Chcesz kupić smartfon? Koniecznie napisz tutaj

Jako gorący zwolennik Androida, obdarowany ostatnio służbowym telefonem z WP, potwierdzam, że mapy i nawigacja od Nokii są świetne.

Panowie komplikujecie mi wybór :-) 

 

Na niekorzyść Here przemawiają dla mnie dwie kwestie:

 

  1. Brak pewności co do częstotliwości aktualizacji map, a przy nawigacji to właśnie jakość i aktualność map jest według mnie najważniejsza. Jako użytkownik Lumii 710 właśnie doświadczyłem efektu olania przez Nokie tego aspektu.

  2. Brak fotoradarów. Wyrastają one u Nas jak grzyby po deszczu więc w mojej opinii fajnie być o nich ostrzeganym.

 

Co do samych telefonów nurtuje mnie:

  1. czy przy braku używania telefonu do gier, filmów nie wystarczy do moich potrzeb LG L7 II?

  2. czy przy Moto G w wersji 6 GB pamięci będzie jej miała jej wystarczająco. Obecnie w Lumii wbudowane 8 GB w pełni mi to wystarczylo, ale nie wiem jak to będzie w przypadku Androida.   

Witam serdecznie

 

Przymierzamsie do zakupu telefonu do 400 zlotych(wiadomo że zawsze można coś dołożyć). Smartfon do normalnego codziennego użytkowania, sporo sms-ów, trochę rozmów, jakaś muzyka w pociągu, czasami net(dobrze jak by to był dualsim bo myślę o aero). Aparat w miarę :stuck_out_tongue:

 

Zastanawiamsię nad Acerem Z4 http://www.gsmmaniak.pl/306122/acer-e3-z4-pierwsze-wrazenia/

Lub jakimś lenovo.

 

Ale czekam na propozycję :slight_smile:

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

A może MyPhone Next-S? Cztery rdzenie, gigabajt RAMu, dobry aparat, można wyrwać za 440zł :slight_smile:

Jak jestem fanbojem androida, to w tej cenie i przy tych wymaganiach brałbym lumię

A jakąś konkretną polecasz ?

Za mniej niż 400zł to Lumia 520. Ludzie z przedłużenia umowy z operatorem często sprzedają i za ~350 zł można złapać.

 

http://www.ceneo.pl/22805160 Tu widzę na jakimś sklepie wyprzedaż też mają - 380 zł.

W sumie Lumia to chyba solidny jakiś telefon ?

W tym budżecie jest to z pewnością dobry wybór, ludzi odstrasza Windows Phone, ale do Twoich potrzeb wymienionych wyżej będzie bardzo dobry. Nie ma Dual SIM, więc połączenie karta do rozmów i sms / karta do internetu niestety odpada. Aparat przy dobrym świetle robi ładne zdjęcia, przy kiepskim gorsze i niestety nie ma lampy błyskowej. Internet działa mi na nim bardzo dobrze, sam telefon działa wręcz wyśmienicie jeśli chodzi o płynność.

 

Ja od siebie mogę ten telefon polecić, ten MyPhone polecony przez kolegę wyżej. Ma fajną specyfikację, ale z własnego doświadczenia wiem że czysty Android funkcjonalnością nie grzeszy i trzeba sporo aplikacji wymienić/zainstalować. Dla jednych to problem, dla innych przyjemność :slight_smile:

Hmm, a WP to na starcie ma tyle funkcjonalności?

Witam, prośba o pomoc w wyborze telefonu.

 

Jeśli chodzi o cenę chciałbym, aby była w stosunu jakoś/cena i nie przekraczała 1000 zł. Obecnie posiadam HTC Wildfire pierwszej generacji oraz Nexus 7, dlatego chciałbym się przesiąść coś na WP 8.1. Co do wymagań i parametrów, to nie jestem zbyt wymagający, chciałbym, aby wszystko fajnie i sprawnie chodziło bez większych przycięć. Z inetrnetu będę korzysta raczej rzadziej mało, aparat nie musi być jakiś najlepszy.

 

Modele, jakie biorę pod uwagę, to Lumia 1320 i jak czytałem powyższe posty - Lumia 520. Porównujac te 2 modele, który się bardziej opłaca? Może jakieś inny modele?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Lumia 520 to low end wśród lumii. Polecałbym modele z serii 900 -  np. model 920.

Witam.

Kończy mi się umowa w Play i przedłużając te telefony mnie zainteresowały;

-Alcatel Idol 2 mini s

-Moto G

-LG L90

-HTC Desire 500

ew. dopłata o ile wybrane telefony są warte dodatkowych 100zł

-LG G2 mini

-Sony Xperia M2

 

W telefonie zależy mi na dobrym aparacie, ekranie i sprawnym funkcjonowaniu.

Używam też często nawigacji oraz sporadycznie facebook/GG/poczta.

Nie będą instalowane żadne gry. Ekran max 4,7 cali.

Alcatel byłby całkiem fajny ze względu na diodę powiadomień ale mam teraz onetouch Star i wiecznie są problemy z przegrzewającą się baterią.

 

Ew. który z nich mógłbym najdrożej sprzedać na Allegro i kupić jakiegoś chińczyka ?

Co wtedy byście polecali ?

Zakładając że szukam dobrego ekranu (Amoled), aparatu, sprawnego działania, diody powiadomień, pojemnej baterii.

 

 Pozdrawiam.

Xperie M2, Desire 50, Lg L90 skreśl na starcie bo to straszne gnioty.

Na twoim miejscu wybierałbym pomiędzy Moto G i G2 Mini z przewagą Moto G, ze względu na czystego Androida i pierwszeństwo aktualizacji. G2 Mini ma tą przewagę, że ma slot SD i całkiem dobry aparat, których w Moto G nie uświadczysz.

Piszesz że LG L90 to gniot ale polecasz G2 mini. Przecież to identyczne telefony, Jedynie G2 mini ma złącze IR. Więc coś przeoczyłem ?

Na papierze identyczne, weźmiesz oba do ręki to od razu dostrzeżesz różnice m.in w wyświetlaczu(w L90 kolory dość wyblakłe) i aparacie(L90 robi słabe zdjęcia) do tego widać przycinki. Do tego jakość wykonania, w G2 Mini jest użyty lepszy plastik, który nie skrzypi.

 

Co masz na myśli?

 

Jeśli Twoje pytanie ma się do mojego wcześniejszego postu to owszem, ma nawet więcej. O ile w czystym Androidzie musiałem zmienić/zainstalować mnóstwo aplikacji ze sklepu, to tutaj póki co skusiłem się jedynie na MyTube gdy był za darmo przez 24 godziny :slight_smile:

Szukam solidnego smartfona do ok. 500 zł. Jakieś propozycje?

@Fiero - z tego co wymieniłeś polecam zdecydowanie Moto G

 

Podaj więcej wymagań odnośnie telefonu, będzie łatwiej coś dopasować.