Do moderatorów - w Polsce obowiązuje domniemanie niewinności

chodzi o to właśnie, że w poście:

nie wiem jak odtwrzyć film zapisany w formacie RMVB, na podstawie którego rozpocząłem tą całą batalię, nie pada żaden tytuł ani źródło pochodzenia, a został zablokowany. jeśli takie informacje nie padają w poście, to dlaczego moderator potraktował autora jako potencjalnego pirata??

do takiego dochodzenia są specjalne organizacje, prokuratura, policja, nie bawcie się w policjantów, tylko czuwajcie nad przestrzeganiem regulaminu. pytanie

czym odtworzyć rmvb?

nie łamie żadnego regulaminu ani prawa.

jeśli ktoś by napisał:

czym odtworzyć rmvb ściągnięte {klient p2p}?

to sprawa wygląda wtedy zupełnie inaczej, i taka interwencja może być wtedy uzasadniona, można próbować wyjaśniać, chociaż i tak pewności co do piractwa nie ma.

Na to pytanie musi odpowiedzieć juz Moderator który to zamykał.

już odpowiedział:

czyli na podstawie własnego doświadczenia, z automatu, traktuje wszystkie pytania typu czym otworzyć plik rmvb? jako piractwo, prosząc autora o wyjaśnienia, z góry traktuje go jako potencjalnego pirata, mimo, że z treści posta nic takiego nie wynika.

sam jestem przeciwnikiem piractwa, ale nie dajmy się zwariować, nie traktujmy wszystkich z góry jak piratów. odczytywanie rmvb, konwersję na inny format można też przecież wykorzystywać do celów całkowicie legalnych !!

i to mi się nie podoba, dlatego właśnie założyłem ten temat.

Jason X , fiesta - proszę Was…

Przenieście się z takimi rozmowami na PW, bo dyskusja w tym temacie toczy się na innych torach…

Oba zainteresowane posty skasowałem.

Szczerze? Mało mnie obchodzi jak mnie odbieracie. Nie jestem tu wcale od lubienia.

Mam coś do powiedzenia to swoje zdanie wypowiadam, a że zazwyczaj robię to z lekką nutką ironii to inna para kaloszy. Ktoś się może z tym zgadzać lub nie, nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby ktoś w końcu zrozumiał, że skoro parę osób zauważa problem to znaczy, że nie jest to wyssana z palca bajeczka, chęć wszczęcia rabanu czy jeszcze nie wiadomo czego, rewolucja normalnie.

Traktowanie z góry każdego jak potencjalnego złodzieja w dłuższej perspektywie może się czkawką odbić, bo nikt nie lubi jak mu się łatkę pirata przyszywa. Bagatelizujcie sobie dalej…

Czepiasz, czepiasz… każde niepochlebna opinia na temat pracy załogi czy samego forum to czepianie…

Przepraszam bardzo, to jest forum o oprogramowaniu i pochodnych dziedzinach czy kółko polonistyczno-ortograficzne? No dajcie spokój już. Rodzimy język trzeba pielęgnować, ale są granice dobrego smaku. Zmuszanie wszystkich do używania polskich znaków to już dla mnie nadgorliwość, a jak mówią nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Rozumiem, że chcecie mieć u siebie ładnie i schludnie, piszecie ładnymi kolorkami, moderatorzy dysponują zielenią, inni użytkownicy inaczej kolorują swoje posty, ale to nie zastąpi MERYTORYKI.

Ci którzy chcieli i potrafili pomagać już się wynieśli stąd bo denerwowała ich sytuacja kiedy rzeczowa dyskusja schodzi na dalszy plan, a pierwsze skrzypce gra estetyka.

Myśle ż Grzegorzch ma dużo racji,oprócz zasady niewinności jest jeszcze zasada prywatności.Dlaczego ktoś ma łumaczyć jaki ma film,a może jest to film czysto prywatny.Ale całe szczęście nadgorliwość nie jest częsta.

Co nie znaczy ,że nie może mieć poprawnej formy.

Czy jest to forum o komputerach, czy też o hodowli drobiu nie ma to znaczenia.

Reszta bez komentarza.

Wiesz o czym mówisz ??

Jaka hipokryzja ??

To, że jest to forum o legalnym oprogramowaniu i koszone są tematy o piractwie - to jest hipokryzja ??

Przykre jest to, że sami ludzie robią z siebie tychże.

Przeczytałeś dokładnie to co napisałem ??

E… a co robimy ??

Jakoś, osoby, które miały podobne przypadki - zablokowany temat, prośba o wyjaśnienie, nie wnosiły skarg, a rzeczowa rozmowa przynosi zazwyczaj pozytywne efekty.

Łatkę przyszywa sobie sam, ten kto ma coś na sumieniu.

Dlaczego tego nie powiesz userowi, który potrafi napisać 7 linijek tekstu bez żadnej interpunkcji, łamiąc wszelkie zasady poprawnej konstrukcji swoich myśli. Ja np. nie mam ochoty przedzierać się przez bełkot, z którego nic nie można zrozumieć. O tym, dlaczego wskazane jest poprawne pisanie wypowiadałam się niejednokrotnie na tym forum. Jeżeli przeczytałeś ten temat, to zapewne zauważyłeś link - czytałeś ??

Jakieś konkretne przykłady czy teoria popierające racje ??

Wolałbyś mieć tu zamiast schludnego miejsca wysypisko śmieci ??

Zapewne, jako osoba doświadczona, widziałeś różne fora. Podoba Ci się choinki jakie można spotkać, gdzie wizualny wygląd i niechlujstwo jest ważniejsze od treści ??

Szczerze mówiąc, też mi się wiele rzeczy nie podoba. W takich sytuacjach zazwyczaj uciekam się do rozmów na PW.

Skoro tak, to niech wszelkie problemy rozwiązuje prywatnie, nie na forum o legalnym oprogramowaniu.

Zadam to pytanie jeszcze raz.

Dlaczego piętnowane są zasady tego forum i moderacja, a nie są piętnowani userzy łamiący te zasady ??

Szkoda, że nie wypowiedzą się osoby, które były w takiej sytuacji i przedstawią jak to wygląda.

Starcie się wypowiadać na temacie, którego widzicie tylko fasadę a nie znacie kuchni.

Jemu chodzi zapewne o to, że ci co tak dumnie bronią legalności sami są na codzień nie lepsi i mają w domu przynajmniej kilka nieleglanych .mp3, filmów, nie donoszą na swoich znajomych, ktorzy mają coś nieoryginalnego itp. Za to na forum bronią legalności. Cóż za obłuda, cóż za tupet !!

Reasumując: można zadać pytanie “czym otwiera sie plik rmvb” (o ile nie zawiera dodatkowych info wskazujących na popełnione piractwo) i odpowiedzi winny być udzielane, bez narażenia nadawcy na niemiłe posądzenia, zaś sam temat nie powinien zostać zamknięty.

Bo jak już dowiodłam, do tej pory analogiczny temat na Forum nie był zamykany, a traktowany jak każdy inny problem do rozwiązania.

Nie można zmieniać reguł w zależności od stopnia swojego subiektywizmu.

A nawet jak w głowie któregokolwiek z Was, czy to moderatora, czy też bardzo nieskazitelnych userów, zakiełkuje podejrzenie o piractwo - to należy wtedy przyjąć żelazną zasadę: rzecz nie nazwana wprost, jest rzeczą nie nazwaną i taka ma pozostać.

Jest taki myk w psychologii, że Ci co najbardziej grzeszą, najgłośniej krzyczą o grzechach innych, sami zaś jawią się tak poprawni, że aż jest to nierealne i w granicach absurdu… I to niezależnie, której to dziedziny życia dotyczy…

Dokładnie :slight_smile:

Często tzw. “śmieszne filmiki”, ktore są dostępna za darmo do ściągnięcia często są właśnie w formacie .rmvb bądź .wmv. Więc niekonieczne pytanie o odtwarzanie tego formatu musi się tyczyć od razu pełnometrażowego filmu zrippowanego z DVD bądź naggranego z kina jak to często zakłada “grupa trzymająca władzę”…

Jason X skończ już. Nie wiesz, jak to jest z drugiej strony, wszystko w temacie zostało już omówione, nie masz co pisać - nie pisz. Dobrze wiemy, co jest w rmvb i co się zdarza tam najczęściej, nie zakładamy, że od razu pirat.

Swoją drogą, każda sensowna opinia użytkownika jest analizowana i nie musi o tym zaraz dostawać informacji tutaj.

Wiecie ostatnio w naszym państwie jest modna lustracja więć może by tak poddać pewne osoby tej lustracji czy czasem same nie piratują :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mówiłem już. Nie obchodzi nas, co kto robi w domu, nie afiszując się z tym tutaj. Jego problem - jego sprawa. A że pysiu tego nie rozumiesz?..

Zabolało przyznam, szczególnie ostatnia część. Tak się składa, że znam osoby, które pomagają i się stąd nie wyniosą, bo lubią to miejsce. Ja jestem mam nadzieję jedną z nich (mam nadzieję co do pomocy, bo wynosić się na pewno nie zamierzam).

Co do pl znaków > znasz regulamin i to jest robienie burzy w szklance wody to po pierwsze, natomiast fakt, że bagatelizowanie problemu rozbestwi userów do reszty, co zaowocuje kompletnie niezrozumiałymi opisami w tematach, to druga nie mniej istotna kwestia.

Tyle że każdy jest odrębną jednostką, weryfikuje wszystko na podstawie swoich doświadczeń i trudno wprowadzać tu tak daleko idącą unifikację, nie uważasz? Tak samo u userów odbiór może być różny, o czym świadczy ten temat i rozbieżność zdań w nim zaprezentowana :roll:

A to próbuję już od dawna rozgryźć, co widać po moich postach w tym dziale. Niestety chyba nie dane będzie mi sie dowiedzieć. Przecież lepiej jechać po ludziach, którzy poświęcając swój czas, nerwy i, co za tym czasem idzie, zdrowie, starają się jakoś utrzymać poziom forum.

To chyba musi ci się strasznie nudzić…

Już tak nie wyolbrzymiaj i nie rób ofiar z moderatorów i przestań się zachowywać jak jeden z nich. Twoje proby wzbudzania litości nic tu nie pomogą…

W takich miejscach jak to ludzie z żalami i pretensjami zawsze zwracają się do “władzy”. Szczególnie ci, ktorzy kiedyś tam zostali niesłusznie przez nich potraktowani…

Post z rana, ale problemy techniczne nie pozwoliły mi tego opublikować:

Rozłożyłeś Monczkinie moją wypowiedź na czynniki pierwsze to pozwolisz, że i ja tak zrobię.

Właśnie mam duże wątpliwości czy rzeczywiście forum jest “o legalnym oprogramowaniu” czy może “o tropieniu nielegalnego oprogramowania”. Widać różnicę prawda?

Tak, wszyscy spokornieli, spuścili głowę, założyli włosiennice i zaczęli się biczować.

Prośby o wyjaśnienie. Co Wy konkurencję dla prokuratury robicie?

Niedługo dojdzie do tego, że w celu otrzymania pomocy trzeba będzie udowadniać, że jest się czystym, przedstawiać kwity, skany licencji, oświadczenia majątkowe. Prawnikiem nie jestem, ale chyba jest tak, że udowadnia się winę, a nie niewinność? No chyba, że jesteśmy w Korei Północnej i ja o tym nie wiem, może żyję w nieświadomości.

Wyobraź sobie, że chyba wiem co chcesz osiągnąć. Chcesz, żeby na forum było 99% postów zgodnych z wszelkimi zasadami interpunkcji, gramatyki i czego tam jeszcze, ale niestety pozbawionych choćby szczątkowej ilości cennych informacji i merytoryki. Ot takie pisanie dla pisania, żeby było więcej.

Dobrze, że nie piszemy na forum pismem odręcznym bo u mnie kaligrafia niestety leży, mógłbyś nie odczytać hieroglifów.

Chcesz nazwisk, nicków?

Po prostu ludzie którzy mają coś do powiedzenia przedkładają treść nad formę. Tutaj niestety widać jest odwrotnie i dlatego im się nie podoba.

Wolą przenieść się na inne fora, gdzie nie muszą się martwić czy jakiś funkcyjny im zaraz nie przywali tekstem “na forum używamy polskich znaków”

Bo moderacja jest “na świeczniku”. Moderator powinien być też człowiekiem, a nie tylko rzemieślnikiem odwalającym swoją robotę mechanicznie.

Wyobraź sobie, że w innym miejscu też jestem po drugiej stronie barykady i wiem jak to wygląda, dlatego z pewnym dystansem do sprawy podchodzę. Bez obaw, nie wysłała mnie konkurencja.

Joan , kobiety mają pierwszeństwo, ale pozwolisz, że odniosę się do tego co napisałaś w późniejszym czasie czyli najprawdopodobniej jutro.

Oj skończmy juz te kłótnie. Forum jest ok, choć zdarza się, że moderacja czasem jest nieuczciwa i że nie można z tym nic zrobić. Ale za to odwala kawał dobrej roboty trzymając to wszystko w ryzach :wink:

Ja myśle że nikt zasad nie piętnuje tylko czasami ,niektórzy te zasady żle interpretują.Tylko niektórzy i tylko czasami.Mój znajomy ma takie powiedzenie{nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu]

Względem kogo ??

W większości przypadków uważam że są bardzo uczciwi, choć by ze względu na jasne stawianie sprawy. Znowu mylisz pojęcia.

Podaj przykład nieuczciwości dowolnej osoby z ekipy moderatorskiej. Jak powiedziałeś A to i powiedz B, a zarzut braku uczciwości względem kogokolwiek, nie jest błachostką i musi mieć podstawy