Dyskusja o nowej stronie DP

Mają toczka w toczkę reklamy jak na DP

Chiałem zaplusować wypowiedź uczestnika xmas78 w publikacji Mapy Google pokazują ceny paliw z części… - nie dało się. Więc udzieliłem odpowiedzi na jego wpis i też się nie ukazała. To przechodzi ludzkie pojęcie. :unamused:

Jaziko, Jaziko i cóżeś zrobił?

A to pies?

Widzę nie czytacie wszystkich postów napisałem tu Post do ciebie z prośbą "Czy ja wyrażałem zgodę na kopiowanie moich danych logowania do centralnej bazy wP?,Trudno mi to przyszło ale chce usunięcia mojego konta tego Portalu i innych portali wp. Stare DP miało świetne comunity ,pewną częścią mam kontakt prawie stały na FB ,
więc nic nie tracę na tym , jak ktoś chce mnie dodać do znajomych znajdzie w znajomych u innych userów lub zapyta ."ani odpowiedzi ani mojej prośby “chce usunięcia mojego konta tego Portalu i innych portali wp”

Tak, bo w momencie przejęcia był podstawiany zmieniony regulamin z informacją, że administratorem danych jest Wirtualna Polska Media S.A.

Natomiast informacyjnie - nie jest to żadna centralna baza WP, tylko baza Technologii WP, w tej chwili agregująca jedynie dobreprogramy i Polygamię.

Już lekko ponad tydzień temu została wdrożona nowa strona … chyba będzie przesunięcie w optymalizacji strony, komentarzy i blogów na skalę premiery Cyberpunka.

A już pisałem, że może za tydzień, może za dwa ogarną się. Może. Tydzień rzeczywiście już minął i żadnej! poprawy.

Ja się na tym nie znam , ale może poprawie uległy jakieś szczegóły.

Proponuje by DP/WP w końcu napisało jakiegoś newsa na główną, odnosząc się do tej zmiany, do poprawek i co dalej planują. Nie jesteśmy informowani i przez to żadnej zmiany nie widzimy. Więc hejty będą pojawiać się.

1 polubienie

No to nie jest poprawne, samo zmienienie regulaminu nie wystarcza bo na DP czy WP jeszcze spoczywa obowiązek informacyjny. Więc jeżeli nie wysłaliście informacji mailowo lub ustawiliście popupu przy logowaniu, że zmienił się administrator danych to nie dopełniliście czynności

Przy okazji na kanale RSS pojawiają się newsy, których nie ma na głównej a raczej powinny, ale zgaduje, że to już pomyłka po stronie redakcji a nie strony :smiley:

To już działa RSS? Łał, postęp robią… :laughing:

Anonimy i Jotgie go znalazły pewnie bez RSS.

Niby widzi go wyszukiwarka: https://www.dobreprogramy.pl/szukaj?q=elon+musk&s=newest

Zatem API komentarzy jak i twoja wypowiedź wskazuje na to, że będziecie wykonywać kolejne integracje i ta baza będzie się powiększać.

Jednak mimo wszystko nie rozumiem. Skoro redakcja chce dobrze, WP chce dobrze - to skąd ta cała maskarada z obiecywaniem ciul wie czego, kiedy wycięto tyle funkcjonalności, a dostarczony produkt okazuje się strasznie niedopracowany? Mam wrażenie, że nowy portal to jest strzał w kolano z każdej strony. Wygląd to jak mówiłem jest małe piwo (sam sobie poprawiłem według uznania style, uważam osobiście że style stanowią w tym wyglądzie dobrą bazę do czegoś bardziej ładnego) w porównaniu do zatrważających wręcz niedopatrzeń i braku konkretnych informacji o tym, co się dzieje z portalem i z konkretnymi funkcjonalnościami, które zostały usunięte.

Więc skoro to jest Q&A, mam konkretne pytania:

  • Jakie funkcjonalności ze starego portalu zostaną dodane z czasem, a które zostały już wyrzucone do kosza?
  • Kiedy można naprawdę spodziewać się doprowadzenia podstawowych funkcjonalności do stanu normalności? Tj. kiedy będzie można normalnie komentować, usunąć konto, pisać blogi?
  • Kiedy będzie w końcu ten wpis ze wszystkimi szczegółami wprowadzenia nowego portalu? Jestem bardzo ciekawy tego, ponieważ wygląda to od zewnętrznej strony na niemałe piekło deweloperskie, obiecywano wiadomo co itd.
2 polubienia

Przesadzasz - “nikt z tego nie będzie strzelać” :wink:

image

Ok mamy dostęp do bloga po tygodniu oczekiwania

Czy będą jakieś statystyki jak ostatnio czy nie @gtxxor ?

… się pospieszyłem …

Reklama w panelu zarządzania blogiem?! Padłem :rofl::joy::joy::joy:

Bez wglądu w statystyki ta cała blogerka nie ma sensu.

Ok, no to tak - funkcjonalność jest, odświeżony i do nauczenia edytor, który trzeba jeszcze poprawić.

Na razie zauważyłem że największe problemy są z galerią. Wyskakuje błąd obrazka powyżej 8 MB, a nawet gdy waży ~3,5 MB to traktuje go jako większy niż 8 MB, “galeria” też szwankuje.

Fajnie że blog jest, ale to nie jest to co zapowiadano - wygląda jak zrobiony na kolanie, ale daję mu jeszcze szansę. I jest tak jak pisze @AnTar - reklamy i brak statystyk

Żadnych reklam w edytorze na blogu nie ma, a jeśli się załadowała - nie powinna :smiley:

Błąd z galeriami znamy i nad nim pracujemy i zapewne jego rozwiązanie rozwiąże zarazem problem komentarzy jako anonimów

Statystyki będą, choć w innym formacie niż dotychczas, ale w moim odczuciu znacznie fajniejszym, jeśli o rywalizację chodzi