GoodRam 1333 CL9 a zmiana na G.Skill Ripjaws 1600mhz CL9

Witam,

wcześniej miałem od wielu lat (7-8) te pierwsze pamięci od GoodRam (9-9-9-24) i kupiłem te drugie w temacie które przyjdą w poniedziałek (oby dwie są 2x4 Gb w Dual Channel). Czy zauważę choćby standardową statystycznie istotną różnicę (5%) w wydajności w grach ? Płyta wg SiSoftware Sandra (najnowsza wersja) obsługuje pamięci 1.6 GHz a procesor to i7-3770 (bez k). Z góry dzięki za odpowiedź.

PS. Jak ktoś chce je kupić (GoodRamy) to sprzedam (razem z wysyłką) za 120 PLN

Nie :wink:
Różnicę, jeżeli pójdą razem, zobaczysz prędzej jakąś przy 16 GB :wink:

Mam ustawione 16 Gb pamięci wirtualnej na SSD MX500 pół terabajta (SATA 3.0) i pamięci mi wystarcza (choć wiem że pamięci wirtualnej na SSD się nie powinno ustawiać). Zresztą to tylko próba wytrzymania z moim kompem do dwóch lat a potem zmiana kompa na całkowicie nowy.

Trzeba było brać 2x8GB 1600 MHz jak już.
Jak może Ci wystarczać skoro sam piszesz, że masz ustawione 16 GB wirtualnej?

Nic się nie stanie SSD przez plik wymiany, byś z 2 GB katował, to prędzej. Zmiana zegara da minimalny boost, prędzej więcej bys widział różnicy właśnie z większej ilości - mimo wszystko procek jednak amsz znośny i 1070ti, czyli też górna półka a ramu tak minimalnie…

Jak się nie ma co się lubi (brak kasy) to się lubi co się ma. Jedyna gra która do dziś mi się pluła o brak ramu to Wolfenstein II w Mein Lieben (monitor 900p i 16:10), ale po ustawieniu pamięci wirtualnej chodzi jak przecinak :wink:

Tu nie chodzi o plucie :wink: Gra “nie musi się ograniczać” i więcej trzyma “pod ręką”, co w rozrachunku da Ci z 2 FPS przy 70-80 średniej :wink: Czyli +3% :wink:

Wszystko zależy ile dałeś. Tydzień temu widziałem G.skill 2x8 GB 1600 MHz CL8 za 220 zł.

150 PLN… Dobiłeś mnie teraz jak bym widział takie pamięci co napisałeś w tej cenie to kupiłbym od razu i ograniczył trochę używki i by były… f*ck :frowning:

Też miałem je brać., ale się spóźniłem :confused:

Płytę główną masz tylko z 2 gniazdami na RAM?

Tak tylko dwa - to płyta microATX

Wiele microATX ma 4.

Niestety moja ma tylko 2 na 100%

Pomyliło mi się. Miałem napisać CL9 ale nie trafiłem w klawisz i napisałem CL8.
Czyli G.Skill 2x8 GB 1600 MHz CL9 za 220 zł

Pamięci dziś włożyłem do kompa i okazało się że najnowsza wersja Sandry zrobiła mnie w bambuko i choć pisała że płyta ogarnie pamięci 1.6 GHz to chodzą standardowo na 1333 MHz (9-9-9-24). Jednak udało mi się uzyskać w BIOSie timinigi 7-7-7-21 przy tej częstotliwości tj 1333 MHz (stabilne i testowane w najnowszym 3DMarku i Wiedźminie 3). Czy czas dostępu w nanosekundach jest teraz porównywalny do 1600 MHz CL9 z 1333 MHz CL7 czy gorszy lub lepszy ? …pytam bo nie znam się na tyle żeby to obliczyć i proszę o pomoc.

wklejałem leniu ! :wink:

Dzięki wielkie i sorry, ale nigdy tej tabelki nigdy nie widziałem :smiley:

W memteście pewnie się wysypie.

Jaką masz płytę?

Spoko, to jest dla ddr4, nie 3, ale różnice raczej będą kosmetyczne - z tego co widzisz nawet nie poczujesz - minimalna :wink: