Czemu w branży it/informatyce/hardware jest tyle chamów?

koledze @anon67650823 jestem się w stanie nawet pokłonić

muszę dodać!!! Tobie też @januszek :yum:

1 polubienie

Hehehe, w Debianie zaklęcie od gom1 nie działa :stuck_out_tongue_winking_eye:

To nie wina Debiana, tylko GNOME. Panowie z GNOME wymyślili sobie, że pulpit ma pozostać nieskazitelnie czysty - czyt. żadnych plików, katalogów, nie będzie niczego (jak za Kononowicza). Stąd brak też możliwości utworzenia pliku. Ten typ tak ma :wink:

Jest @anon67650823 - jest wątek linuksowy. Taki spec, a nie umie Archa zainstalować, smh.

Czasem to przerasta nawet mastaha.

Zainstalować to niby umiem, gorzej jak pobrałem jakąś dystrybucję bo namawiali, zalecali żeby rufusem utworzyć pedzia no to próbowałem, rufus pokazał środkowy palec.
Pobrałem jeszcze raz, nowszego rufusa też i coś się zmieniło , rufus tym razem pokazał dupę…

Jaka to była dystrybucja nie pamiętam, może manjaro, może coś innego.
Od czasu do czasu muszę sobie zepsuć trochę krwi doświadczeniami z tym dziwnym paranoicznym systemem.

Kieeeedyś Manjaro miało problem ze swoim automagicznym wykrywaczem karty graficznej. Przez to wyglądało to tak, jakby system źle się wypalił na pendrivie, bo normalnie można było wybrać bootowanie, ale później czarny ekran i tyle.
Od dawna wypalam Etcherem i problem miałem tylko z Mageią, ale ten system chyba już tak ma.

Kiedyś można różnie interpretować.
Ja piszę o kilku miesiącach wstecz.

bo najpierw trzeba

sudo apt install kde-plasma-desktop

później już możesz WSZYSTKO :slight_smile:

Stare gnome było zajebiste to nowe które widnieje od paru lat jest bardziej zasobożerne niż kde które za swych czasów nie miało dobrej reputacji bo po mimo możliwości się krzaczyło teraz sytuacja zmieniła sie jak “amd vs intel” KDE jest obecnie zajebiste choć niektórzy go dalej nie lubią mając w głowie stare info które już uległo dawno temu przedawnieniu i ma się nijak do obecnej sytuacji.

A co trzeba żeby Mint przyjął hasło?
Od jakiegoś czasu twierdzi że podaję mu błędne hasło i nie chce się aktualizować.

Ja zwalczyłem to instalując ojcu windowsa, teraz sąsiad się z tym męczy.

W konsoli nie przyjmuje, w synaptic czy jakimś innym magicznym aplecie do aktualizacji?

W konsoli takie polecenie przyjmie hasło?

sudo su -

Zamień Rufusa na Universal USB Installer

zwróć uwagę na supported distors, czyli co on tam może, a co Ty ewentualnie chciałbyś obczaić.

@daras28-82 @anon2166525

Panowie, najpierw sprawdzajcie co polecają na stronie dystrybucji, a potem dopiero Rufusy, Etchery i inne cuda.

Jakbyś się wczytał wcześnej, to byś zajarzył, że my z @daras28-82 to śweżaki.
Aczkolwiek mnie z moim ZALMAN ZM-VE300 USB 3.0 to rybka.

W tym systemowym wynalazku co tą tarczę na pasku pokazuje o ile dobrze pamiętam, ja to olałem jakieś pół roku temu, tydzień temu sąsiad pytał o tą przypadłość, zalogować się do systemu może a zaktualizować nie, tak jakby hasło administratora się zmieniło.
Swoją drogą bez sensu z tymi hasłami do wszystkiego…

Kolego ale tam wyraźnie pisali że rufus, nic innego tylko rufus.

Pewnie trzeba podać hasło roota, inne niż (domyślnego) usera.

Tak, wiem że w tym dziwnym systemie trzeba podać dwa hasła tylko podczas samej instalacji, nie będę rozkminiał jak wielką paranoję mają twórcy ale wyraźnie coś pochrzanili skoro nie przyjmuje żadnego z haseł.

A nie pomyślałeś żeby tak po prostu kur*** po ludzku napisać do nich do tech-suportu, a nie siać ferment z gorzkimi żalami na DP z najdzieją że znajdziesz na 1 forum expertów do wszystkiego od strzyżenia trawnika aż po budowanie statków/promów kosmicznych z cyklu nasa…

Gdybym potrzebował Linuksa to zapewne bym drążył temat i wpadł na to że darmowy, kiepsko wymyślony i wyraźnie niedorobiony produkt ma coś takiego jak support.

Poważnie ktoś charytatywnie siedzi nad czymś takim?

Do tej pory myślałem że wypuszczają tylko kolejne beta niedoróbki i zapominają.