Dyskusja o nowej stronie DP

To pomyślcie też nad zmianami w sekcji komentarzy pod newsami. Obecnie odechciewa się komentować czy inicjować dyskusji. Wzorem niech będzie stara sekcja.

  1. Komentarze często nie są publikowane z nie wiadomo z jakiego powodu.
  2. Chyba (?) nie przychodzą komentarzem z linkami (a linkowanie do materiałów źródłowych jest ważne w celu podnoszenia wiarygodności przekazywanej informacji)
  3. Brak możliwości ukrycia anonimów i innych ew. natrętów czy osób z zburzeniami.
  4. Brak powiadomień.
  5. Brak możliwości edycji(!) - ogromna wada.

Co do innych zmian na DP. Są dla mnie OK. Ale komentarze to istna tragedia i silne uwstecznienie, a nie progres.

1 polubienie

To napisz, ja wydałem już 3

Podobno koniec z grafikami we blogowych wpisach: Brak możliwości dodania grafiki do bloga

Może warto uruchomić wtyczkę do publikowania grafik w jakimś “imgur”?

Jak dla mnie nowy blog na DP dużo lepiej wygląda i ma ciekawiej przedstawione komentarze - a to się bardzo chwali. Ale ma też trzy poważne wady:

  1. brak liczby wyświetleń danego wpisu od chwili jego wydania.
  2. nie działa wyszukiwarka tematyczna na blogu
  3. zniknięcie wersji roboczej opublikowanych kiedyś wpisów

Jeżeli toby się dało poprawić, to żaden bloger nie miałby powodu do większych narzekań.

EDIT:
Zauważyłem, że jak się poprawi coś w opublikowanym wpisie np. literówkę, to trafia do moderacji i go nie widać. Dziwne.

a ja bym dopisał jeszcze jeden punkt :clap:

  1. Nie ma opcji cofania jak się przez przypadek “usunie” cały blok ;/

Dzisiaj napisałem swój trzeci komentarz w nowym systemie komentarzy. Sukces na 100%. Żaden się nie pojawił.

4 polubienia

było zrobić kopiuj, F5, wklej, wyślij.

1 polubienie

To jest masakra, też zwykłe komentarze piszę, nie pokazują się a w tym czasie reklamy ‘anonimów’ stron.

Ja też …

Nie jestem ekspertem, ale to nie powinno tak raczej działać. Poza tym patrząc po anonimach to nie wszyscy ten problem mają. Przede wszystkim nie mają go niezalogowani.

Poza tym człowiek chce napisać komentarz i nie zawsze ma w głowie to, że najpierw wypadałoby odświeżyć stronę.

Jak tak rzuciłem okiem to na Polygami mieli ten sam problem. System nie został przetestowany i wychodzą bugi.

Oczywiście :slightly_smiling_face:
ale idąc mądrością ludową “jeżeli jakiś sposób jest durny, ale działa, to nie jest durny” :slight_smile:

Już jest git, ogarnięte z blogiem, wydawać by się mogło.

Słyszymy Wasz głos odnośne wpisów w wersji roboczej. To nie było złośliwe, generalnie nie migrowaliśmy również redakcyjnych wersji roboczych, zmigrowaliśmy tylko opublikowane, ale w związku z licznymi prośbami i po chwili refleksji postanowiliśmy domigrować je wszystkim blogerom przy okazji poprawiania tagu code (i m.in. stąd nie zadziało się to jednak dzisiaj, ale tuż po majówce wracamy do tego tematu, tak jak i do buga z logowaniem aka “buga F5”).

@lordjahu opcja cofania przy edycji bloków brzmi spoko, wpisałem ten feature request do naszej JIRY :wink:

Słyszymy Wasz głos odnośne wpisów w wersji roboczej.
To nie było złośliwe, generalnie nie migrowaliśmy również

No tak. Te wszystkie teksty zostały zapisane dla żartu. Tak samo jak dla żartu był np. licznik odwiedzin. Ta wypowiedź świadczy o tym, że nie masz pojęcia, co to jest blog i co to jest migracja.

redakcyjnych wersji roboczych, zmigrowaliśmy tylko
opublikowane, ale w związku z licznymi prośbami
i po chwili refleksji postanowiliśmy domigrować je
wszystkim blogerom przy okazji poprawiania tagu code
(i m.in. stąd nie zadziało się to jednak dzisiaj, ale tuż
po majówce wracamy do tego tematu, tak jak i do buga z logowaniem aka “buga F5”)

Wiesz co? Pogrążacie się coraz bardziej. Przez dwa tygodnie występuje i HTTP 500 i błąd “undefined” (widzę je nawet dziś 1 maja). Rozumiem, że chcecie brak wiedzy nadrobić entuzjazmem, ale jest tylko potwierdzenie tego, że nie macie zasobów / wiedzy technicznej do tego, żeby prowadzić taki serwis. Praca od poniedziałku do piątku od 9 do 17 najwyraźniej tu nie wystarcza. Myślę, że ci inteligentniejsi już przestali odwiedzać DP. ROzumiem, że targetujecie obecnie w wiek 20-lat i odbiorców programów typu “The Warsaw Shore”. I to może miałoby sens, gdyby ten kod działał. Myślę, że za jakiś czas będziecie musieli potwierdzić - ilość odwiedzin spadła. Wtedy pewnie wejdą w życie takie idee jak zrobienie Tik-Tok killera. I wtedy będą “mądre” newsy o kotkach. Szkoda, bo takiego g… jest obecnie pełno w sieci.

opcja cofania przy edycji bloków brzmi spoko, wpisałem ten feature request do naszej JIRY

To już jest żart nad żarty. Najwyraźniej nigdy nie musiałeś edytować dłuższego tekstu. Znów - szkoda, że odrzucasz osiągnięcia bardziej doświadczonych od siebie (wystarczyło wziąć gotowego suneditora czy coś podobnego).

Drogi Docencie
“Zgłosiliśmy ten problem do osób odpowiedzialnych za system komentarzy i będziemy monitorować postępy w poszukiwaniu rozwiązań.”
Bardzo się cieszę, ale brak możliwości komentowania czegokolwiek nie nastraja mnie optymistycznie.
W dalszym ciągu nie wyjaśniliście, dlaczego strona ciągle mnie wylogowuje (mimo zaznaczonej opcji “Zapamiętaj mnie”). W dalszym ciągu po zalogowaniu walą mnie po oczach reklamy w każdym możliwym miejscu.
“Stare” DP nagradzało mnie, że po zalogowaniu nie miałem reklam. Zmuszało mnie (to zmuszanie było akurat dobre) do komentowania, bo dłuższe milczenie powodowało włączenie reklam. Teraz, po 17 latach, mam sytuację jak byle lepszy anonim. Nic mnie również nie zmusza do komentowania, bo komentarze się nie pokazują.

Robią to jako…Anonimy :upside_down_face:
A my? No cóż, mniej inteligentni nadrabiają…:thinking: (?) :grin:

Ja chciałbym zwrócić uwagę, że padł chyba rekord portalu. Komentarz “Bartosza Wójcika” pod tym newsem: https://www.dobreprogramy.pl/uczelnia-wyzsza-celowo-psula-jadro-linux-zostala-ukarana,6631513995111232a nabił ponad 500 łapek w ciągu kilku godzin i to w porze nocnej. Dodam, że to jeden z niewielu pozytywnych komentarzy odnośnie ostatnich zmian na db, a moje próby zwrócenia uwagi na te dziwne okoliczności były blokowane przez moderacje

1 polubienie

A to jest efekt kompletnie skopanego systemu komentarzy, który został wprowadzony na DP.
Wprowadzonego na siłę, pomimo tego, że - jak już pisałem - dobrze znali błędy tego potworka, bo na Polygamii borykają się z tym od dłuższego czasu, wiedzą o tych błędach i wiedzą, że muszą go naprawić (bo jest zły).
No i właśnie, wiedząc o tych błędach, wprowadzono go na DP. To jest niepojęte, ale tak właśnie zrobiono.

A te 550 plusów mogła nabić jedna osoba, z jednego komputera, bo plusować (czy minusować) można w nieskończoność. Wystarczy wejść w tryb incognito, kliknąć +, wyjść, znów wejść i znów można klikać +. Jak ktoś ma czas, to i pół tysiąc plusów sobie nabije…

1 polubienie

Dziadostwo…

A no dziadostwo. Na poprawę nastroju proponuję fajny widoczek, który na pewno dobrze znasz… :slight_smile: