Czarne ekrany, błędy w grach

Karta grafiki, płyta?zasilacz? inne?

A wypnij od płyty kabel dysku systemowowego i sprawdź, czy też czarny ekran?


Teraz rozkręciłem cały komputer, i powycieram z kurzu wszystko, nałożę paste i zobaczę.

Zdarza się, że płyta,gdy ma dwa banki pamięci i oba są obsadzone nie chce pracować - do tych płyt stosuj albo pamięci z wykazu do płyty, albo jeden moduł w I banku.

Jak masz sprawdź na starej karcie GF240.

I dla tego CPU, pamięć w biosie ustaw ręcznie na 1333, a nie jak teraz 1066.

Edit:
A ogólnie jak wszystko poprawnie złożysz, ponowny reset biosu baterią, ustawisz datę i godzinę, sprawdzisz FSB pamięci ma być 1333 i zapiszesz bios Save.

I robisz prosty test jak wszystko OK - dysk systemowy odłączony od płyty i za każdym razem komp ma startować poprawnie - procedura POST i masz za każdym razem wejść do biosu - WAŻNE.

Ok, ale od 2014-2017 roku normalnie pracował na tych GOODRAM’ach 1x4 (CL9; 1600MHz), 1x2 (CL9; 1333MHz). Na GT 240 sprawdzę, tylko powycieram z kurzu i złożę. Ustawione miałem na sztywno 1333MHz zawsze, tylko po resecie BIOSu ustawiło się Auto taktowanie na 1066.

Wszystko Ci napisałem, może załatwiłeś płytę?

@JNJN też mi się tak wydaje, że z płytą coś nie tak jest. Patrz na ten temat, zakładałem 26 czerwca ten sam problem i wtedy pamiętam coś z listwą zasilająca było nie tak. Od tej pory tak mam. Problem z komputerem

Sprawdź wszystko jeszcze raz,spokojnie nie spiesz się - wszystko masz napisane.

I możliwe, że będzie nowa płyta?

Ok, to zaraz zabieram się za składanie. :wink:

To znaczy, nie wiem czy jest sens rozbudowywać pod ten Socket dalej? Tak to bym wziął ASUS P68Z68 V-Pro, i7-2600k i jazda z podkręcaniem. Jednak zastanawiam się nad Coffe Lake, wtedy to by było bardziej przyszłościowe tylko do października bym musiał zaczekać, aż one wyjdą.

Zawsze wybór należy do użytkownika - masz kasę, to kupuj.

No tak, jeszcze zobaczę to co napisałeś wcześniej. :wink: + format na W7 Home

A mogło być tak, że niektóre piny były powyginane i dlatego tak?

W technice wszystko możliwe - mogło - ostrożnie, w socket lepiej rąk nie wkładać lub trzeba szykować kasę na nową płytę. Lupa i sprawdź dokładnie.

Jak on działał? :d

Lupa, igła lub bardzo cienki wkrętak zegarmistrzowski i start i ładnie wyrównaj piny i jak nie pęknie pin/y, będzie żyła.

OSTROŻNIE

Ok. Lupy nie mam, ale się postaram.

A weź kup używaną kartę lub CPU na giełdzie i sprawdź. Może zadziała. Ja tak robiłem z CD-Romami.

1 pin poszedł, bo chciałem wyrównać, tak jak są inne i się niefortunnie złamał. ;c

Może będzie OK bez tego jednego pina? - test, jak reszta pinów OK.

1 polubienie

Komputer działa, ale RAM w Dual Channelu restartuje dalej kompa. Zobaczę czy będą występować nadal czarne ekrany i zrobię stress testa w OCCT.