Czy składać nowy komputer, czy wymienić elementy w istniejącym?

Witam , mam pytanko odnosnie sprzetu - aktualnie posiadam cos w tym stylu :

  • Proc - AMD a8-7600
    -Płyta -MSI A68HM-E33 ( MS7721 )
    -Ram -DDR3 16 GB 665 mhz
    -Grafika AMD Radeon r7
  • podłaczane na HDMI pod TV Samsung
    nie ukrywam ze gierki typu cs-go czy ring of elysium - czy nawet fortnite nie osiagaja nawet 30 fps na najnizszych wymaganiach - Prosil bym o doradzenie czy skladac calego kompa na nowo jesli tak prosze o propozycje do 3 tysiecy - jesl nie to co wymienic :slight_smile: z góry dziekuje za pomoc , pozdrawiam :wink:

Przy okazji zapoznaj się z tym, przyda Ci się:

Bo grasz na integrze :wink:
Z modernziacją będzie kłopot są niby trochę lepsze procki, ale drogie, jedynie dodanie karty graficznej typu 1050TI/1060TI 570/580 by cos pomogło. Technicznie składanie wiązałoby się z wymianą niemalże wszystkiego, nowe AMD i intele nie obsługują ddr3. Ja bym celował w kartę graficzną;-) Jak masz możliwość, to pożycz jakaś od kogoś ze znajomych i sprawdź, czy warto :wink: Jak nie masz, to za grosze, nie zachęcam, bo to ryzykowne, dostaniesz używanego radeona 570. Nowe też tanie;)

Zarzuc jakimis linkami do tych kart jesli moge cie o to poprosic :slight_smile:

Twoja karta ma koło 1000 (mam prawie ten sam procek i to ta sama klasa integry)
https://www.videocardbenchmark.net/compare/Radeon-RX-570-vs-GeForce-GTX-1050-Ti/3741vs3595

Tu nowa 570, jes chyba jesze kod pada snieg na -30 pl

ewentualnie 1050 TI, ona jest bardziej energooszczędna, a jak masz słaby zasilacz/nie markowy to bezpieczniej ją;-)

Sugestia: to dość tanie rozwiązanie, to są dość “słabe” karty, ale spokojnie 2 lata wszystko odpalisz, może w niższej rozdzielczości, może w średnich, ale będzie te 35-45 w produkcjach aaa i z 80-90 w tych wymienionych przez Ciebie. Mocniejsza karta paowałaby do mocniejszego procka, ale to wracamy do punktu wyjścia: to spore koszt i wtedy np. taki rx 580/590 lub odpowiednik z 1070 po ok 1000zł by wszedł do zestawu z 6 rdzeniowym procesorem :wink:

Jak zwykle na morele taniej bez promocji niż w x-kom z kodem rabatowym :wink:

Sklepy i ceny sam chyba umie sprawdzić już autor :wink:

1 polubienie

Wydzielono 3 posty tworząc nowy wątek: Ring of Elisium - czy PC spełnia wymagania?