Dlaczego NIE używacie Linuxa?

Podałem to jako przykład tego, że pisząc że jest bezkonkurencyjny to mógł napisać, że dla niego bo dla mnie np nie jest :wink:

Idąc tym tropem, to powinien wymienić każdego z mieszkańców Ziemi, aby nie było nieporozumień :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

A właśnie, że nie to ty zaglądasz zbyt głęboko, a ciekawość jak to mówią pierwszy stopień do piekła :smiley:

Jest dla mnie pewną nowością, że trzeba komuś specjalnie tłumaczyć, że to co ja mówię, to nie jest Jego zdanie tylko moje :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Oj to ja chyba za dużo mam do czynienia z takim ludźmi :smile:

Wydzielono 21 postów tworząc nowy wątek: Problemy z instalacją sterowników

Z Linuksa korzystałem od czasów wczesnych wersji testowych Windows Vista - okolice bety, o ile dobrze pamiętam, aż do momentu pojawienia się Windows 7 w wersji RC. Wówczas na dobre wróciłem do systemów od Microsoftu i korzystam z nich do dziś.

Jeżeli chodzi o dystrybucje Linuksowe to zaczynałem jak chyba większość od Ubuntu (wówczas jeszcze przysyłanego bezpłatnie na płytach CD - ciekawe kto jeszcze o tym pamięta), Fedory, Suse, Debiana - podziekowanie dla byłego moderatora forum za genialny poradnik dla początkujących, dzięki któremu poznałem niezbędne podstawy, aż zakończyłem przygodę na Archu.

A dlaczego dziś nie używam Linuksa? Najprościej byłoby powiedzieć, że z wygody - skoro coś działa to szkoda mi czasu i chęci na jakiekolwiek zmiany.

2 polubienia

To jest właśnie powód dla którego z Linuksa KORZYSTAM :wink:

2 polubienia

Nie używam na co dzień jako główny system, ponieważ nie potrzebuję dwóch na jednym komputerze. Windows 10 działa u mnie stabilnie i to samo jest z większością programów, a aktualnie nie chce mi się bawić w ustawianie lub naprawianie systemu bazowego. Od tego mam Virtual Box :slight_smile:

Już w ubuntu 18.04.1 LTS to nie trzeba w terminalu bo można ściągnąć paczkę .deb lub ze sklepu zainstalować

Mój powód nieużywania Linuxa (Karta Radeon i brak działających sterowników) niedługo przestanie być aktualny - zamówiłem GTX 1060, więc niedługo zrobię świeżą instalację Manjaro i zobaczymy jak to działa :slight_smile:

Update: Niestety, testowane dystrybucje nie sprostały moim oczekiwaniom. Manjaro KDE w ciemnym motywie w wielu aplikachach jest nieczytelne - w oknie XKeePass, gdy KDE jest w motywie ciemnym, zarówno czcionka jak i tło aplikacji są czarne, przez co nieco ciężej odnaleźć wyszukiwany wpis. Problemów jest więcej, odkładam na później, nie mam teraz czasu z tym walczyć.

1 polubienie

Dlaczego ? - Bo nie umiem zainstalowaC na nim Corel Draw X7

o ile mi wiadomo, to Corel Draw ma w wymaganiach jasno napisane, że wymaga Windowsa.

1 polubienie

Zgadza się, jednak to dla mnie jeden z powodów.

1 polubienie

Na laptopie używam Linux Mint na PC-cie Windows 10 . Nie jestem graczem i dla mnie oba systemy są dobre

A Monachium wraca do linugza, o! XD

1 polubienie

Miałam do niedawna…Postawiłam obok Windowsa i trochę poużywałam,po jakiś czasie mi się znudziło.Żal mi…ściskał,że 60 GB nie widzę z poziomu Windows a do Linuxa nie zaglądam więc go usunęłam…
System fajny,ogólnie nie mam zastrzeżeń,jednak chyba jestem za leniwa do niego i nauki… :wink: Dodam,że to nie był pierwszy raz,gdy do niego wróciłam a i tak się pożegnaliśmy…

Linugza najlepiej podsumowuje obrazek, wrzucony przez @rafal.borawski przy okazji jednego z jego blogowych wpisów:

obraz

1 polubienie

E-lekcje odrobiłeś?