Dyskusja o nowej stronie DP

Czy “podpisy pod zdjęciami”, serio są po lewej stronie od zdjęcia ???

Ja tam nie wiem, co dobrego wprowadziła ta rewolucja?
Na razie to raczej wszystko jest gorsze…niż było.
Szukam sensu.
Bielszy wygląd strony i zabranie wielu elementów, które były indywidualnym znacznikiem portalu…
Ma być mdły i podobny do innych.
Jeśli tak…to rewolucja się udała.
Można było zrobić graficzną podmiankę, ale zostawić “fujnkcje” takie jak były.
Lepszy sposób komentowania…nie udał się.
Co się udało i jest lepsze?
Acha…udało się zamieszczać więcej reklam…
Wyszła jakaś sztuka dla sztuki i dzieło kogoś z “gorącą głową”.

Wprost przeciwnie - mnie jest często głupio, że nie mogę jakoś tej bardzo często świetnej roboty wynagrodzić :wink:

Podejrzewam, że przez brak spójnego planu rozwoju, autorski cms i lata dopisywania skryptów, administrowanie i rozbudowa strony była trudna w realizacji, a z naszej perspektywy tylko ciągle puchła i była ciężka.
Przepisanie tego po bożemu uważam za słuszny pomysł, tylko sposób realizacji woła o pomstę do nieba, a kastracja ze wszystkich funkcji, za które lubiliśmy portal do poziomu zwykłego blogowiska jest trudny do przyjęcia.

ps.
Ale co tam wygląd strony, skoro treści na nim są tak miałkie, że odwiedzać się od lat już nie chce :stuck_out_tongue_winking_eye:

Rozumiem zmiany, ale dla poważnych blogerów na DP statystyki to rzecz święta, dlatego też tak dużym powodzeniem cieszyła się wtyczka djfoxera. Bo bez regularnych statystyk nie wiadomo, jaką popularność uzyskał dany wpis - i to się liczy od chwili jego wydania, a nie od kiedy Wam pasuje. A co do reszty zmian nie mam jakiś wielkich zastrzeżeń, choć utrata wpisów w wersji roboczej, tak samo nie jest niczym sympatycznym.

No! Ciekawe :smiley: Zobaczymy.

Hej. Jeśli nadal nie będzie zaawansowanych statystyk (@gtxxor ?) i nowy blog się ustabilizuje, to zaktualizuje wtyczkę Licznik Blogowy, aby dzialal z nowym blogiem.

Cieszę się z pierwszego komentarza “blogusiowego” i to z awatarem.

Minęło trochę minut i wcięło mój pierwszy post z awatarem.

Tyle, że ta rozbudowa strony, to jak na razie wydaje się, że polega na “rozbudowie” miejsca na reklamy.
Według ciebie, co jest obecnie rozbudowane?
Chyba odwrotnie, jest zubożenie wielu funkcji, więc bardziej “żwawe” działanie portalu jest okupione likwidacją funkcji…
Osobiście wolałbym starą “ociężałość” niż nową żwawość w tym wydaniu jaki nam zaserwowano.

Chyba napisałem zbyt długie zdania…

Hej. Jeżeli ta wtyczka liczyłaby całość wyświetleń danego wpisu… to by miało sens. :slight_smile:

@gtxxor - co się stało z edytorem blogów i z migracją? Ja tu widzę fail totalny.

  1. Dlaczego nie ma tam już ilości wyświetleń?
  2. Skąd limit długości tytułu do 80 znaków?
  3. W edycji nie będzie już ilości komentarzy?
    I to co mnie najbardziej… wdech, wydech, ZDENERWOWAŁO :rage:
  4. Migracja to totalna porażka :poop: :poop: :poop: :toilet: :roll_of_toilet_paper: W sensie, kto to robił?
    Tagi Code całkowicie są rozjechane, czy ktoś to będzie jeszcze poprawiał czy ten kloc tak zostanie?







Żeby pokazać jak wielkie gónwo się rozlało to pokaże tylko jak jest teraz po migracji:


a jak powinno być (kiedyś zrobiłem backup):

@gtxxor czy to jest do odratowania czy właśnie wyp… wywaliliście w kosmos część wpisów blogowych przy tej migracji???

No W.T.F, ludzie. Szanujmy się. Połowa moich wpisów w tym momencie jest do wywalenia, gdyż po migracji w najlepszym przypadku teksty w Code są rozjechane, a w wielu, jak powyżej, całkowicie usunięto zawartość. :poop: :face_vomiting: :man_facepalming: :fire:

@djfoxer Jednak jest coś w tym powiedzeniu “działa to nie ruszaj” (mówię o migracji).

Pozdrawiam!

3 polubienia

W bazie pewnie jest ok, tylko w tekście było za dużo znaczników, które nowy cms zakwalifikował jako nieprawidłowe formatowanie, bo zmienili nazwę znacznika code? :smiley:

Dokładnie, takie rzeczy są do zrobienia. W bazie nikt nic nie zmienił, tylko widoki które to wyświetlają trzeba dopracować.

@anon741072 @Bradlee - Do zrobienia to zależy. Bo tag CODE jest skopany totalnie, na amen. I nawet w bazie może być ok (oby tak było!), to ktoś musi to naprawić. Samo się nie zrobi. Gorzej jak migracja też zmieniała coś w tagach w bazie (migracja danych) i wycięła te teksty. Porażka na całej linii. Kiedyś już były robione przenosiny i takich cyrków nie było. Chyba ktoś tu nie przetestował czegoś lub nie dopilnował.

Jeżeli coś zostało zmienione w bazie to gorzej, ale raczej moje zdanie jest takie, że w bazie jest jak było.

Jeśli poprawiali teksty w bazie, zamiast dodać jakąś warstwę zgodności wstecznej ze starym formatowaniem do cms, to byłoby śmiesznie :smiley: Tzn. nie wszystkim byłoby do śmiechu :wink:

O nowych komentarzach na DP napisano już dziesiątki postów i kilka tematów. I co? I nic.
Ja testowo napisałem dziś komentarz na DP.

Ukazał się jako anonim.
Zdobył kilkadziesiąt plusów.
Po kilku godzinach go wyrzucono.

A co spokojnie wisi w komentarzach na DP?
A chyba to, co WP akceptuje i nie wyrzuca. No bo jak inaczej to wyjaśnić?

image

image