Dyskusja o nowej stronie DP

To jest tak wysoki poziom, że ani pseudoredaktorzy WP, ani sam serwis nigdy go nawet nie dostrzegą od dołu…

Hej, zgodnie z zapowiedziami aktualizujemy forum. Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to jutro przeprowadzimy finał tej operacji :slight_smile:

Chciałem Wam zatem dać znać, że forum musimy niestety całkowicie wyłączyć (oprócz samego forum aktualizujemy też serwer postgresql i parę innych komponentów). Niedostępność zacznie się jutro okolo 6-7 rano i potrwa maksymalnie kilka godzin. Mam nadzieję, że jak najkrócej :slight_smile: Prosimy o wyrozumiałość, z góry dzięki!

4 polubienia

@Docent Super czekałem na tą wiadomość. Do której wersji zostanie zaktualizowany silnik forum? Trzymam kciuki za udaną aktualizację.

Pozdrawiam!

Forumowy Ragnarök nadchodzi. :skull:

Do najnowszej :wink:

1 polubienie

@Docent Ale z gałęzi stable czy beta?

Pozdrawiam!

@Docent
Zapewne niepotrzebnie, bo jestem przekonany, że przecież wiesz, ale na wszelki wypadek przypomnę, że zainstalowane wtyczki też są do aktualizacji.
:slight_smile:

2 polubienia

@Radek68 Spokojnie, o to dba aktualizator discoursa…

Niestety Forum : Docent 1:0 i o tej godzinie musiałem już się wycofać :frowning: Niemniej sporo udało się zrobić i poaktualizować pod spodem, został już sam silnik forum - wierzę, że w najbliższych dniach ten wynik 1:0 się odwróci :wink: Za problemy dzisiaj z dostępnością forum wszystkich Was przepraszam…

2 polubienia

No właśnie miałem pytać.
image
Spokojnie, tyle czekamy, to jeszcze trochę poczekamy, lepiej zrobić coś dobrze, niż źle. Ważne, że

1 polubienie

Jeśli kogoś to interesuje, to rozbiło się o to: https://meta.discourse.org/t/2-6-0b2-upgrade-very-slow/161604

My także mamy bazę rzędu 100 GB i kilka milionów postów, dlatego podobny scenariusz do tego pana paracelsus.

Po przejrzeniu tamtego wątku widzę, że problemem był powolny proces migracji i tylko o czas jej wykonania się rozbiło, tak?

Dokładnie tak :slight_smile: Nie chciałem już przeciągać dzisiaj ze względu na Google, który raczej woli działające strony :wink:

1 polubienie

Już po aktualizacji?
[edit]
ok sprawdziłem źródło strony, czyli czekamy

Nie znam się, ale może właśnie lepiej by było zostawić to na całą noc i niech się aktualizuje i w dzień/rano uruchomić forum niż wyłączać je w dzień? :thinking:

Tak by zrobili fachowcy na fachowym serwisie. Pamiętaj że jesteś w świecie WP.

1 polubienie

Zawsze jest to krok do przodu. Często jak się zacznie prace to dopiero wtedy okazuje się jaka jest problematyka. A jak się nic nie robi to człowiek nawet nie wie z czym się mierzyć.

Jak dla mnie zakończenie upgrade tak dużego forum nawet w 3 podejściach to jest dobry wynik.

Nie wiem jak tam to konkretnie wygląda, ale może dałoby się ustawić forum (może grubo po prostu użytkownika w bazie?) w trybie read-only? Wtedy Google będzie szczęśliwe i można spokojnie pracować.

Każde rozwiązanie jest niedobre - np. crawlery i hardcorowi użytkownicy cenią sobie godziny wieczorno-nocne :wink:

Jak zwykle diagnoza w punkt :wink: Jakby co, mamy kilka otwartych rekrutacji dla fachowców i - jak powszechnie wiadomo - mnóstwo kasy do wydania dzięki reklamom, więc zachęcam do aplikowania :wink:

1 polubienie

Niestety nie da się :frowning: ale da się część najbardziej czasochłonnych operacji wykonać post-factum już na zaktualizowanym forum - i w tym kierunku teraz mam nadzieję pójdziemy.

Jest ich zdecydowanie mniej. Na przykład ja pracuję często na nocki i loguje się na forum w tygodniu o dziwnych godzinach na przykład 2 albo 3 w nocy i maks w tym czasie zalogowanych użytkowników to dwa osobniki (w tym ja). :wink: