Fala spammerów

Hej,
zauważyliście że ostatnio na stronie głównej mamy istny wylew jednego jegomościa? Użytkownik anonimowy podpisujący się jako Kobiety, raz za raz zalewa wpisy swoim komentarzem :

Szukasz dziewczyny +21, albo Kochanki?
Sprawdź na PANIE . ONLINE

Dlatego tak bardzo jestem za tępieniem kont anonimowych. Wiem, wiem … ruch sieciowy, ale spam w takiej postaci już odpowiada? Zgłaszane, usuwane komentarze raz za razem - blokada IP by się przydała.

Przykłady:

6 polubień

A zadbali nasi, żeby nie można było sprzątnąć tego niezalogowanego. Wszystkich ukryć - nie ma sensu, a ścierwo denerwuje jak brzydkie słowo.

Tego jednego konkretnego raczej się nie da od tak wyeliminować, bo zapewne wróci pod inną nazwą. Jedynym wyjściem zawsze jest wymóg rejestracji, ale ktoś sobie wymyślił ruch anonimków.

BTW. zalew spamem tej konkretnej strony/usługi widzę ostatnio na wielu portalach.

2 polubienia

Jak wlazł przez VPN, to wycięcie jego IP zablokuje dostęp innym userom korzystającym z tego samego VPNa, więc to też nie jest rozwiązanie.

Niech Krystian wymyśli filtr! Wierzę w niego :smiley:

IP w żadnym scenariuszu nie jest rozwiązaniem, bo żaden spamer nie wykupi sobie stałego adresu IP :joy:

A rozwiązanie tego problemu przecież jest. Przed opublikowaniem każdy komentarz anonimów jest weryfikowany i dopiero dopuszczany. Dawniej robił to żywy człowiek i była kultura, ale wychwycenie takiego spamu potrafi najprostszy filtr, za to teraz mamy ARMATĘ na takie rzeczy w postaci sztucznej inteligencji dżesiki :rofl:

Bez jaj, dalej składam się ze śmiechu kiedy sobie przypomnę ten kit z dżesiką który Bryja nam wciskał, żeby nikt się nie oburzał na planowane obniżenie poziomu w komentarzach :joy:

2 polubienia

To nie kit. Dżesika dopuszcza tylko prawilne posty Sebków i Karyn :rofl:

www.dobreprogramy.pl##div.comment-wrapper:has(header:has(.c-user-wrapper:has(.c-user:has(span:has-text(Anonim)))))

To dodajecie do filtrów uBlock/APB. Kod ukrywa komentarze konkretnego użytkownika. “Anonim” zamieniacie na dowolnego innego niezalogowanego użytkownika. Gdzieś jest wada, że jak wpiszecie jakiegoś zarejestrowanego użytkownika to wywala również komentarze gdzie tylko ktoś go “przyzywa”, ale nie chce mi się teraz grzebać.

2 polubienia

Działa u mnie super! Podmieniłem Anonim na Kobiety i dałem do moich filtrów.
Nima wiśni! roflmao

  • Raz że ABP tylu sprawdzań nie obsługuje (maksymalnie 1 zagnieżdżenie w nawiasach), to robisz ich jak dla mnie za dużo, da się do dwóch zmniejszyć.

  • Potem składnia by ruszyło w ABP (jak ten nie zrobi focha):

    www.dobreprogramy.pl#?#div.comment-wrapper:-abp-has(header .c-user-wrapper .c-user span:-abp-contains(Anonim))
    

Dwa pewnie zacznie ci migać białymi ekranami od sztywnych wyliczeń że niby komentarz anonima jednak istnieje, pewnie niewiele da opcja “ukryj komentarze niezalogowanych”, dalej pewnie migną prostokąty o wysokości 150 pikseli.


A tu screen tych dziur przy przewijaniu:

A luka umie rosnąć przy przewijaniu niebotycznie:

z 4 komentarze zniknęły a skrypt komentarzy zachował rozmiary.

U mnie to samo się dzieje kiedy włączę normalne (opcja portalu DP) ukrywanie anonimów. Wtedy zaczynają rozkraczać się komentarze, powstają puste przestrzenie, przy przewijaniu potrafi przeskakiwać o kilkanaście pozycji tak, że nie da się wszystkich przeczytać. Ogólnie komentarze DP są tak skopane, że najlepiej całkowicie zablokować skrypty WP i ich nie oglądać :stuck_out_tongue:

No dobra, więc zamiast się wymądrzać to po prostu to ogarnij, a nie sypiesz errorami. Kod nie miał na celu ukrywania wszystkich anonimów, bo od tego masz opcje z komentarzy, ale spamerów i boty - teraz chodzi o bota “Kobiety”.

Rany boskie… Jeszcze rozprawkę napisz na pięć stron.

Jak dla mnie to już nie dla uBO wyzwanie a dzierganie w userJS:

  • violentmonkey :see_no_evil:

  • tampermonkey :hear_no_evil:

  • greasemonkey :see_no_evil:

a np. @jajecpl wprost mówi, że żadnej takiej małpy nie będzie używał.

Wystarczy wymóg rejestracji i będzie spokój. Ale WP tego nie zrobi, bo kasa i ruch musi się zgadzać. Lepiej temu spamerowi dać perma (bana) na adres mak karty sieciowej. Raczej to jakiś wykupiony spamer amator przez WP, to sobie z tym nie poradzi. :joy::joy::joy:

Na tę chwile coś takiego wystarcza niektórym użytkownikom. Jak zacznie się rozjeżdżać czy dziać inne cuda to wywalą. Jak zaprezentujesz coś ciekawszego to chętnie wszyscy skorzystają.

Albo bloker reklam i polubią reklamy :crazy_face:

“np. @jajecpl wprost mówi, że żadnej takiej małpy nie będzie używał.”
Jajec to ruski i moczarowski szpieg. :joy::rofl:

U mnie luk nie ma i Kobiety wcięło. hi

Bo spamer wrzuca 1 post - na razie, może potem może przyjdzie jakieś LGBTQIA+ i komentarzy wszędzie z przynajmniej 11 z rożnymi nickami i stronami mniejszości.

I bokiem wyjdzie wam nietolerancyjność: