HotZlot 2010 - organizacja dojazdu

Hej,

A no faktycznie jest problem - tym bardziej że jedna i druga strona pokazuję zupełnie inne pociągi: Sitkol wyświetla pociąg TLK56200 relacji Gdynia Główna -> Wrocław Główny, natomiast strona rozkładów PKP wyświetla pociąg TLK56510 relacji Gdynia Główna -> Jelenia Góra (we Wrocławiu skład zmienia numer na TLK16201). Na szczęście startują o tej samej godzinie, więc chyba nie powinno być bardzo problemowo. Ewentualnie zostanie poczekać na aktualizację - założę się, że do końca dnia na stronie PKP będzie zmienione na to, co pokazuje Sitkol - lub zadzwonić na informację. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko, że to co pokazuje Sitkol jest nielogiczne…

Dwa pociągi w odstępie 4 minut jadące tą samą trasą? We Wrocławiu różnica jest już 14 minut…

Nie, nie sądzę.

Może losowo jeden z nich :lol:

Hej,

Faktycznie, musiał się wkraść im jakiś błąd, bowiem jeden i drugi pociąg to ten sam pociąg - TLK56200 relacji Gdynia Główna -> Wrocław Główny. :slight_smile:

W PKP to całkiem możliwe. W końcu nawet minuta opóźnienia może spowodować dodatkowe, bo na przykład pociąg będzie musiał przepuścić inny… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sugeruję spytać na stacji (albo zadzwonić na informację). Rozkład w sieci bardzo, bardzo często nie zgadza się z rzeczywistym a rozmowa na dworcu w której pada “ale w sieci ten pociąg istnieje” kończy się najczęściej opieprzem od miłej pani w okienku. Do 2050 może PKP pozbiera się i prezencja wszystkich spółek kolejowych w sieci nie będzie ssała. Póki co jednak jest jak jest.

A co do omawianych dalej 2 pociągów na tej samej trasie w małych odstępach - nie ma się czemu dziwić, to koleje. Zamiast próbować zrozumieć należy zaakceptować.

Ja tymczasem na wszelki wypadek zmienię link do rozkładu na http://rozklad-pkp.pl

Właśnie na ten rozkład reagują na dworcach alergicznie. :wink: Przykład: jechałem z Katowic do Wrocławia i żaden z 2 pociągów w które celowałem na podstawie strony nie istniało (jeden IR, jeden TLK). Był jeden, dokładnie pomiędzy, operowany przez TLK. :slight_smile:

Ale na chwilę obecną nie ma przynajmniej takich jaj, że podają 2 pociągi w tym samym kierunku w odstępie kilku minut…

Hej,

To tak nie do końca. Już pisałem, że to jest jeden pociąg. Prawdopodobnie przy aktualizacji nie usunęli starych rekordów i teraz wychodzi, że ten sam pociąg jedzie dwa razy. Nic, poczekamy do rana - Sitkol z tego, co wiem, jest aktualizowany w godzinach wczesnoporannych - może błąd zostanie poprawiony. A może też ten na stronie rozkładów PKPK też ulegnie zmianie… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak nie do końca? :wink: Podają dwa? Podają - czyli coś jest nie tak. Nie wiadomo czy w innych miejscach nie ma też “powtórzonych rekordów”. Nie wnikam w powody. Jak poprawią to podmienimy

Tak oto Krogulec udowodnił, że jeden błędny rozkład jest lepszy od drugiego błędnego. :wink: Serio, jak ktoś jedzie do Wrocka pociągiem (tak jak np. ja) to gorąco polecam zadzwonić na informację.

Jeden mniej błędny od drugiego bardziej błędnego (przynajmniej tak mi się wydaje) :stuck_out_tongue:

A co do telefonu do informacji to jak najbardziej słuszna wskazówka :wink:

Witam,

Jadę z KATOWIC bezpośrednio do Zamku. Wezmę kogoś lub dołączę do załogi. Podział kasy na paliwko.

Pozdrawiam

Hej,

@ negleden

A kiedy wracasz w niedzielę, czy zostajesz na programie rozszerzonym?? I ile osób planujesz zabrać??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie zostaję dłużej. Jadę w niedzielę. Mam wolne 4 miejsca.

Ja jadę z okolic Katowic, mam 1 wolne miejsce jak coś ;).

Też wracam w niedzielę, ale pod wieczór.

Dla przypomnienia - jeżeli ktoś przy rejestracji zapisał się na autokar “na wszelki wypadek”, a załatwił sobie inny transport to bardzo proszę o info na maila rejestracja [at] hotzlot.pl

Mamy w tej chwili więcej chętnych niż miejsc w autokarze, a nie ma sensu zamawiać kolejnego autokaru dla kilku osób.

Do wszystkich którzy zaznaczyli chęć przejazdu autokarem poszły właśnie maile z informacji skąd, o której itd. :wink:

Hej,

Szkoda. Zależało mi na tym, by wracać z kimś w poniedziałek - poświeciłbym już ten bilet na piątkowy pociąg… :wink: A tak może zabierzecie się wszyscy razem jednym wozem. Mam nadzieję, że uda mi się z kimś w poniedziałek zabrać i dostać się jakoś do Wrocławia. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystkich którzy przyjeżdżają pociągiem do Wrocławia chcielibyśmy uprzedzić, że w związku z remontem zamknięty jest budynek Dworca Głównego PKP - działa dworzec tymczasowy z wyjściem od ulicy Suchej (co akurat z punktu widzenia miejsca odjazdu autokaru zlotowego jest na rękę bo w głównym budynku są dwa wyjścia i potencjalnie można było się zgubić).

Więcej informacji: http://pkp.wroclaw.pl/ (strona prywatna ale krótko i zwięźle wszystko jest opisane)

Jeśli jeszcze ktoś ma problem z dojazdem to moja propozycja wciąż aktualna - mam jedno wolne miejsce.

Mogę też zabrać kogoś po drodze, jeśli będzie taka potrzeba.

Trasa:

Ciechocinek->Toruń->Inowrocław… i dalej :slight_smile:

Już kończę ostatnie przygotowania mojej czarnej księżniczki - do 14 mają mi odrobaczyć klime, ekipa dogadana i już czekam na start w czwartek po południu, tym razem mój wyjazd będzie miał dwa etapy - do Poznania i na HotZlot :lol: