Dyskusja o nowej stronie DP

Czyli to API do komentarzy pod api/comments to nie z twojego zespołu? Jak coś przekaż komukolwiek odpowiedzialnemu za to, że ma ukryć dokumentację przede wszystkim. I naprawić wielką lukę, jaką jest pisanie anonimów w ogóle w tym API. Ten system ma ogromny problem, bo Anonim nie jest praktycznie ograniczony w żaden sposób. Natomiast użytkownik ograniczony jest Bearer tokenem + podaje IP. Paranoja jakaś. Dodajcie sobie to do listy. :wink:

@lordjahu @Docent Wygląda na to, że link do wpisu blogowego jest tworzony po pierwszym zapisie. :wink:

image

Wczoraj przeczytałem ponad 400 komentarzy ( :clap: )

i postanowiłem ten “wyczyn” uczcić :wink:

"Prawo Kosmosu:
bierność to akceptacja."

:slightly_smiling_face: :wink:

:+1:
Społeczność może wywierać presję, ale też dopingować.
Trzymam kciuki!

1 polubienie

Co do problematycznych komentarzy, mam taką propozycję. Tworzymy temat na forum taki jak nazwa artykułu, tylko z przedrostkiem np

DP: Windows 10 już na 1,3 miliarda urządzeń. Chodzi o aktywnych użytkowników

Potem w artykule staramy się w komentarzach wkleić link do tematu na forum i gotowe. Komentarze na forum tylko dla zalogowanych :+1:

Do czasu aż zaczną komentarze działać, bo blokowanie komentarzy przez obecne API z WP to już nawet do żadnej teorii spiskowej nie pasuje :smiley: po prostu nie wiadomo o co mu chodzi

Hej,

Chciałem Wam dać mały update i odpowiedzieć na nowe pytania:

  1. Forum będzie to samo, tylko zaktualizowane po prostu :wink: Ewentualne zmiany w działaniu będą wynikać tylko ze zmian wprowadzanych przez nowe wersje Discourse.

  2. Blogi nie wpadają w żadną poczekalnię, wszystko jest tak jak było do tej pory - opublikowanie bloga powoduje, że pojawia się on na “prywatnym blogu” (na profilu) użytkownika, od razu. Jednocześnie oczywiście trafia do kolejki moderacji. Moderator podejmuje decyzję, czy blog trafi na stronę główną bloga czy nie, lub ew. czy zostanie usunięty w skrajnych przypadkach. Każdorazowa edycja bloga już zmoderowanego powoduje powrót do kolejki moderacji, ale blog jest nadal dostępny. Dokładnie tak samo działało to do tej pory. Zmieniliśmy tylko sposób informowania o statusie, aby był bardziej przejrzysty (aby było lepiej widać, kiedy wchodzi do akcji moderator).

  3. Slug (fragment linku) wpisu blogowego faktycznie przydałoby się poprawić, aby był aktualizowany razem z tytułem - dzięki za zwrócenie na to uwagi :slight_smile: Mamy mechanizmy przekierowywania ze starych wersji linków, więc nic tu pod kątem SEO nie ucierpi.

  4. Mam też dobrą wiadomość odnośnie tagu code, mamy to już poprawione na testowej bazie danych. Nie obiecuję na 100%, ale jest szansa, że jeszcze jutro to wejdzie :slight_smile:

4 polubienia

Słuchaj Wojtku, generalnie rozumiem potrzebę zmian, @gtxxor już pisał o tym, że dla Was (publikujących) jest to duży krok naprzód, ale - naprawdę - dla czytających DP nie jest to krok naprzód.
Może w niewielkim stopniu, pisałem już, że strona lepiej, żwawiej działa, ale jest tyle rzeczy, których nie ma (a które były), rzeczy które źle działają, że do tej pory nie rozumiem sensu i idei wprowadzenia takiej strony DP.

Nie będę powtarzał tego, co zostało już napisane, ale z głównych rzeczy naprawdę brakuje choćby ulubionych programów, znajomych, powiadomień (o programach i komentarzach), no i… sensownego systemu komentarzy, bo ten, co jest, jest parodią komentarzy.

Do tego dochodzi złe rozplanowanie miejsca, złe kolory, zła czcionka, niekończąca się strona główna, brak artykułów sprzed 950 podstrony i wiele innych mniejszych rzeczy…
Dlaczego tak?? Dlaczego?

2 polubienia

Dla mnie Docent jest świetnym, konkretnym facetem, który pisze jak jest z jego perspektywy. Nie wszystko od niego zależy, ale nie mami oczu, tylko pisze konkrety! Szacunek.


a, że dp jest już jakie jest? no cóż… nie ma już tam nikogo ze starej ekipy, ni-ko-go! :wink:

nawet w tym wątku były poruszone m.in. takie kwestie jak usunięte kopie robocze (jak ktoś miał, to stracił). gdyby ten zespół składał się ze świetnych, konkretnych facetów, to zrobiliby to porządnie (nie oszukujmy się - funkcjonalności typu edytuj tekst na stronie i wyślij potem na serwer są dzisiaj niczym), a do tego odpowiedziliby na wszystkie poruszane tematy. Tymczasem dostaliśmy głodny odcinek pod tytułem - brniemy w to dalej i naprawimy aż jedną rzecz. To nie są konkrety.

Powtórzę swoją opinię: dzieci dorwały się do władzy i zrobiły serwis dla pokolenia Z (płatków śniegu).

2 polubienia

Pewnie “nowe” nie będzie już tak dobre jak stare…niestety.
Wiem, czepiam się, ale na portal już prawie nie wchodzę, bo po prostu wyszła z tego nowego - zwykła niestrawna kiszka.
I mam obawy, czy aby z tym nowym, forum też czasem nie stanie się niestrawne.

Wiem … kisnę do tej pory

Czyli dokładnie co się zmonetyzuje - prościej, szybciej, grupa docelowa.

Tego nie rozumiem, bo podobno programy to właśnie ten czynnik, który najbardziej monetyzuje DP. Mam wrażenie, że to stąpanie po kruchym lodzie robić rozpierdziel w… programoach.

Czy te minusy i plusy muszą być przy komentarzach na głównej? Dzieciaki mają zabawę minusując każdego a to później nie wygląda estetycznie…

Przy takim zagęszczeniu troli / akwizytorów ocena +/- postu jest wręcz konieczna. Co można poprawić @gtxxor:

  1. Plusy i minusy mogą stawiać tylko zalogowani
  2. Zapobiec stosowaniu automatów do plusowania / minusowania

W przeciwnym wypadku takie oceny wydają się być niemiarodajne

Hmm… Nadal nie działa…

F5 i zadziała

Moje szkice, czyli nieopublikowane wpisy znikneły w niebycie …

Wyloguj się i zaloguj ponownie.

Była o tym już mowa, zresztą @AnTar też tak miał - w pizdu wszystko w roboczych

Weekend majowy zaraz, co niektórzy chcieliby w tym czasie coś napisać na bloga. A z tym dalej lipton.