HotZlot 2012 - organizacja dojazdu

To na pewno nie było przepisowo. Weź pod uwagę remonty w Lesznie i przed samym Wrocławiem i przed Kłodzkiem. No i będzie to piątek a nie sobota :slight_smile:

Jak zamkniesz się w 5 godzinach to uznaj że było to szybko :slight_smile:

Też uważam, że to bardzo optymistyczne założenia. Nawet jeżeli zakładasz łamanie przepisów (co odradzam) trudno będzie tę trasę przejechać szybciej niż w 4,5 godziny (nie licząc zapasu na remonty i postoje). Realnie liczyłbym jakieś 5,5-6 godzin - z Poznania do Wrocławia droga jest tragiczna, a później jest jeszcze gorzej - na trasie Wrocław - Kłodzko więcej jest odcinków z zakazem wyprzedzania niż miejsc gdzie można wyprzedzać. Jeżeli trafi się na jakiś autokar lub TIRa (a o to nietrudno bo to główna trasa do Czech, będzie piątek) to prędkość spada do 70 km/h.

Krótko mówiąc wszystkim planującym podróż samochodem polecamy wyjazd z dużym zapasem czasowym, bo drogi nadal mamy jakie mamy, pełno jest remontów, mogą wyniknąć różne niespodzianki. Lepiej przyjechać trochę wcześniej niż gonić na ostatnią chwilę. A osoby, które wybierają się samochodem z dalszych rejonów Polski samochodem zachęcamy wręcz do przyjazdu dzień wcześniej np. do Lądka Zdroju aby wypocząć po podróży i być w pełni gotowym na atrakcje Zlotu. Korzystając z systemów rezerwacji takich jak np. Rezerwuje.pl można znaleźć oeferty pokoi 2-osobowych za 100-120 zł. Analogicznie jeżeli ktoś wybiera się z dalszych rejonów Polski pociągiem lub autokarem PKS zachęcamy do wcześniejszego przyjazdu i noclegu we Wrocławiu. Listę polecanych obiektów można znaleźć tutaj: http://www.hotzlot.pl/Nocleg.aspx

To jeden chętny już jest :wink:

Ja bede jechac z Gorzowa czyli niewiele wiecej jak z Poznania i jade dzien wczesniej aby sie nie spieszyc Tym bardziej, ze na trasie moze sie wszystko zdarzyc. Szczegolnie na tak dlugiej. Bede zatrzymywal sie w Ladku Zdroju. Czasu trasy nie planuje bo mam na to caly dzien. Google wyliczylo o ile pamietam 5h a czasy z tamtad zawsze sie mniej wiecej zgadzaly. Ale moze po drodze gdzies na dluzej sie zatrzymamy by cos zwiedzic. Rowniez nie polecam jechac na styk jezeli ktos ma dalej niz 150km.

Gdyby ktoś chciał z Łódzkiego, ewentualnie dalej Częstochowa, Opole. To pisać. Mogę zabrać 3 osoby, 4 też ale będzie ciasno (fiat panda).

Mniej więcej taka trasa klik.

Co do zrzutki na paliwo, zależy ile osób i odkąd. Drożyzny nie będzie bo autko zgazowane.

Palić nie palę, nie wolno też palić :smiley: Klimy nie mam, ale idzie wytrzymać.

Planuję wyjazd 7-8 rano. Jadę tylko na 3 dni.

Było przepisowo :stuck_out_tongue_winking_eye:

Sobotni ranek 5-9 nie był tłoczny więc się dało. Leszno nie jest takie tragiczne, jechałem tam niedawno i generalnie nie ma większych problemów. Przed Wrockiem nie pamiętam remontów, a obwodnica sprawia, że już w ogóle się leci. Gorzej może być w kierunku Kłodzka bo ten odcinek może sporo spowolnić. Jak zamknę się w 5 godzinach to dam znać :stuck_out_tongue_winking_eye:

Myślę, że się da :wink:

@saquas - no to wstępnie lecimy razem :wink:

@zoso71

Ja również wyruszam z Poznania, ale wybieram jednak pociąg - raz na rok można skorzystać z takiej atrakcji, którą uważam już za tradycyjną część zlotu, jeśli chodzi o mnie. :slight_smile:

Jak ktoś będzie się wybierał z Warszawy w kierunku Opola to niech założy dodatkową godzinę jazdy niż planuje - jedynka za Warszawą jest strasznie rozkopana i na odcinku 100 km więcej niż 50-60 kh/h się nie pojedzie (chyba, że w nocy - ale w nocy też należy uważać na pachołki więc nie warto wciskać gazu).

A ja znowu z tym samym problemem - potrzebuję współlokatora do pokoju dwuosobowego w Piaście, lub dwóch współlokatorów do pokoju trzyosobowego na 12 lipca…

Ok. Więc i ja dotrzymam warunków naszej wstępnej umowy i dociążę przedział PKP swoimi 90-oma kg… Trasa i godzina wyjazdu bez zmian. Wsiądziesz na Głównym?

Tak, ja wsiadam na Dworcu Głównym w Poznaniu. Oczywiście nie będę miał nic przeciwko, jeśli jednak skorzystasz z dojazdu samochodem, ale miło będzie mieć towarzystwo podczas podróży pociągiem. :slight_smile:

Posiadam 3 miejsca wolne (na upartego 4 jak ktoś lubi ścisk :slight_smile: )

Wyjazd: Sieradz (50km od Kalisza, 60km od Łodzi)

Samochód: Peugeot 306

Paliwo: Diesel

Spalanie: 6 l/100

Niestety nie zostaje na pobyt rozszerzony.

jesli jedziesz przez wroclaw to jestem bardzo chetny na jedno z tych wolnych miejsc.

Dodane 30.06.2012 (So) 21:54

@zoso71

wacek4 wiem ze nie jedzie, ale moze Ty jedziesz przez wroclaw i mozesz mnie zabrac na zamczysko?

@zoso71

wacek4 wiem ze nie jedzie, ale moze Ty jedziesz przez wroclaw i mozesz mnie zabrac na zamczysko?

właśnie na to liczyłem :). najmniejszym problemem będzie jeśli dosiądę się koło stadionu miejskiego. bardzo zależy mi na możliwie szybkim potwierdzeniu czy będzie to możliwe. wrocław to ostatnie większe miasto podróży, większość zlotowiczów nie ma już tutaj wolnych miejsc, nie mówiąc o tym, że właściwie każdy omija to miasto jak może w drodze na zamek.

podbijam…

Pojawiało się u mnie 1 wolne miejsce. Jakby ktoś chciał wskoczyć w Krakowie to zapraszam.

Jadę Krosno -> (jak trzeba Rzeszów) -> Kraków (wskakuje Septim i PeJO) -> Opole->…

Z racji pracy wracamy w niedzielę, wyjazd piątek 6.00 rano.

Peugeot 307. Lecimy autostradą do Opola potem na południe, szybko i sprawnie.

Jakby ktoś był chętny proszę pisać na PM.

Jako, że ktoś zrezygnował, a do mnie uśmiechnęło się trochę szczęścia i zostałem wylosowany :slight_smile: i w sumie chciałem dowiedzieć się czy ktoś ma jeszcze jakieś wolne miejsce i jedzie przez Katowice, albo startuje z Katowic?

A tak z ciekawości, może ktoś planuje po wersji rozszerzonej, zostać dzień dłużej we Wrocławiu? :stuck_out_tongue:

Oj z chęcią, ale z urlopem krucho :slight_smile: Planuję się tam kiedyś wybrać do zoo.

Ja bym sie wybrał

Ponoć fajne są imprezy we wrocławiu :wink:

tak słyszałem :wink:

Ale na pewno nie tak fajne jak HotZlot :wink: