HotZlot 2012 - organizacja dojazdu

Chetnie sie spotkam, ale moze gdzies dalej od centrum ? stacja bp przy wjezdzie do katowic, przy autostradzie, gdy leci sie od strony krakowa?

Jeżeli reflektujesz to już nie problem się dogadać gdzie. W lipcu się dogadamy jakoś już konkretnie bo nie wiadomo co się jeszcze zmieni.

Czy po programie rozszerzonym będzie się można z kimś zabrać do Wrocławia (okolica dworca PKP) ? :smiley:

Raczej nie będzie z tym problemu - dotychczas zawsze u kogoś było miejsce w samochodzie (mówię tu nie tylko o uczestnikach, ale i o redakcji). Z tego co widzę to w tym roku bardzo dużo osób decyduje się na dodatkowy dzień, więc powinieneś bez problemu u kogoś się załapać.

W ostateczności pozostaje też PKS do Wrocławia, który odchodzi z Trzebieszowic o 9:41 i 13:04.

Rozumiem, ok dzięki. Jak coś zostanę dzień dłużej, pozwiedzam Wrocław :smiley:

Oczywiście, szczegółowo wygląda to tak:

Połączenie za pośrednictwem PolskiBus

12.07

11:30 Gdańska 17:15 Warszawa

18:00 Warszawa 20:50 Łódź (dołącza się djDziadek)

13.07

01:15 Wrocław i czas wolny do potwierdzenia gotowości wyjazdu do Zamku na Skale przez Januszka.

Co do drogi powrotnej to najprawdopodobniej będzie to OLTExpress i nie tyle lot bezpośredni, bo z przesiadka w Warszawie wychodzi taniej:

16.07

Wrocław 18:00 Warszawa 18:55

Warszawa 20:15 Gdańsk 21:10

Przelotów jeszcze nie rezerwowałem ale co do tych godzin to najwyżej będzie godzinne przyśpieszenie

Na stronie hotzlot.pl jako jeden z sugerowanych pociągów jest TLK 56102 “Pomorzanin” który według informacji podanej na stronie zlotu do Wrocławia dociera o godzinie 12:07 gdy według informacji na stronie rozklad-pkp.pl na miejscu jest o godzinie 12:35. Mimo wszystko liczę, że organizatorzy poczekają z odjazdem autobusu te około 10 minut (dojście do autobusu i szybkie wrzucenie bagażu :smiley: ) na osoby które będą jechać tym pociągiem.

Jeśli są osoby które jadą tym pociągiem to niech piszą do mnie na priv, zgadamy się i będziemy integrować się już w drodze na zlot :wink: Ja będę wsiadać albo w Tczewie albo w Poznaniu xD Choć bardziej prawdopodobne, że w Poznaniu.

Czy znajdę kogoś kto wybiera się z woj. kujawsko - pomorskiego ??

Rozkłady PKP nieustannie się zmieniają (stąd na stronie HZ dodana jest informacja o ostatniej aktualizacji). Niestety obawiam się, że nie będziemy w stanie czekać - odjazd autokaru jest już i tak przesunięty o 1,5 godziny względem pierwotnych planów (powinien odjechać o 11:00 żeby wszystko nie było na styk), a trzeba pamiętać, że w przypadku PKP “rozkładowa” godzina przyjazdu może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Agenda HotZlotu jest zaś na tyle napięta, że nie możemy tego bardziej przesuwać… Krótko mówiąc godzina odjazdu autokaru raczej nie podlega zmianie…

Jutro sprawdzę sugerowane połączenia i zastanowimy się co z tym fantem począć…

Z Poznania będę mieć jeszcze o 8:30 gdzie we Wrocku planowo podobno będę około 11:36 czyli luz.

A jeśli jednak miałby mi nie wypalić wyjazd z Poznania i musiałbym z Malborka wyjeżdżać to… w takim razie musiałbym wyjechać dzień wcześniej i przenocować w Wrocławiu tylko, że nie miałbym u kogo… Cóż… kumpelę z Poznania muszę przycisnąć by się dało u niej przenocować i od niej wyjechać :smiley:

P.S.

Jakiś czas temu chyba w radio… słyszałem, że średnia prędkość pociągu w Polsce to 170km/h :smiley:

Chyba 17km/h

Dużo osób wybiera się dzień wcześniej do Wrocławia?

Zastanawiam się nad tym autobusem. Ile wychodzi lot przez WWA? Bo samochodem tyle kiloemtrów to w tym roku mi się nie uśmiecha jechać…

Nadal jest to cena po 99zl za przelot, lot bezpośredni z Wrocławia jest za 249zl.

Autobus do Warszawy masz w cenie 20zl, a do Wrocławia za 35.

Uwaga! Zmiana godziny odjazdu autokaru zlotowego

PKP po raz kolejny zmieniło rozkład jazdy pociągów. Tym razem ofiarami są pociągi z Gdyni i Rzeszowa - niestety przyjeżdżają one w piątek na tyle późno (przed 13:00, a trzeba jeszcze brać poprawkę na ew. spóźnienia - to w końcu norma), że nie ma najmniejszych szans aby to wszystko zgrać z rozsądną godziną odjazdu autokaru na HotZlot (ten dla pełnego komfortu czasowego powinien odjechać od 11:00 z Wrocławia, aby okolo 13:00 być na miejscu). Aby dopasować się do tych połączeń musiałby odjeżdżać dopiero o 13:30…

Niestety tyle nie możemy czekać. Podróżujących z Gdyni i Rzeszowa (ale i innych, z dalszych rejonów Polski) bardzo gorąco zachęcamy zatem do przyjazdu dzień wcześniej do Wrocławia lub Lądka Zdroju. Dzięki temu będzie można odpocząć po wyczerpującej podróży i być w pełni gotowym na atrakcje HotZlotu. Listę rekomendowanych noclegów we Wroclawiu można znaleźć na stronie http://www.hotzlot.pl/Nocleg.aspx

Plus jest taki, że dzięki “wypadnięciu” tych dwóch połączeń możemy lepiej dopasować godzinę odjazdu autokaru do połączeń z pozostałych rejonów Polski. Tak się akurat składa, że z większości dużych miast (Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa) pociągi przyjeżdżają do Wrocławia około 11:30. Co za tym idzie, obecnie

odjazd autokaru z Wrocławia planowany jest punktualnie o 12:00

(przyjazd na miejsce około 14:00)

Dzięki temu będzie 1,5 godziny na miejscu na rejestrację, ewentualne odświeżenie się i obiad :slight_smile: (to i tak nie tak dużo, ale zawsze 0,5 godziny więcej).

Warto przypomnieć też, że czasy się zmieniają i pociągi to nie wszystko. Do Wrocławia można dostać się także samolotem (od 99 zł liniami OLT Express), są też bardzo komfortowe autokary PolskiBus.com - informacje na ten temat znaleźć można na stronie http://www.hotzlot.pl/Dojazd.aspx

od siebie tylko dodam, ze osoby podróżując na linii Rzeszów, Kraków i dalej w kierunku Wrocławia na dzień dzisiejszy muszą się liczyć z opóźnieniami w planowanym dojazdem do Wrocławia ze względu na:

odcinek o którym mowa znajduje się kilkanaście km za Gliwicami

od siebie polecam 2 aplikacje do sprawdzenia rozkładu oraz późniejszym zapisaniu go offline na telefonie z androidem

https://play.google.com/store/apps/deta … rozkladpkp

oraz

https://play.google.com/store/apps/deta … ndroid.pkp

Jeszcze prawie miesiąc - chyba się z tym uporają do tego czasu.

zapomniałem dodać tej myśli do mojego wpisu - a już nie będę edytował bo mnie uprzedziłeś

Z chęcią dołączę do kogoś, kto planuje podróż na HotZlot z okolic woj. Lubuskiego

Jadę samochodem z Żar. Mogę pozabierać po drodze 3 a nawet 4 osoby. Autko kombi więc się pomieścimy.