Czego Się uczycie na informatyce

Ja niestety nie mam inforamatyki (1 gimnazjum) :x :evil: Ale mój kolega o rok starszy który chodzi do tej samej szkoły uczył się zakładać konto na wp

Tak jak u mnie z tym ciągłym graniem w szkole.

No to mam dla ciebie formułkę przydatną na lekcji matematyki :slight_smile: którą wpisujesz np w D1 i przeciągasz w dół. W komórki A1,B1 C1 wpsujesz dowolne liczby i masz wynik:

Ja już miałem wtedy informatyke… ale… na pierwszych lekcjach uczyliśmy się podłączać wszystkie część do kompa (monitor klawiatura… w ogóle to połowa mojej klasy nie wie jak wygląda komp od środka… ;/) i uczyliśmy się robić… uwaga… swój profil na kompie… toż pochlastać się idzie… sory szło bo teraz 2 gim. ale już pisałem co robimy…

Złączono Posta : 22.05.2007 (Wto) 17:46

też to teraz mam ale połączone z czy pusta, albo czy a1

nazwa tematu jest troche… przegięciem :wink: uczyć sie w szkole na informatyce? :lol: nie wiem jak teraz, ale za czasów gim. była obsługa painta, worda, exela, logokomeniusza [to chyba jako jedyne sie ‘przydaje’, daje pojecie o programowaniu :wink: ze to nie jest takie hop siup…] co tam jeszcze było… a robienie prezentacji, i chyba cos z html, ale niepamietam dokladnie… a poźniej to juz tylko granie w starcrafta…

U mnie w szkole tylko Office i Paint xD I uczy nas wysyłac e-maile :stuck_out_tongue: (Nasza informatyczka wogule nie ma pojecia o kompach :P) Pewnie przeszła tylko podstawowy kurs :stuck_out_tongue:

A u nas najczęściej siedzimy w necie. Ale takie tam nudy że hoho.

A w dodatku lakcje zaczyna się od połowy.Dyrek-zastępca idzie do nas jakieś 15 min. bo mu się niechce a następnie kompy włanczają się nie wiedowo ile.Robiliśmy 1 na exelu 1 na wordzie 1 na paincie

my ostatnio musielismy krzyżówke w exelu zrobic, gosciu dal kartke jak to ma wygladac , liste pytan, i tylko narysowac i wypelnic trzeba bylo

oczywiscie 5 dostalem

PS. u mnie na infie nie ma 6, chyba ze shackowales komp dyra

Ja ‘shakowałem’ w podstawówce… :lol: :lol: Wszedłem i usunołem pare rzeczy i rzeczywiście na koniec roku 6. :mrgreen:

My na infie to mamy prawdziwy HARDCORE- MAC OS X wersja systemu 10.2.6. i teraz, aby odnalezc jakis program na ten zlom szukamy przez jakis miesiac alternatywnych programow (glownie graficznych COREL) a jak nie ma to trudno, zadania nie bylo. A teraz??? Publikujemy stronki, tylko aby znalezc program FTP trza bylo szukac przez 5 lekcji infy jakiegos klienta FTP, a jak juz znalazles, to musiales nauczyc sie nim obslugiwac. Kosmos ludzie naprawde, MAC OS X jako system jest nawet fajny, lecz program znalezc na niego :o :o tak jak mowie kosmos. Jeszcze stare wersje systemu… ale jakos idzie… glownie przez klase 1 i 2 to byly:

bazy danych

animacje flash

Pakiet office

grafika (nie 3d)

troche robilismy stronek html

internet (allegro nawet bylo! !!

Cytat:

PS. u mnie na infie nie ma 6, chyba ze shackowales komp dyra


Ja 'shakowałem' w podstawówce... LOL LOL Wszedłem i usunołem pare rzeczy i rzeczywiście na koniec roku 6. Mr. Green

Jak sie można nauczyc hackingu (chodźby takiego zeby w szkole na kompa nauczycielowi sie wlamac)

Hacking w Linuxie odpada bo w szkole mamy XP a nauczycielka ma server 2003 chyba

Ostatnio na infie robiliśmy soś trudnego (w porównaniu z poprzednimi pracami) czyli kalendarz w Excelu i okładke Gazety w Wordzie (zrobiłem okładke katalogu z tanimi ubraniami Szmatex)

To zrób w Impressie i zapisz w formacie PP. Przecież chodzi chyba o to, żeby to było można odczytać w PP.

U nas niektóre (mniejsze) programy można zainstalować, nie raz na swoim koncie instalowałem Firefoxa.

A co ja mam zrobić jak co chwila muszę na infe robić coś w photoshopie albo flash’u :stuck_out_tongue: ??

I też tak zrobię :stuck_out_tongue:

U nas w szkole jest jeszcze nauczyciel informatyki, jedna z równoległych klas, wtedy kiedy my bawimy sie PP, poznaje podstawy C++…

I jak tu może człowieka szlag nie trafić? :stuck_out_tongue:

Zawsze lepiej jak podstawy wytłumaczy ktoś obeznany w temacie, a nie takie czytanie z książki…

Ja obecnie się ucze HTML’a

Za ok. miesiąc, a mi na koniec roku 6 z informatyki wychodzi :mrgreen:

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 16:37

Sebol340 , a w której jesteś klasie?

Są wakacje ale ja mam takiego nauczyciela że kapcie spadają. Chyba ledwo zaoczne skończył. Co roku to samo, nawet te same sprawdziany. A jak było na jednym pytanie: Jakie programy służą do edycji tekstu i były podane:

1.Word

2.WordPad

3.Paint

4.Notatnik

5.CorelDRAW

to jak się klasa zburzyła, że co to jest ten CorelDraw że oni się tego nie uczyli.

W sumie od 4 klasy podstawówki w szkole niczego się nie dowiedziałem. Ciągle to samo Word, Excel, Logo Komeniusz. I nic poza tym.

Ja na lekcjach informatyki nauczyłem się sporo ciekawych rzeczy. Miedzy innymi jak obejść “Cenzora” :smiley:

A i jeszcze tan “nauczyciel” wymowę powinien poćwiczyć.

Freeware wymawia tak jak się pisze, Excel wymawia “Egzel”.

tylko "Shareware wymawia “szerłer” bo inaczej język by mu się poplątał. :x :x :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

I od 4 klasy najgorszy trud sprawia uczniom wymienienie nośników pamięci. PORAŻKA :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

ja akurat swoją ostatnią lekcję informatyki miałem w 1 klasie technikum , ale to co zawsze na infie było obowiązkowe to paint , word

no i w technikum gra w Quake