu wgrać nowszą wersję. 

PS. Zmiana oprogramowania to zawsze utrata gwarancji.Nie w przypadku Windowsa Phone, bo tam tego nie zrobisz. :).

Dołóż trochę i weź nową Lumię 625. Do używanej nie musisz dokładać. :slight_smile:

Cześć,

Ta Lumia bardzo spoko i nawet niedroga. A jeśli chodzi dalej o Lumię w podobnej cenie ale z mniejszym wyświetlaczem, ale lepszym aparatem?  Bo z andkiem nic nie ma godnego polecenia?

Dziękuje wszystkim :wink:

 

Jeśli chodzi o aplikacje to mam na myśli to, żebym np. nie musiał zmieniać apki do sms, bo nie mogę zmienić kodowania i polskie znaki powodują że sms ma długość 70 znaków albo jakaś inna apka wbudowania nie nadaje się do użytku. Mam dosyć tego, że kupuje telefon o niebywałej potencjalnej funkcjonalności której nie potrzebuję, ale już z smsami albo z czymś innym jest problem i muszę instalować zewnętrzne aplikacje firm trzecich.

witam

@maciek03

 

Jeśli Android, to dołożyłbym do Xperii M. Jeśli może być WP to może Lumia 520?

android, wsumie na używaną mnie stać a nie napisałem na początku że może być używany lub nowy

Wydaje mi się, że lepiej dołożyć 50zł i za 450zł upolujesz nówkę. Oczywiście jeżeli sama M’ka Ci odpowiada.

na allegro czy gdzie? bo widze że ciężko za taką cene upolować

Ostatnio sam przeglądałem Allegro i Tablicę i ludzie sprzedają. Uważaj tylko na jakieś podróbki z wysyłką zza granicy. Sporo osób z przedłużenia umowy u operatora sprzedaje, jak poszukasz to upolujesz.

 

Z tego co wiem to za te pieniądze to będzie chyba najlepsza nówka, chyba że bierzesz pod uwagę również mniej znane firmy?

dlaczego za te pieniądze najlepsza nówka? chińczykow sie obawiam, nawet nie wiem dokońca co to są te kazamy, i mniej znane firmy są też trudniej dostepne tam gdzie mieszkam, m’ke używaną znalazłem za 340

Tak doradzają na polskim forum Androida, dobry stosunek cena/jakość za firmowy telefon. Wyszła do niej aktualizacja Androida do 4.3 więc już jest lepiej niż w przypadku chińczyków, których większość pracuje na 4.1/4.2.

 

Głównym mankamentem chińczyków jest to, że raczej nie masz co liczyć na aktualizacje androida do nowszej wersji.

 

Jeśli miałbym dać 340zł za używkę, to wolałbym kupić nówkę za 450 :wink:

dobry stosunek jakości do ceny mnie interesuje, a androida to i tak bym instalował jakiegoś zrootowanego cyan’a czy coś