HotZlot 2010 - wątek ogólny

No co Ty mówisz?! Kompoty na takich imprezach to zajedwabista sprawa! :smiley: HDD throwing compo, compo na robienie pompek, smash this CRT compo,… Kompotów tego typu można stworzyć masę i się świetnie bawić na dworze (bo pogoda bez wątpienia dopisze) jednocześnie spalając bąbelki z piwa. :wink: Ja jestem zdecydowanie na TAK jeśli chodzi o crazy compo. :-]

To brzmi ciekawie :mrgreen:

Ja ogólnie też jestem za wprowadzeniem nowych udogodniej, jeżeli nie uda się na tym zlocie to można będzie wprowadzić na ztotach w przyszłości

:lol:

Hej,

Wiem… Chodziło mi bardziej o gry wymienione przez beduin75. :slight_smile:

Opis gry po prostu świetny. I w 100% opisujący to, co dzieje się w rozgrywce… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie sądzę żeby takie konkursy były bardziej obciachowe i żenujące niż teksty totalizatora losującego nagrody. :wink: Na pewno znalazłoby się wiele osób, które chciałoby takich konkursów, ale jak tu liczyć na ich zdanie (jeden odważny Ryan się przyznał) skoro za propozycję ich wprowadzenia zostałem na wstępnie obśmiany przez administrację. Zróbcie anonimową ankietę, a sami zobaczycie czy to co proponuję to tylko obciach, którego na zlocie nikt nie chciałby doświadczyć. Koszta z tym związane są zerowe, a czas na zorganizowanie to sprawa drugorzędna, bo jeśli zainteresowanie pomysłem ze strony forumowiczów byłoby duże to na pewno zrezygnowalibyście z czegoś innego na rzecz tego. :wink:

A ja chciałem się dowiedzieć co z wystawą “staroci” na zlocie? :slight_smile:

Niiee no, co ty chcesz od losowania i prowadzącego, mi się cholernie podobało :smiley: , nieważne że troszkę czekać trzeba było, ważne że było zabawnie, a śmiech zdrowy jest, no i przynajmniej nie było nudno, o co już _ qbap _ (nie mylę nicku? :-P) zadbał swoją postacią hehe :wink: bo “sztywne” losowanie byłoby mimo radości z “wygrania” strasznie nudne i z całą pewnością nutka “rozluźnienia prowadzącego” wyszła pozytywnie, aczkolwiek pod koniec prowadzącego trzeba było już zmienić, hehe :slight_smile:

Ok, jeśli ankieta powstanie miło jakby ktoś zadbał o to by udział wzięli Ci, którzy wiedzą jak wyglądają/wyglądały HotZloty, by nie głosowały osoby niepowołane (wierzcie, ludzie potrafią głosować w sprawach z nimi niezwiązanymi), wówczas taka ankieta byłaby bardziej trafna, wszak dotyczyć ma ona HotZlotu… Przy okazji wypowiem się, że mogłaby w takiej ankiecie być opcja: nie mam nic przeciwko by taka zabawa była, pewnie na taką bym głosował gdybym musiał ; ]

Koszta są zdecydowanie mniej ważne w tym przypadku niż czas… a czas jak to już Krogulec zauważył jest bardzo (niestety) ograniczony i nie zauważyłem na HZ09 by było go jakoś tyle by zabawy takie zorganizować, ale mimo wszystko można o tym pomyśleć przy ustalaniu wieczorów. Wiadomo jeden (pierwszy) to raczej odpoczynek po podróży, inny to losowanie, także zostaje chyba opcja trzeciej nocy.

Co do akcji “odkupowania” od ludzi starych maszyn, to ciekaw jestem, czy przed zlotem będą znane szczegóły o tym co załodze udało się uzbierać i co będzie do zobaczenia na HZ2010 :slight_smile: ze zdjęć z pierwszego zlotu widziałem, że też były takowe maszynki, ale z tego co wiem nie były w zupełności własnością redakcji, w tym roku miało się to zmienić ;>

Michał, ankieta była, po zlocie i była tam opcja w której mogłeś zgłosić własną sugestię innowacji co do kolejnego zlotu. Odpuść już…

Jak już to osoby które się załapią na tegoroczny zlot :).

Czy na na HZ były wystway konsol jak comodore64 amiga ?

Primo była:

http://www.dobreprogramy.pl/Fotorelacja … 11378.html

Secundo to nie konsole, tylko jak na tamte czasy komputery osobiste pełną gębą.

No przecież wiem,że PC tylko sie śmieje :-o

Nie “mieszajmy systemów walutowych” - początkowo mowa była nie o “crazy compo” tylko weselnych zabawach - stąd też pisałem, że kojarzy mi się to tylko z obciachem i żenadą. Do zwariowanych (byle nie obciachowych) zabaw nic nie mam.

Wracając jednak do rzeczy, tak jak już pisałem problemem nie jest tu chęć ale czas. Plan jest po prostu skrajnie napięty, z pewnych rzeczy nie możemy zrezygnować bo jest to już pewna tradycja (np. z wieczornego losowania nagród - no chyba, że nie chcecie nagród :P) jedyny czas w jakim można by coś takiego sensownie przeprowadzić to albo po losowaniu w sobotni wieczór, ewentualnie w piątkowy. Nie jest to jednak takie proste ponieważ w piątek nie chcemy ludzi katować po podróży, a w sobotę będzie mecz o 3 miejsce w MŚ w piłce nożnej i część osób na pewno będzie chciała go oglądać więc program i tak się nam przesunie. Możemy oczywiście coś zorganizować równolegle ale nie wiem czy jest sens rozbijać towarzystwo na małe grupy…

Krótko mówiąc - propozycja przyjęta, czy uda się coś takiego zrobić nie wiem, może faktycznie podczas “sobotniego piwka”? Ewentualnie może faktycznie zrezygnować w tradycyjnego konkursu (bo długi) na rzecz czegoś takiego? Zastanowimy się jeszcze nad tym.

Obawiam się, że będzie ciężko ją zorganizować już w tym roku z trzech zasadniczych powodów. Po pierwsze wielu komputerów jeszcze nie mamy (albo mamy ale są niesprawne) - paradoksalnie czasami takich ikon jak np. “gumiak” czyli ZX Spectrum w pierwszej wersji, Atari 800XL czy pierwszych IBM PC. Nie mówię tu nawet o tym aby taka wystawa był kompletna ale powinniśmy pokazać komputery, które były kamieniami milowymi, a wielu takich jeszcze nie mamy. Niestety odzew na nasze ogłoszenie nie jest jakiś powalający, wiele osób spodziewa się kokosów za swe “skarby” my zaś mamy na ten cel bardzo ograniczone środki finansowe (a koszulki i gadżety nie każdego interesują). Po drugie - Zamek na Skale nie jest tak wielki jak Ryn i ciężko się będzie ze wszystkim pomieścić - paradoksalnie nie za bardzo mamy gdzie wystawić te komputery na miejscu. Po trzecie przygotowanie takiej wystawy jest bardzo pracochłonne - a sama organizacja Zlotu zajmuje mnóstwo czasu.

Reasumując - na chwilę obecną tematu jeszcze nie skreślamy ale stoi on pod dużym znakiem zapytania. Być może wystawimy kilka komputerów w charakterze bardziej ciekawostki niż wystawy ale szczerze mówiąc na tym etapie nie wiem czy nawet na coś takiego będzie miejsce.

Jeśli chodzi o komunikatory to może podajcie jakie pytania i co byście chcieli się dowiedzieć na takich prezentacjach,

napisze kilka maili to może się odezwą bo mało która firma gdy się dowiaduje o tym czym jest Hot Zlot przechodzi bez zainteresowania.

Jeśli macie jakieś wskazówki dajcie na PW

Edit:

Tlen już się odezwał tylko muszę im podać jakieś konkretne pytania a potem przekieruję ich do Krogulca jeśli wyrażą chęci i zainteresowanie.

Ja posłałem wiadomość do ludzi z AQQ :wink:

nie do ludzi a do człowieka przecież aqq to O’conel i to wszystko on pracuje nad kodem programu, tu bardziej by się przydało gg

Żeby ich wyśmiać? I tak nie zmienią swej polityki :wink:

Inaczej: uważam, że po prostu baliby się konfrontacji.

Wymaga sporej wiary przekonanie, że ktoś kto od lat odpiera krytykę nie poradzi sobie z komentarzami i pytaniami ~200 użytkowników portalu. :slight_smile:

Zadaje się że Polacy są wyjątkowi i potrafią tylko krytykować - to ma być konferencja

  • w sumie to dla nich może być o wiele lepsza akcja niż badanie rynku i potrzeb konsumenta.

jeśli wejda na forum i przeczytają odpowiedzi takie jak :

to ja na ich miejscu bym sobie darował taką imprezę.

Rozumiem że nie chcecie zadawać pytań tylko krytykować…?

A masz inne pytania od np czy GG11 będzie wymagać proców typu Quad/Hexa Core, 16GB RAM i kart w CF/SLi do wyświetlenia większej liczby reklam? :wink: