HotZlot 2008 - wątek ogólny

Krogulcze, Jastrzębia Góra to przypadkowy wybór ? czy jednak ma to coś wspólnego z Twoim nickiem :smiley:

…a tak na poważnie, być może wkrótce napiszesz coś więcej na temat połączeń z Wrocławia czy macie w planach jakiś busik ?

A po co czekać aż Krogulec coś napisze? Sam możesz sobie połączenia sprawdzić: http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?

Z tego co się orientuje, do Gdyni trzeba będzie dostać się samemu.

a jak kto woli pks

http://www.rozklady.com.pl/main.php?page=start&

Zdecydowanie bym optował za kwotą jednak 50 zł…bilety PKP są okropnie drogie… :slight_smile:

Widać jednak muszę…

Dzięki za motywację - przynajmniej wiemy, że są ludzie dla których warto sobie “wypruwać flaki” :stuck_out_tongue:

Ta ironia była całkowicie niepotrzebna…

Wiesz, nawet nie zwróciłem na to uwagi :wink: Zdecydowanie nie jest to przypadkowy wybór. Szukaliśmy ośrodka, który: jest położony w jakimś ciekawym miejscu (dla równowagi już nie w górach), spełniałby nasze wymagania odnośnie infrastruktury (sala konferencyjna na 200 osób i inne), nie kosztował majątek, oferował jak najlepszy standard i znajdował się stosunkowo blisko jakiejś większej aglomeracji. Stąd ośrodek, który znaleźliśmy i sama Jastrzębia Góra. Zajęło to masę czasu bo wbrew pozorom nie jest to takie proste aby pogodzić ww. warunki.

Mamy w planach jeden autokar (może nawet dwa - zobaczymy), który przywiezie uczestników Zlotu z Gdyni na miejsce i odwiezie do Gdyni po zakończeniu Zlotu. O której wstępnie będzie odchodzić poniżej.

Oczywiście, tylko wypadałoby napisać na którą trzeba być na miejscu :wink:

Sprawdzaliśmy już wcześniej połączenia kolejowe i wychodzi na to, że większość bezpośrednich pociągów przyjeżdża do Gdyni pomiędzy 9:00-10:30 oraz w okolicach 14:00-15:00 (poza Katowicami - 10:20 i 17:00). Do tego trzeba liczyć dojazd z Gdyni do Jastrzębiej Góry około 2,5 godziny (pakowanie do autokaru, przejazd, zakwaterowanie). W związku z tym tegoroczny Zlot chcielibyśmy rozpocząć trochę wcześniej - wstępnie myślimy o godzinie 14:00 i chcielibyśmy Was nastawić psychicznie :wink: abyście jechali tymi wcześniejszymi połączeniami - w każdym przypadku w piątek i tak trzeba będzie bowiem zrobić sobie wolne. Te późniejsze połączenia spowodowałyby, że Zlot mógłby najwcześniej rozpocząć się o 20:00 (biorąc pod uwagę zakwaterowanie i jakiś ciepły posiłek po podróży), a to zdecydowanie za późno. Zresztą już w tamtym roku większość osób żałowała, że Zlot był za krótki.

Reasumując wstępny plan przyjazdów/odjazdów jest taki:

Piątek:

11:00 - odjazd autokaru z Gdyni

13:00 - przyjazd do ośrodka

14:00 - obiad

15:00 - oficjalne rozpoczęcie Zlotu

Niedziela:

12:00 - odjazd autokaru z ośrodka

13:30 - przyjazd do Gdyni

13:50 - rozpoczęcie odjazdów pociągów powrotnych

Ponieważ plan przyjazdów i odjazdów bezpośrednich pociągów kształtuje się następująco:

Przyjazdy:

Katowice 10:20 (odj. 00:45)

Koszalin 10:35 (odj. 08:26)

Kraków 10:20 (odj. 22:53)

Łódź 09:49 (odj. 02:05)

Poznań 08:57 (odj. 02:48)

Szczecin 10:35 (odj. 06:00)

Warszawa 10:20 (odj. 04:55)

Wrocław 08:57 (odj. 00:05)

Pozostałe pociągi przyjeżdżają dopiero w okolicach 17:00 a to już zdecydowanie za późno. Wyjątkiem jest tu pociąg z Krakowa o 14:00.

Odjazdy:

Katowice 13:52 (przyjazd 21:50)

Koszalin 14:05 (przyjazd 16:22)

Kraków 14:52 (przyjazd 23:00)

Łódź 16:20 (przyjazd 22:56)

Poznań 14:47 (przyjazd 19:45)

Szczecin 14:05 (przyjazd 18:56)

Warszawa 13:52 (przyjazd 19:01)

Wrocław 14:47 (przyjazd 22:11)

Zdajemy sobie sprawę, że o ile z wielu rejonów dojazd pociągiem jest znakomity (Warszawa, Szczecin, Koszalin, o Trójmieście nie wspominając :wink: ) to z niektórych rejonów podróż zaczynałaby się w nocy (problem dotyczy głównie Krakowa i wschodnich rejonów Polski). Dlatego też w tym roku będzie możliwość wcześniejszego zakwaterowania - czyli inaczej mówiąc będzie można przyjechać dzień wcześniej i za niewielką opłatą (69 zł) skorzystać z pokoju ze śniadaniem (w tym samym ośrodku oczywiście) tak aby być następnego dnia wypoczętym na rozpoczęcie Zlotu. Ewentualnie z dalszych rejonów sugerujemy przyjazd w czwartek do Gdynii, nocleg (w hotelu lub u znajomych jeżeli ktoś ma) i rano podróż autokarem już na sam Zlot lub też po prostu przyjazd samochodem (o ile jest taka możliwość).

Chciałbym podkreślić, że zdajemy sobie sprawę, że nocna podróż z niektórych rejonów Polski będzie wyczerpująca ale jakie byśmy miejsce nie wybrali zawsze dla kogoś będzie daleko. W tym roku, dzięki opcji wcześniejszego zakwaterowania i noclegu, będzie można te uciążliwości ograniczyć.

Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach będzie możliwość przyjazdu i zakwaterowania w piątek po 14:00 ale będziemy to odradzać - raz ze względu na zamieszanie organizacyjne, dwa ze względu po prostu na to, że umknie takim osobom część Zlotu.

Zależy jakim pociągiem się jedzie :wink: Jak chcesz jechać ICkiem, pierwszą klasą… :stuck_out_tongue: Co do opłaty to tak jak mówiłem jeszcze nie wiemy. Budżet imprezy musi się zamknąć, a przy 200 osobach jest różnica czy wpłacają po 50 czy trochę więcej (chociaż ta opłata to i tak nikły procent kosztów organizacji imprezy). Tak czy siak postaramy się aby opłata była jak najniższa.

@Krogulec: motywacji Wam chyba nie brakuje… ? Zdajecie sobie przecież sprawę, że piszecie historię DobrychProgramów (no teraz też Gamikaze i TechIT). :slight_smile: I jestem pewien, że nie będzie problemu z zapełnieniem ośrodków. Chętnych na pewno będzie więcej niż miejsc. :slight_smile:

A co do nowej szaty DP - to nie była ironia, tylko cicha nadzieja… :slight_smile:

Wierz mi, że jak czytam takie teksty to ręce mi opadają… Nasza motywacja nie jest nieskończona…

O to akurat się nie boimy :wink:

Kto przyjedzie - ten zobaczy :wink: A co? To już tajemnica :stuck_out_tongue:

A tajemnic będzie zapewne jeszcze więcej…reasumując drodzy Państwo…czekajcie na hasło do rejestracji i przybywajcie…naprawdę warto… icon_spoko.gif

A co to za tajemnica, która nie jest tajemnicą? :d

mnie także martwi lokalizacja zlotu nad morzem i to że koliduje mi to z kampanią wrześniową, chociaż jeszcze nie mam ustalonego terminu zaliczenia więc wszystko to jest jeszcze przede mną więc w sierpniu się wszystko okaże :slight_smile:

No to ja będę na 100% jeśli starczy miejsca dla mnie… :slight_smile:

Pierwszy zlot to niezapomniane przeżycie, bardzo liczyłem na drugi, już nawet zapewniłem sobie przepustkę u mojej Drugiej Połówki :stuck_out_tongue:

Niestety jednak w tym roku nie dam rady, a wesela ‘szwagierki’ nie przełożę :Pa szkoda, bo mam nawet rzut beretem i bym pewnie mógł kogoś podwieźć z Gdyni

Cóż, będę z wami myślami i będę musiał zadowolić się relacją. Szkoda, bawcie się dobrze :slight_smile:

To sobie porę wybrała w ząbek czesana. Ale, ale jak rzut beretem to wpraszam sie na weselna :lol:

A tak poważnie to szkoda :? Jeśli Cię ochota najdzie wpadaj w gajerku, jadła i boskich napojów nie zbraknie :lol:

gdyby nie to, że w niedzielę do południa nie będę pewnie w stanie prowadzić samochodu, a popołudniu są poprawiny sam bym Ci tę weselną przywiózł :stuck_out_tongue:

Wielka szkoda - liczyliśmy m.in. na Twój udział :confused: podobnie jak większości spośród uczestników I zlotu.

No to niestety nie takie proste - Airborn musiałby się zarejestrować, a to wiąże się z rezerwacją miejsca na 3 dni…

hmm… czyli ci co przyjadą pierwszy raz nie będą nazbyt mile widziani ? [-X

Wiem,

ale jakby co oddam moje pół pryczy :lol:

to po co pisać o jakichś tajemnicach :stuck_out_tongue:

każdy chce …ja również :smiley: chociażby po to aby te nicki na żywo zobaczyć :wink:

Skąd taki wniosek? Napisałem po prostu, że liczyliśmy na to, że z większością osób z I zlotu znów się spotkamy.

oraz pół identyfikatora, pół miski zupy i pół krzesła na sali :stuck_out_tongue: