Dyskusja o nowej stronie DP

Słyszymy Wasz głos odnośne wpisów w wersji roboczej. To nie było złośliwe, generalnie nie migrowaliśmy również redakcyjnych wersji roboczych, zmigrowaliśmy tylko opublikowane, ale w związku z licznymi prośbami i po chwili refleksji postanowiliśmy domigrować je wszystkim blogerom przy okazji poprawiania tagu code (i m.in. stąd nie zadziało się to jednak dzisiaj, ale tuż po majówce wracamy do tego tematu, tak jak i do buga z logowaniem aka “buga F5”).

@lordjahu opcja cofania przy edycji bloków brzmi spoko, wpisałem ten feature request do naszej JIRY :wink:

Słyszymy Wasz głos odnośne wpisów w wersji roboczej.
To nie było złośliwe, generalnie nie migrowaliśmy również

No tak. Te wszystkie teksty zostały zapisane dla żartu. Tak samo jak dla żartu był np. licznik odwiedzin. Ta wypowiedź świadczy o tym, że nie masz pojęcia, co to jest blog i co to jest migracja.

redakcyjnych wersji roboczych, zmigrowaliśmy tylko
opublikowane, ale w związku z licznymi prośbami
i po chwili refleksji postanowiliśmy domigrować je
wszystkim blogerom przy okazji poprawiania tagu code
(i m.in. stąd nie zadziało się to jednak dzisiaj, ale tuż
po majówce wracamy do tego tematu, tak jak i do buga z logowaniem aka “buga F5”)

Wiesz co? Pogrążacie się coraz bardziej. Przez dwa tygodnie występuje i HTTP 500 i błąd “undefined” (widzę je nawet dziś 1 maja). Rozumiem, że chcecie brak wiedzy nadrobić entuzjazmem, ale jest tylko potwierdzenie tego, że nie macie zasobów / wiedzy technicznej do tego, żeby prowadzić taki serwis. Praca od poniedziałku do piątku od 9 do 17 najwyraźniej tu nie wystarcza. Myślę, że ci inteligentniejsi już przestali odwiedzać DP. ROzumiem, że targetujecie obecnie w wiek 20-lat i odbiorców programów typu “The Warsaw Shore”. I to może miałoby sens, gdyby ten kod działał. Myślę, że za jakiś czas będziecie musieli potwierdzić - ilość odwiedzin spadła. Wtedy pewnie wejdą w życie takie idee jak zrobienie Tik-Tok killera. I wtedy będą “mądre” newsy o kotkach. Szkoda, bo takiego g… jest obecnie pełno w sieci.

opcja cofania przy edycji bloków brzmi spoko, wpisałem ten feature request do naszej JIRY

To już jest żart nad żarty. Najwyraźniej nigdy nie musiałeś edytować dłuższego tekstu. Znów - szkoda, że odrzucasz osiągnięcia bardziej doświadczonych od siebie (wystarczyło wziąć gotowego suneditora czy coś podobnego).

Drogi Docencie
“Zgłosiliśmy ten problem do osób odpowiedzialnych za system komentarzy i będziemy monitorować postępy w poszukiwaniu rozwiązań.”
Bardzo się cieszę, ale brak możliwości komentowania czegokolwiek nie nastraja mnie optymistycznie.
W dalszym ciągu nie wyjaśniliście, dlaczego strona ciągle mnie wylogowuje (mimo zaznaczonej opcji “Zapamiętaj mnie”). W dalszym ciągu po zalogowaniu walą mnie po oczach reklamy w każdym możliwym miejscu.
“Stare” DP nagradzało mnie, że po zalogowaniu nie miałem reklam. Zmuszało mnie (to zmuszanie było akurat dobre) do komentowania, bo dłuższe milczenie powodowało włączenie reklam. Teraz, po 17 latach, mam sytuację jak byle lepszy anonim. Nic mnie również nie zmusza do komentowania, bo komentarze się nie pokazują.

Robią to jako…Anonimy :upside_down_face:
A my? No cóż, mniej inteligentni nadrabiają…:thinking: (?) :grin:

Ja chciałbym zwrócić uwagę, że padł chyba rekord portalu. Komentarz “Bartosza Wójcika” pod tym newsem: https://www.dobreprogramy.pl/uczelnia-wyzsza-celowo-psula-jadro-linux-zostala-ukarana,6631513995111232a nabił ponad 500 łapek w ciągu kilku godzin i to w porze nocnej. Dodam, że to jeden z niewielu pozytywnych komentarzy odnośnie ostatnich zmian na db, a moje próby zwrócenia uwagi na te dziwne okoliczności były blokowane przez moderacje

1 polubienie

A to jest efekt kompletnie skopanego systemu komentarzy, który został wprowadzony na DP.
Wprowadzonego na siłę, pomimo tego, że - jak już pisałem - dobrze znali błędy tego potworka, bo na Polygamii borykają się z tym od dłuższego czasu, wiedzą o tych błędach i wiedzą, że muszą go naprawić (bo jest zły).
No i właśnie, wiedząc o tych błędach, wprowadzono go na DP. To jest niepojęte, ale tak właśnie zrobiono.

A te 550 plusów mogła nabić jedna osoba, z jednego komputera, bo plusować (czy minusować) można w nieskończoność. Wystarczy wejść w tryb incognito, kliknąć +, wyjść, znów wejść i znów można klikać +. Jak ktoś ma czas, to i pół tysiąc plusów sobie nabije…

1 polubienie

Dziadostwo…

A no dziadostwo. Na poprawę nastroju proponuję fajny widoczek, który na pewno dobrze znasz… :slight_smile:

Gdzieś Ty to wygrzebał???

Moje kochane Mazowsze…

Bo te plusy i minusy potrzebne jak psu buda.

Gdzieś, kiedyś, już nie pamiętam dlaczego nawet. Potem skojarzyłem fakty (czy raczej osoby), no i stąd ten widoczek tu właśnie. :slight_smile:

Nie byłyby złe, gdyby można było rozwinąć i zobaczyć kto plusował a kto minusował.

1 polubienie

Z tym zgodzę się. Jestem zdania, że to głównie anonki minusują, czasami masowo. Ktoś już wcześniej wspomniał w temacie, żeby wyłączyć możliwość oceniania przez anonków.

Chciałem wtedy założyć swoją firmę, ale nie jestem typem przedsiębiorcy i nie umiem się promować. Ci, którzy mnie znali deklarowali współpracę, ale było tego zbyt mało aby się utrzymać, więc dałem spokój. A że nikt nie chciał takiego starego dziada do pracy to wsiadłem w autobus. Na bilet i start w obcym kraju złożyli się emerytka, rencista i dzieci pracujące wówczas na śmieciówkach. I dobrze się stało, nie żałuję.

Czasami mnie jeszcze kusi aby założyć stronkę poświęconą wędrówkom, materiału mam mnóstwo, ale to wymaga czasu, który wolę poświęcać na wędrowanie i zwiedzanie. No i zmysłu graficznego, którego akurat mi brakuje.

1 polubienie

Sorry, nie poszło tam gdzie chciałem.
Ale, co ciekawe, tego co chciałem i tak nie mogę już zamieścić.

Jeszcze raz przepraszam.:unamused:

Nadal nie rozumiem w jakim celu jest system komentarzy, jak nie można nic dodać… probowałem ze 3 razy jako zalogowany dopisać komentarz do:
https://www.dobreprogramy.pl/wszyscy-go-dostaja-nikt-go-nie-lubi-spam-ma-juz-43-lata,6634930862238304a , ale nia ma szans, nie pojawiają się.

No reklam już nie ma / przynajmniej u mnie/
https://www.youtube.com/watch?v=SosU6R26gRI
Ale reszta jak leżała, tak leży. A ten temat ma już 14 dni.

Najwyraźniej:

Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie za jakiś czas

Ja widziałem komentarz, który w dosłownie kilka minut nabił 100 łapek w górę (oczywiście pozytywny dla artykułu).

Właśnie, jaki problem przy takim finansowaniu jak z WP napisać sprawny system komentarzy. Myślę że jest to problem w zasięgu możliwości znacznie mniejszego kapitału. Nie lubię teorii spiskowych ale może oni chcą mieć możliwość kasowania niewygodnych komentarzy lub nie publikowania ich. W tym przypadku nikt nic nie kasuje, nikt nic nie blokuje, po prostu każdy wie że system jest skopany i to jego wina :> Sprawny system komentarzy jest nie na rękę? Oczywiście nie podejrzewam tu zespołu z DP.

Widzę jeden plus minusów :wink: trole dostają ich od groma, nie trzeba :“wyjaśniać” trola wpisem, tylko raz dwa minusik.

No właśnie, prosta sprawa i wtedy łapki nikomu by nie przeszkadzały.

Proponuję uruchomić bugtracker, wpisywać tam zadania, nad którymi zespól pracuje. Aktualizować status. Wtedy każdy wejdzie sobie w tracker i zobaczy “aha ok są świadomi takiego a takiego problemu i nad nim pracują”
OVH jakiś czas temu korzystało z http://www.flyspray.org/ przykład w działaniu https://bugs.flyspray.org/

1 polubienie

Chyba trzeba się wstrzymać z komentowaniem do momentu naprawy systemu komentarzy…
Moje komentarze się nie pojawiają lub są jako anonimy.