Dlaczego macie takie nudne życie?

Symulację takiej sytuacji można przeprowadzić podczas imprezy, na której dostępna jest duża ilość alkoholu :wink:

1 polubienie

Wiecie co? A ja myślę, że powinien się tutaj zjawić Admin i napisać wprost, z którego miejsca loguje się ten światowiec, który założył ten wątek. Coś podejrzewam, że to jakiś nastoletni troll, który mieszka w wiosce bez asfaltu (albo tylko do 17:00 go ma) i nie wie, co ze sobą począć.

I dziwię się, że ten wątek ma tyle odpowiedzi, podczas gdy ważniejsze tematy umierają…

Może to sam Lord Kruszwil

lub inny Testoviron :wink:

Nie jestem przekonany, czy ludzie pod wpływem wodorotlenku etylu faktycznie robią co chcą czy tylko tak im się wydaje :wink:

Wielokrotnie przekonałem się, że jeśli chce się poznać prawdziwe oblicze człowieka, trzeba dać mu nielimitowany dostęp do alkoholu :slight_smile: Ewentualnie do Internetu i złudne poczucie anonimowości :slight_smile:

1 polubienie

Ech, znowu wyjdzie, że się wymądrzam :stuck_out_tongue: ale muszę się podzielić: http://www.wple.net/plek/numery_2012/numer-10-2012/878-883.pdf

Albo mechanizm samospełniającej się przepowiedni:

“Spożycie alkoholu może sprzyjać agresji, ponieważ ludzie spodziewają się tego typu zachowań [5]. Na przykład w badaniach, w których użyto prawdziwego napoju alkoholowego i udającego alkohol wykazano, że osoby przekonane o tym, że wypiły alkohol, zaczynały zachowywać się bardziej agresywnie bez względu na to, jaki napój rzeczywiście wypiły [10]. Oczekiwania związane z męską agresywnością po wypiciu alkoholu w połączeniu z rozpowszechnionym spostrzeganiem kobiety znajdującej się pod wpływem alkoholu jako otwartej na doświadczenia seksualne i w znacznie mniejszym stopniu zdolnej do obrony mogą wyjaśniać związek między piciem i gwałtami podczas randek [11]”

źródło: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/51-alkohol-i-nauka/251-alkohol-przemoc-i-agresja.html

1 polubienie

Znowu wymądrzasz się :wink: Ale już serio - dlaczego linkujesz badania dotyczące spożycia alkoholu wśród młodzieży?

Edit:
Przeczytałem dodatkowy komentarz, który pojawił się później.
Oczywiście, pewne zachowania mogą być wynikiem “oczekiwań” środowiska lub przekonania o ich istnieniu. Mogą. Ale czy wpływ otoczenia dotyczy aż tak wielu jednostek? Na ogół alkohol powoduje rozluźnienie hamulców i skłania do podejmowania czynności, na które na trzeźwo brakuje odwagi. Popadanie w skrajności w takiej sytuacji może być też wynikiem skrywanej potrzeby akceptacji ze strony środowiska i podejmowania wszelkich prób osiągnięcia tego celu.

1 polubienie

Bo wiek i środowisko wydają się mieć kluczowe znaczenie w tym, jak się ludzie, po spożyciu alkoholu, zachowują. Albo po tym, kiedy myślą, że spożyli alkohol - oczywiście, na etapie, kiedy nie doszło jeszcze do jakiś fizycznych uszkodzeń układu nerwowego.

Co prowadzi mnie do wniosku, że teza o tym, że wystarczy kogoś upić aby zobaczyć kim on jest, nie sprawdza się :slight_smile:

Te same czynniki kształtują osobowość i zachowania człowieka w życiu codziennym.

Też tak myślę. Jakie z tego można wyciągnąć wnioski?

Że środowisko kształtuje osobowość, a alkohol zdejmuje maskę tym, którzy na co dzień odgrywają rolę “poprawnych”, przywdziewając swoje “uczesane” alter ego :slight_smile:

Autorze zmień ten tytuł na “Dlaczego mam takie nudne życie?” Będzie adekwatne dla twojego problemu.

Ty, @anon25492837 sam możesz mu zmienić :smiley:

Tylko mi się nie chce. A temat faktycznie jest taki, powiedziałbym nudny…

Sigerujecie że autor wątku zagląda tu po spożyciu?
Niby się zgadza, alkohol i trzeźwe myślenie nijak w parze nie idą…

Na to wygląda.

E tam nudne życie , dzisiaj wyszedłem ze szpitala więc miałem zapewnione atrakcje przez kilka ostatnich dni.

Hej,

Jak pojawiają się dzieci, to nigdy nie ma nudno. :slight_smile:

@rjakrower - Mam nadzieję, że już ze zdrówkiem oki. Wiem, wiem - szpitale są straszne. Ja przez tydzień pobytu straciłem ponad 10kg - taka dieta cud.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Hej ja nie schudłem aż tyle , ale przy wypisie lekarz zalecił mi abym popracował nad spadkiem masy ciała :slight_smile: