Cyberpunk 2077 w Wydarzeniach Polsat News

Skisłem :joy:

:smiley: Nie no, arcydzieło z błędem zgłoszeniowym.
Też tego nie kupuje. Dostają kopię gry przedpremierowo i na tym opiera się ich cała ocena gry. No jak, skoro to jest wersja przedpremierowa, która ma prawo jeszcze zmienić się.
Chyba, że chodzi o “piniondz”. Napiszemy recenzję, jaka by nie była, kasa będzie.

Raczej o tzw. niedbalstwo recenzenckie.
Tym bardziej że były znaki na ziemi i niebie, że będą poprawki wprowadzane. Ja wiem że hype był straszny przed premierą i że CDPR starało się jak najbardziej zataić jak gra wygląda, mimo debilnego wycieku ze sklepów wersji na konsole nowych generacji.

Ale żeby od razu minusować przed premierą? A jak było z GTA 4/5? Też potrzebowali czasu by wszystko ładnie załatać. Wiesiek 3 podobnie - z tą różnicą że Polskie studia w miarę szybko łatają błędy i już w kuluarach się mówi o kolejnym - zbliżającym się patchu do gry.

A ty wydałeś swoje pieniądze na gówniany produkt?
Czy może jednak nie, ale do powiedzenia na temat gry masz najwięcej?

Nie. Nie wydałem. Widziałem i grałem u kolegi, którego opinię wyżej zacytowałem.
Czytam i oglądam zagraniczne komentarze bo Polacy są nieobiektywni. I na zagranicznych forach jest totalna rzeźnia z tej gry. Podkreślam słowo rzeźnia. I jestem przekonany, że gdyby w takiej formie wypuściło grę jakieś zagraniczne studio jak choćby RockStar to byście tutaj suchej nitki na nich nie zostawili. Ale. że to Polacy to zaklina się rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, ze sprzedaje się produkt który nie został ukończony.
A tematem się interesuję bo miałem ochotę zagrać bo kiedyś mocno byłem podjarany klimatami rodem z Blade Runnera. To co widziałem jednak u kolegi wzbudziło moje wątpliwości. To co oglądam na straemach, u youtuberów, czytam na zagranicznych forach przekonuje mnie, że na ten moment gra nie jest warta swojej ceny.

A takie gadanie jest głupie. Czy jeżeli chcesz się dowiedzieć czy karta graficzna 3090 jest dobra to musisz ją kupić, włożyć do swojego kompa i sprawdzić osobiście? Nie. Od tego są właśnie recenzje, testy, opinie ludzi którzy ją mieli w rękach i ją używali. Adekwatnie to można przełożyć do wszystkiego. Zanim coś się kupi można poczytać opinie innych, zobaczyć to na własne oczy na filmach przez nich udostępnionych na gameplayach, streamch itp. Żyjemy w XXI wieku gdzie przepływ informacji jest ogromny i ludzie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. To pozwala sobie zbudować opinie o produkcie i stwierdzić czy warto za niego zapłacić.

Wystarczy też choćby poczytać sobie komentarze na oficjalnym twietterze CP77 jak ludzi są mocno wkur…

To ja kontynuuję bronienie produktu :sunglasses:

Oj zaraz rzeź.

  • IGN napisało Piękny krajobraz miejski z oszałamiającym wyborem (i o kilka błędów za wiele).
  • Na Steam jest “W większości pozytywne” - a to są realne oceny użytkowników
  • Na GOG jest gorzej 3.8/5 https://www.gog.com/game/cyberpunk_2077 ale to wciąż są oceny wersji premierowej.

Tweety mają to do siebie, że są pewnym wyżyciem się kogoś wku*******. Wystarczy wejść na profil bardzo popularnych osób, żeby zobaczyć całe morze ludzi, którzy im docinają.

Ja te oceny wciąż traktuję jako oceny wersji premierowej, tj dla mnie co najwyżej beta. Mimo to do słabych im daleko. Co muszę przyznać, gra może już nie osiągnąć takiego sukcesu jak Wiedźmin (choć kasowo może go przebić). Nakręcono zbyt wielkie oczekiwania :question:

2oo zł dupy nie urywa, możesz sprawdzić sam i ocenić. Możesz nawet jak klocuch kupić na 2 godziny na steam i oddać :wink: Wtedy gadaj :). Mnie wkurzają bugi i niedopracowania, ale fabuła wciąga jak bagno :wink:

ja bym się zgodził z

W temacie Cyberpunka powiem tylko jedno. :wink:

:rofl: a Wiedźmin 3 ma już 5 lat a dalej go Epik nie dał, moze za 5 lat będzie? To na Cyberpunka z 10 lat, … ale poczeka się :rofl: wtedy zagram sobie na integrze laptopa za 1500zł no i wszystkie bugi poprawią

Jak dla mnie Cyberpunk jako tytuł 3A to zupełne nieporozumienie, jedyne co może ją uratować to fabuła (nie wiem jaka jest). Tutaj dla porównania gra która ma świat zamknięty ale jest świetnie zrobiona Detroit: Become Human gdzie jej budżet wyniósł 37 milionów dolarów a cyberpunk 314 milionów dolarów czyli 10x więcej za sypiącą się bugami gre z wyciętymi elementami świata, które miały być i oczywiście ich nie ma, (co nie powinno dziwić jeżeli ktoś pamięta jak wyglądała promocja przy pierwszym watchdogu) ale to jeszcze można pominąć, bo tu tak tragicznie nie było. Prawdziwym problemem gry jest jej optymalizacja i brak płynności jak patrze na gameplay i recenzje.

Mam wrażenie ,że hejtowanie cybeprunka stało się po prostu modne. A tak naprawdę to prawdopodobnie najlepsza gra jaka powstała. Ma najlepszą muzykę,świat,fabułę, daję największą ilość wyborów. Każdy je element jest bardzo dobry. A bugi przy tak ambitnej i dużej grze jak cyberpunk musiały się pojawić. Ale z racji tego ,że cyberpunk jest grą tak dużą i tak szeroko komentowaną ludzie postanowili w myśl pewnego buntu wymyślać jakieś głupoty, ludzie wrzucają linki to jakiś pojedynczych bugów i mówią ale ta gra jest pobugowana. Gierka bugów ma dużo ale da się w nią grać a błędy krytyczne zdarzają się rzadko. Mam wrażenie ,że 90% hejterów w tą grę nie zagrała ale hejtuje bo to modne. Co do braku płynności to mi na 3letni kompie chodzi w stałych 60fpsach fullhd na wysokich.

1 polubienie

Niestety optymalizacja jest do luftu. Np. 1650, bez super, nie jest wybitną kartą, ale żeby nie utrzymała stałych 30 fps na fhd i low? Trochę lipa, bo to kasuje połowę laptopów i stacjonarek w domach. :wink:

1650 jest zdecydowanie zbyt słabą kartą do tak szczegółowego świata. Niestety cyberpunk miał być rewolucją a w rewolucji muszą być ofiary przy tak dużym i szczegółowym świecie ta karta nie ma specjalnie szans. Redzi nie poszli na kompromis za co jestem im wdzięczny.

Jestem absolutnie pewny tego co napisałem. Wskaż mi drugą grę z tak pięknym światem a do tego jeszcze z takimi możliwościami wyboru. Oczywiście nie każdy musi podzielać moje zdanie. Ale pisanie ,że ta gra jest słaba jest po prostu bezpodstawne. I w 90% piszą to ludzie, którzy tej gry nie mają

Wy chyba nie wiecie, że ta gra to jedno wielkie oszustwo. Shazam, prosze wytłumaczyć

- Walk toggle for keyboard.
- Key re-mapping for certain elements.
- Accessibility features missing (ie: text scaling for menus).
- In-game benchmark feature.
- Dash should be a separate key and not a double press of walking key.
- Crouch and skip dialogue should not share the same key.
- The minimap is too zoomed in to be helpful in many cases.
- Missing a toggle aim feature.
- Ability to respec attributes. (Note: Existing item respecs perks only)
- Ability to disable objective marker.
- Ability to lower ADS sensitivity.
- Add proper ultrawide (21:9, 32:9) support.
- Add loot by area or/and autoloot feature.
- Add "stash all" feature.
- Add transparency option for hud elements.
- Add way to remove mods from unequipped weapons.
- Add toggle mouse acceleration.
- Driving markers and onscreen trajectory (alternative GPS).
Gameplay and immersion
- Body slider customization (height, weight, muscle mass).
- Very few options for some of the character creation features (hair color, tattoos, skin complexion, scars, etc).
- Animations for eating and drinking (excluding scripted ones).
- Unable to remove underwear outside of inventory.
- Vehicle customization.
- Apartment customization.
- Cosmetic slots or transmog feature.
- Very few actual merchant stores in quantity and variety.
- No garages or parking lots.
- Crowds have low level of reactivity and awareness to the game world.
- Very few interactive NPCs outside of missions with meaningful dialogue.
- Very few options to meaningfully construct a personality to V. You get to choose missions endings, but not an actual persona.
- Lack of non-action oriented stories and quests about meaningful themes of cyberpunk distopia.

To nie jest RPG od 2018 roku a “action adventure”. Statystyki, które wybierasz na początku nie mają najmniejszego znaczenia. Pomimo porzucenia elementów RPG (twoje wybory nie mają znaczenia) zostają opcję dialogowe A=B. W porównaniu do zabugowanego Fallout New Vegas to to drugie zasługuje na Hall of Fame i łatkę gry wszechczasów.

Wszystkim zadowolonym z tego skisłego tytułu proszę o wytłumaczenie - o czym jest ta gra? Nie chodzi mi o Afterlife ale o motywacje bohatera dlaczego jako np. Nomad opuścił klan i czemu chce jechać do miasta będąc wychowanym w “konserwatywny” sposób? Ta gra jest pusta i nie ma żadnej substancji. GTAV przy tym wygląda jak wielotomowa proza Mario Puzzo.

Ukazał się patch 1.04. Podobno naprawia wiele błędów. Minęły dwa dni od premiery i jeżeli czegoś nie przegapiłem przez dwa dni ukazały się dwa patchy. Naprawdę nie dało się wypuścić gry z nimi od razu tylko dwa dni po premierze strzelać patchami jak z karabinu?
Na konsolach PS4 gra podobno w pewnym momencie staje się niegrywalna.

Na Xbox Series X w dniu premiery pobierałem 50GB patch. To nie łatka a cała gra od zera. Ta gra wciąż jest beznadziejna w porównaniu do Fallout New Vegas, który też krzaczył, ale był RPG i miał ciekawą historię.
Gra CDProjektu oprócz dzielenia nazwy z cyberpunkiem nie ma wiele wspólnego.