Chcesz kupić smartfon? Koniecznie napisz tutaj

Właśnie, że S3 LTE w wersji na nasz rynek posiada 4-rdzeniowy procesor. LG Swift G ze względu na wsparcie lepiej sobie odpuścić (chyba, że chcesz instalować custom rom). W przypadku Nexus 4, lepiej dopłacić i wziąć Nexus 5 lub G2. Miej jednak na uwadze to, że zarówno Nexus 4, Nexus 5 i G2 nie posiadają slotu na kartę pamięci. W przypadku G2 w wersji 16 GB dla użytkownika jest ok. 11 GB, a wersja 32 GB (poza tym, że wykracza poza budżet), to nie jest oficjalnie dostępna w Polsce. Ponadto G2 ma specyficznie umiejscowione przyciski (z tyłu urządzenia). Poza tym jest to bardzo wydajny i udany model. Jeśli chodzi o Lumię, to byłaby to dobra propozycja, jednak zaznaczyłeś, że chcesz grać. Na WP jest mniej gier niż na Android. Popatrz sobie w sklepie Windows Phone, czy są tam aplikacje, które Ciebie interesują.

Możliwe, że skuszę sie na ten S3 LTE, jest dosyć tani, bo na allegro można go mieć za niecałe 600zł. Tylko te powolne działanie telefonu, może da sie coś z tym zrobić?

To też kwestia androida, s3 dostał wersje 4.3, która wprowadziła parę zmian i poprawiła wydajność, opinie mogły dotyczyć jeszcze starszych wersji, a nawet gdyby były jakieś problemy można łatwo wgrać cyanogenmod. S3 LTE ze względu na więcej pamięci ma szanse na oficjalnego kitkata.

Coś tanio. Na pewno patrzysz na dobry model? Uważaj na odnawiane wysyłane z zza granicy. Jeśli chodzi o S3 LTE (I9305), to za nowy trzeba wydać ok. 900 zł. Teraz jak zobaczyłem, to za używany ok. 700 zł.

Jeden model znalazłem, w opisie było ze gościu chciał się go pozbyć bo brakuje mu kasy na Z1.

A co w porównaniu Lumi 920 z S3, która jest lepsza pod moje kryteria? Odrzuciłem ją przedtem, bo jest mniej gier na WP, ale gry z oficjalnych stron mniej mnie interesują, wolę znaleźć 10 pożądnych gier na jakimś forum niż 100 z oficjalnego. 

Oficjalnych stron tzn.? Na WP nie ma innego sklepu niż ten oficjalny. Gier jest dość dużo, co nie zmienia faktu, że na androida jest ich więcej. Chyba, że chodzi Ci o proste gry typu Angry Birds itp. Jednak jak gry są priorytetem, to jakoś nie sądzę, aby WP spełnił Twoje oczekiwania. Ponadto Lumia również nie ma slotu na karty pamięci (wspominam o tym, ponieważ dla wielu osób jest to dość istotny element). Sam Windows Phone jest naprawdę fajnym systemem, aplikacji również jest dość dużo, po prostu zobacz, czy w sklepie WP znajdziesz to, czego potrzebujesz. Pod wymienione wcześniej kryteria bardziej pasuje S3 LTE. Poza grami wspomniałeś o filmach. Obydwa telefony mają dobre wyświetlacze. Tutaj zależy głównie od twoich preferencji. Ekrany AMOLED mają swoich przeciwników i zwolenników. Zobacz też Lumia 925 (też posiada AMOLED, tak jak Samsung). Jakość dźwięku lepszą uzyskasz na S3 LTE, jednak Lumia też powinna zapewnić zadowalającą jakość dźwięku.

Obecnie mało gier mam z google play, więcej mam z darkwarez itd. Myśląłem że są tam gry których nie ma na oficjalnym ale teraz widzę zę są to darmowe wersje płatnych na oficjalnym

Witam. Czy lepiej wybrać używany iphone 4s za około 650zł, czy może xiaomi red rice, lub jakiegoś innego 4 rdzeniowca? Według mnie ekran w 4s jest troche za mały, ale raczej nie będę go za często uzywać, tylko dokupie tablet z andkiem do gier. Jakie jest wasze zdanie?

Lepiej 4S. :slight_smile:

W tej cenie możesz dostać Motorola Moto G lub Lumia 720, jak chcesz coś z większym ekranem,

 

Red Rice jest lepszym wyborem, iOS7 na iPhonie 4S działa bardzo średnio, natomiast iOS 5 i 6 są już bardzo słabo wspierane. 

Cześć,

Jak Lumie nie ma slotu na kartę pamięci? Jakoś moja Lumia 520 ma i w połączeniu z WP 8.1 w końcu mogę na tą kartę wgrywać aplikacje.

 

Dobra mój błąd jeśli chodziło Ci o Lumie 920 to rzeczywiście takiego slotu na kartę pamięci jej brakuje.

Witajcie. Chciałem się tylko zapytać, który telefon jest według Was najlepszy? LG Swift L5 II, Acer Liquid Z4, Huawei Ascend Y530 czy Prestigio MultiPhone 5450 DUO?

Najbardziej mi zależy na jakości odtwarzania dźwięku, płynnym przeglądaniu internetu i przyzwoitej jakości zdjęć.

Jaki masz budżet? Każdy z wymienionych telefonów ma 512 MB RAM, czyli trochę mało jak na Androida.

Dobra, już zamówiłem Huawei Ascend Y530.

Przymierzam się do zakupu telefonu, który poza funkciami komunikacyjnymi będzie mi służył do okazjonalnego przeglądania internetu oraz często jako nawigacja samochodowa. Moją uwagę zwrociły następujące modele: LG Swift L7 II P710, LG Swift L9 II i Motorola G.

 

Ponieważ do tej pory miałem do czynienia Nokią Lumia 710 i systemem WP proszę o waszą pomoc w doborze słuchawki pod Androida. W samym systemie raczej nie będę grzebał.

Jeśli miałeś Lumie to i pewnie Here Drive(Mapy Nokia) więc nastaw się, że na Androidzie nawigacja działa gorzej niż na WP i nie ma map dorównujących Here.

 

Z modeli, które podałeś najlepsza będzie Moto G, o ile nie potrzebujesz dużo miejsca w pamięci telefonu, następny jest L9 II a na samym końcu L7 II. 

Niestety obecnie Microsoft czy też kiedyś Nokia nie przeprowadziły aktualizacji map dla nawigacji na WP 7.8 i właśnie ten fakt plus awaria mojej dotychczasowej nawigacji sklaniają mnie do zmiany telefonu.

 

Jeżeli chodzi o mapy na Androida to widziałem, że dostępna jest zarówno Mapa map jak i Automapa więc nie wiem czy Here Drive ma tu przewagę (chodzi o mapy nie o kwestje ceny)?

 

Co rozumiesz przez to, że na Androidzie nawigacja działa gorzej?

 

Jeżeli chodzi o aparaty które wskazałem to moje wątpliwosci budzi kwestia czy warto dopłacać około 250 zł do Moto G czy L9 II?

Moto G ma ta przewagę, że aktualizacje dostaje jako pierwsza(czysty android) LG ma z kolei większy ekran, wydajnościowo będą stać na podobnym poziomie. Jeśli nie potrzebujesz czystego Androida i pierwszeństwa w aktualizacji to lepiej wybrać tańszego L9 II.

 

Ja akurat używam(łem) Mapy Map i mam też Lumie 520 z Here i powiem szczerze, że znacznie lepiej korzysta mi się z Here, jest znacznie większa precyzja. Na minus, że w here nie ma fotoradarów. Poza tym, ze swojego doświadczenia wiem, że androidy gorzej łapią sygnał niż lumie, które potrafią złapać nawet w budynku(ale to akurat kwestia subiektywna bo każdy używa innych urządzeń)