Dobre pamięci do Ryzena 3900XT

Co prawda nie o pamięciach mowa, ale warto zerknąć:

Ogólnie podsumowanie jest takie: Jak kupujesz 3900XT zamiast 3900X to znaczy, że nie masz na co wydać 600 zł.

No to się wyjaśniło, XT było fajne tylko do premiery :wink:
Czy teraz zatem spadną trochę jeszcze ceny wersji X czy raczej już nie ma co się spodziewać? Bo nie wiem czy brać już czy jeszcze parę tygodni zwlekać. Buda jest, mobo jedzie, ram podąża… brak tylko cpu

Ja bym poczekał…

Podsumowanie

w x-komie 3900XT właśnie staniał o stówkę :rofl:

Czyli nadal pozostają tylko 4 procki do wyboru dla graczy, R3 1200, R3 3100, R3 3600 i i5-10600k.

3300X. 3100 w ogólnym rozrachunku wypada kiepsko i lepiej dopłacić.

Naszła mnie refleksja czy w zasadzie nie lepiej teraz kupić 3700X lub nawet 3600X, a po premierze Zen 3 wskoczyć na 4900X? Bo jak za parę m-cy wyjdą nowe cpu to głupio tak będzie nie wykorzystać potencjału mobasa pod nowym Ryzenem, a łatwiej będzie sprzedać 3600 czy 3700 niż 3900.
Co radzicie? 3600X czy 3700X?

ps. właśnie mobo dotarło, rev. 1.1! yeah! :wink:

A czemu nie 1.2? :rofl:

Się kolega wypowie na pytanie a nie drze łacha z rewizji! Bo pytanie pozostało w powietrzu i wisi…

Jak nie masz ciśnienia na “moc” 3900X, to faktycznie możesz przeczekać na słabszej wersji do premiery 4900X. Nawet jeśli ZEN3 będą mocniejsze o 20% (w co wątpię, mowa jest o ok. 15%), to 3900X nadal jest bardzo dobrym procesorem.

Oglądam mojego Aorusa, piękne bydlę, i zaskoczył mnie …czujnik hałasu! Do czego to służy i co daje?

No ok, nikt nic nie wie o noise sensorze to mam inne pytanie.
Chcę kupić Scythe Fuma 2, czy ktoś z Was umie znaleźć taniej niż 289,-?

Nie lepiej wodne, niż krowę co zajmuje pół obudowy? ma takie same wyniki co navis, a jest jeszcze jeden konkurent. https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-240-acfre00046a-6409958/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Nie chcę wody, o tym już się rozpisywałem dużo. Chcę powietrza!
A co do krowy… mam wielką obudowę :slight_smile:

Obudowę może i tak, ale czy mobo też? Sprawdziłeś czy nie zasłoni slotów pamięci, albo nie zablokuje się na jakimś radiatorze/osłonie?

RAM powinien “wejść” bez problemów:

Czytam o nim w dokumentacji do płyty. Z tego co zrozumiałem, to można go wykorzystać do ustawienia krzywych wentylatorów, żeby uzyskać pożądany poziom hałasu (w decybelach).

Ten test znam, między innymi, choć nie tylko, on mnie do zakupu zachęcił.
Ale teraz szukam dobrej ceny, ktoś przebije 289?

350 i jest Twoje. Przebiłem :wink:


testy

Ale ja wybrałem ten cooler właśnie przez pryzmat testów :wink: