HotZlot 2009 - organizacja dojazdu

Regulamin musi być :slight_smile:

Do zobaczenia na zlocie

Witam.

Dzięki za zaproszenie.

Górny Śląsk, Katowice … jak jedziecie ?

Dużo czasu spędzam “za kółkiem”, więc

myślę, że podróż pociągiem będzie odpowiednia.

imho - na przednim siedzeniu pić nie można, bo czego oczy nie widzą tego sercu nie żal (troche boli jak Ty musisz prowadzić, a ktoś obok spije zimnego browara :stuck_out_tongue_winking_eye: ). A palenia w furze nie toleruje :wink:

i ja tez jade EGPW z Poznania

tylko dzisaj o 20:00 musze sie zarejestrpwac :smiley:

Rozumiem kto pierwszy ten lepszy

Krogulec ,

Podczas rejestracji zaklepałem sobie autobusik w obie strony, jeżeli coś by się zmieniło (może pojadę autem - negocjacje trwają :stuck_out_tongue: :smiley: ) to dam odpowiednio wcześniej znać. :slight_smile:

właśnie zauważyłem że ta wyszukiwarka pkp jest trochę dziwna, szukając połączeń wpisując przez jakie miejscowości chce się jechać ( w moim przypadku wpisałem Poznań) znajduje często inne alternatywne połączenia i akurat z Zielonej Góry zasugerowało lepsze.

co do spotkania w pociągu to oczywiście się jeszcze dogadamy już przed samym wyjazdem

ja planuję jechać z Katowic pociągiem D 35702, który wyjeżdża o 0:47, potem przesiadka w Warszawie na pociag którym jadą prawie wszyscy uczestnicy do Olsztyna :wink:

co do powrotu, to ja zostaję do 31 sierpnia, dlatego najpierw czeka mnie podróż Ryn->Olsztyn a potem Olsztyn->Katowice.

Z Rynu pojadę najprawdopodobniej PKSem o 10.00 (http://www.pks.olsztyn.pl/polee3.php?nrz=10120690&nrdo=10132780&data=31.08.2009&godz=10:00&polaczenie=1012-318) - w Olsztynie o 12.10 będę. Potem pociągiem o 13.13 do Katowic :slight_smile:

p.s.: Widzę, że znów się spotkamy Maryś :wink: na pierwszym zlocie podwoziłeś mnie w drodze powrotnej:)

Limak bardzo proszę nie wprowadzaj zamieszania i czytaj o czym mowa była wcześniej w wątku !!

image.php?album_id=20&image_id=1572

Pociągniem z Warszawy nie będą poza tym jechać prawie wszyscy bo pozmieniały się połączenia i pociąg z Warszawy odjeżdża dużo wcześniej przez co np. z Krakowa sugerujemy wcześniejsze połączenie bezpośrednie.

Mam wolne 3 miejsca z Gdyni

Sugeruję również poprawić godzinę przyjazdu pociągu (D 81200) relacji Szczecin Główny > Kutno (tylko 5 min. na przesiadkę) > Olsztyn Główny, który przybywa o godzinie 8:42, a nie 9:00. Jest to zapewne efekt w/w zmian w rozkładzie PKP.

Czy jest ktoś kto będzie jechał wspomnianym pociągiem ze Szczecina ?

Swoją drogą, 5 minut na przesiadkę to bardzo mało czasu biorąc na poprawkę notoryczne wręcz opóźnienia pociągów. Kilka dni temu podróżowałem właśnie ze Szczecina do Olsztyna z przesiadką w Toruniu i również miałem 5 minut na przesiadkę. Pociąg ze Szczecina spóźnił się 4 minuty, na całe szczęście ten drugi również był spóźniony, ale 20 minut dzięki czemu zdążyłem.

Jeszcze lepiej wyglądała wczorajsza podróż powrotna. Pociąg Olsztyn Główny > Szczecin Główny (bez przesiadek) trwał 11,5 godzin , opóźniony był o 3 h …

Mam nadzieję, że te zdarzenie to sporadyczny przypadek.

Jest jeszcze jedno, wcześniejsze połączenie ze Szczecina (bez przesiadek) D 81502 , mianowicie:

odjazd - Szczecin Główny 22:10

przyjazd - Olsztyn Główny 05:54 ;/

5 h oczekiwania na zlotowy autokar jest do zniesienia, oczywiście jeśli znajdzie się jakiś zlotowy kompan/ka :slight_smile:

Zainteresowanych proszę o kontakt.

Update:

Również godzina pociągu powrotnego do Szczecina uległa zmianie:

D 58103

Olsztyn Główny - 13:22

Szczecin Główny - 21:57

Różnice nie są jakieś wielkie, ale “są” :?

co do pociągów to jeszcze pewnie rozkład będzie zmieniany 10 razy. Bo to ą Polskie Koleje Państwowe ;/

No to znów coś pozmieniali bo jeszcze w ubiegły czwartek sam osobiście sprawdzałem. Zaraz to poprawimy.

I dla pewności chyba to lepiej wybrać - można od razu z Olsztyna jechać PKSem do Rynu nie czekając na autokar zlotowy.

Krogulec , bardzo cię proszę, nie wprowadzaj zamieszania :wink:

Działdowo jest ostatnią stacją wspólną dla obu pociągów, stąd tak pokazuje rozkład. Pociag z Katowic jest w Warszawie o 4:40, a chyba jednak lepiej poczekać na pociąg w Warszawie (nawet mimo żałosnego stanu dworca Centralnego), niż w Działdowie.

Jedzie z nami jakiś rybniczanin? :slight_smile:

Będę jechał z Katowic. Myślę, że będzie nas wielu

Ja akurat szukałem takiego połączenia, aby w Olsztynie być przed 11 aby załapać się na autokar i dlatego ja znalazłem tylko to połączenie z przesiadką w Kutnie :slight_smile:

Pozdrawiam!

witam,

ja też będę ruszał z Lublina, więc jeśli się organizujecie to proszę uwzględnijcie mnie w planach wyjazdowych,

jeśli kumpel dostanie się z listy rezerwowej to ruszamy samochodem i wtedy będziemy mieć 2 wolne miejsca, jeśli nie to zabieram się z Wami

jako wkupne wezmę coś z produktów firmowych :slight_smile:

MK

Masz rację - od tego mieszania PKP sądziłem, że teraz jest całkiem inne połączenie… :wink: Na szczęście na stronie HotZlotu nic nie trzeba zmieniać bo tam nie podajemy gdzie są przesiadki.

Również będę jechał z Katowic, razem z użytkownikiem Rulik. Myślę że nie będzie problemu w odnalezieniu się na dworcu przed wyjazdem tym bardziej że jak widać dużo osób jedzie właśnie z Katowic. W tamtym roku (w drodze powrotnej) chyba po 5 godzinach zorientowaliśmy się że jest nas więcej w wagonie - co nie Limak? ;D

Prawdopodobnie wybiorę PKP - mam 50% zniżkę - bilet z Gdańska do Olsztyna to kilkanaście ZŁ. Ale napisz więcej - kiedy wyjeżdżasz, czym, skąd… (Gdynia to duże miasteczko :wink: )