HotZlot 2011 - wątek ogólny

Nie mówiąc już o piersiówce, która cały czas znajduje zastosowanie :slight_smile:

no u mnie też ma zastosowanie otwieracz od plix’a przy kluczach :slight_smile:

swoją drogą jakbym liczył ile piw zdążył już otworzyć to bym się pewnie przeraził :lol: :x

Moje poszły w dobre ręce zaraz po powrocie z imprezy gdzie były rozdawane.

Mnie też walnęło ale wracając 7 lipca też niedaleko Słupska. Fotka od tyłu z ziemi z lewej strony także nawet nie widziałem tego radaru. Co prawda mało bo tylko 100zł i 2 punkty o 20km przekroczyłem.

Możliwe, że w tym samym miejscu co u mnie, to było w Suchorze, Trzebielino. I na bank gminny radarek bo błyskawicznie przyszedł. Zwykłe nie przylatują tak szybko. Gminne tak ponieważ to rozstawiają firmy zewnętrzne wynajmowane przez urzędasów. A oni też chcą zarobić. No ale cóż. Oby nie przyszło więcej mandatów i dużo bardziej bolesnych.

No to do tych 300 zeta i 6 punktów karnych przyszło dzisiaj jeszcze 100 zeta i 2 punkty karne.

Koszty wyjazdu drastycznie się zwiększają…

Mam nadzieję, że to już koniec bonusów.

Shaki81 , to na następny zlot jedziesz PKP ? :stuck_out_tongue:

EEE tam pewnie i tak pojadę samochodem.

Ewentualnie tym razem do kogoś się podłączę :slight_smile:

A mandaty - cóż… zapłacić trzeba…

W redakcji średnio 1,5 mandatu na głowę… W SZF (Słupskim Zagłębiu Fotoradarowym) fotki trzaskali nawet za przekroczenie prędkości o 12 km/h. Ja za swoją odbitkę beknę 100 zł i 2 punkty.

Szczytem szczytów były zdjęcia w szczerym polu (choć teoretycznie na terenie zabudowanym), które najlepiej oddają, że tu nie chodzi o żadną poprawę bezpieczeństwa tylko czysty biznes.

:o Wychodzi na to, że Urząd Gminy Słupsk też jest stałym czytelnikiem portalu DP- wiedzieli, że będzie HotZlot i zastawili pułapki- bo nie chce mi się wierzyć, że SZF to przypadek i jest tam tyle fotoradarów na co dzień :oops: :frowning:

PS: Swoją drogą Krogulec mógłby pomyśleć o zaangażowaniu na kolejny HZ nowego sponsora jakim była by POLICJA- Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą (walczą z nielegalnym oprogramowaniem) - przy takim sponsorze fotoradarów na drogach prowadzących na HZ nie będzie :lol: :lol: :lol:

W Białym Borze dostałem mandat za przekroczenie prędkości o 11km/h o 4 w nocy, oczywiście stwarzałem takie zagrożenie że dostałem 100zł i 2 punkty, dlatego przed Zlotem ostrzegałem o tych trzech gminach. Pewnie zbierają na nowy komisariat, jeden już postawili w Kobylnicy.

[-X przekroczyłeś prędkość :lol:

Zazwyczaj wysyłają dopiero od 15 wzwyż… To jest przegina…

Hmm, u mnie na razie cisza… i odpukać niech tak zostanie. Trochę się CB wspomagaliśmy, trochę Automapą. Mam nadzieje, że napiętego budżetu wakacyjnego nie zniszczy niechciana pamiątka z nad morza, bo gdzieniegdzie było nieźle na liczniku :stuck_out_tongue:

Dodane 28.07.2011 (Cz) 23:59

Co do fotek i mandatów ze Straży Miejskiej (lub wiejskiej :P) - trzeba by było gdzieś na forach poszukać, bo są podobno duże szanse uniknięcia mandatu… w ponad połowie mandatów są podobno błędy formalne / proceduralne… Na razie nie siedzę w temacie, bo tak jak pisałem (odpukać po dwukroć :P) jeszcze nic nie dostałem… ale jakbym dostał to wtedy będę szukał :slight_smile:

@gowain złego diabli nie ruszą…

A co do radarów to nie tajemnica jest, że to biznes i nic więcej. Trudno ja swój mandacik zapłacę mam tylko nadzieje, że nic nie przyjdzie większego. Odpukać.

Dodane 29.07.2011 (Pt) 22:12

Swoją droga ‘gowain’ to niesamowite jechaliśmy na zlot jak by nas gestapo ścigało w 11 godzin cała Polska wzdłuż. Jak wracałem to już ponad 13 godzin więc dużo wolniej bez pośpiechu i mandat :). Tylko jest jedna reguła w nocy raczej nie stoją “śmietniki” bo tego ktoś musi pilnować wiec mniejsza szansa dostać fotkę z mobilnego fotocashu. A wracaliśmy właśnie w dzień jechaliśmy na zlot w nocy więc jest spora różnica.

Hehe, we wtorek byłem na jeden dzień w okolicach Szczecina… niby dalej, a 8 godzin trasy wliczając w to godzinną drzemkę, z powrotem już dłużej, bo spać się chciało, więc dłuższe przerwy trzeba było robić.

Co do fotoradarów ze straży miejskiej - oni je wynajmują od prywatnych firm i zazwyczaj od każdego mandatu idzie 50-70zł dla prywatnej firmy - nieważne czy mandat jest na 100 czy 600zł. Taka oto polska rzeczywistość. Dlatego ze strażakami trzeba się wykłócać i walczyć o swoje :stuck_out_tongue: Jak z policji mandat, to nie ma co gadać, ale ze SM… brryyy nieroby jedne :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Analizując ten mój mandacik zdaję sobie sprawę, że trochę rażące są uchybienia względem ustawy. Masakra! !!

co do mandatów od straży miejsko - wiejskiej :slight_smile: http://studente.pl/artykuly/7139/Nie-ws … a-legalne/

Artykuł z 2008 roku… pewnie się kilka razy zmieniła już ustawa. Ale słyszałem, że coś jest nadal na rzeczy z SM. Często dostaje się mandat, a nie są nawet wyszczególnione na nim podstawy prawne, które pozwoliły na jego wystawienie…

Tutaj wg mnie lepszy i aktualniejszy link: http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/straze-miejskie-nielegalnie-wystawily-setki-mandatow

A ja zboczę z tematu - kiedy można spodziewać się wideorelacji? :slight_smile:

I kiedy zostanie udostępniony zapis wideo ze wszystkich sesji ?

Też jestem ciekawy kiedy będą filmiki:) Odnośnie kosztownych zdjęć…jeszcze nic nie dostałem i nie brakuje mi tego:)