HotZlot 2012 - wątek ogólny

Ostatnio na dziedzińcu było wifi, a w pokojach po kabelku :wink:

Dziękuję redakcjo za zaproszenie. Właśnie chcę się zarejestrować na tę imprezę, ale trzeba tam podać rozmiar koszulki i tu pojawia się pytanie - czy koszulki będą w takim samym rozmiarze jak ostatnio, czy takim jak te niebieskie? Bo zarówno jedne jak i drugie mam w rozmiarze L, a ta niebieska jest na mnie trochę przyciasna.

Ja normalnie noszę XL, ale zlotowe zawsze wybieram L (tzn. od drugiego mojego zlotu po tym jak się okazało że zlotowe XL jest dużo większe niż sklepowe :wink: i wisi na mnie jak worek ziemniaków).

To będzie film, a nie prezentacja. Nie wiem czy będzie możliwość aby go udostępnić - nie sądzę bo to materiał chroniony prawami autorskimi TVP. BTW, chętnie byśmy zrobili wycieczkę po Zamku bo to prawdziwie zabytkowy obiekt (autentyczne, a nie odrestaurowywane wnętrza), z którym wiąże się mnóstwo ciekawostek, ale dla 160 osób to niemożliwe - stąd film.

Przede wszystkim tego typu pytania zadawajcie proszę w wątku na temat organizacji dojazdu bo zrobi się bałagan. Oczywiście będzie możliwość wymeldowania się wcześniej ale to IMHO trochę bez sensu - stracisz to co najpiękniejsze, czyli przynajmniej część imprezy integracyjnej (no chyba, że nie planujesz spać :wink:

Patrząc na Twoje miejsce zamieszkania sugerowałbym raczej:

  1. Spróbować dogadać się z kimś kto będzie wracał samochodem do Warszawy (lub dalej w rejony północno-wschodniej Polski)

  2. Wracać normalnie autobusem zlotowym, później z Wrocławia do Warszawy pociągiem TLK, a stamtąd masz o 22:45 autobus PKS bezpośrednio do domciu.

  3. Zostać na pobyt rozszerzony i wracać autobusem PKS o 9:41 z Trzebieszowic do Wrocławia*, a póżniej już pociągiem (opcja według mnie najlepsza)

Pomijając więcej czasu na sen, w każdym wariancie zobaczysz film o historii Zamku i będziesz miał okazję wracać z innymi uczestnikami HotZlotu. Wszystkich w podobnej sytuacji zachęcam do pokombinowania - PKP to nie wszystko. Do/z Warszawy to można się pokusić nawet o lot samolotem - bez większego problemu można kupić bilet za 99 zł w OLT Express. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że “stówka” piechotą nie chodzi, ale za taką dodatkową atrakcję warto dopłacić.

* - na stronie http://www.hotzlot.pl/Dojazd.aspx dodałem informację o kursach powrotnych w poniedziałek.

Dodane 14.06.2012 (Cz) 1:08

Jest faktycznie przystanek “Trzebieszowice - Zamek”, ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie autobusy się tam zatrzymują. Generalnie w Trzebieszowicach jest kilka przystanków. Szczegóły na http://www.e-podroznik.pl/public/timeTableSearcher.do

Z tego co się orientuję przez Trzebieszowice nie kursują obecnie pociągi.

Dodane 14.06.2012 (Cz) 1:16

W sali konferencyjnej i na dziedzińcu WiFi, w pokojach po kablu. Niestety przepustowość łącza w Zamku nie jest powalajaca…

Takie jak normalnie. Te niebieskie robiła wyjątkowo inna firma i mają minimalnie inną rozmiarówkę. Tak jak pisze M@ster nasze koszulki (robione przez firmę Gruca) są trochę obszerniejsze więc jeżeli ktoś chodzi w L/XL to niech lepiej wybiera L (i analogicznie przy XL/XXL, M są już “standardowe”). Szczegółowe wymiary można znaleźć tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Koszulki.html

zawsze pozostaje kawiarenka :wink:

Jednak są mylące, bo dla tych niebieskich rozmiar jest tam taki sam jak dla pozostałych. :wink:

Ups… Widocznie przy ostatniej aktualizacji tej strony wkradł się błąd. Poprawimy to, tymczaszem podaję prawidłowe wymiary:

Wysokość - mierzona z tyłu koszulki od szyjki (bez ściagacza) do krawędzi dołu:

M- 68 cm

L - 72 cm

XL - 76 cm

XXL - 80 cm

Szerokość - mierzona pod pachą:

M - 53 cm

L - 58 cm

XL - 63 cm

XXL - 68 cm

Oczywiście wymiary te należy traktować orientacyjnie, w procesie produkcyjnym różnice mogą sięgać +/- 2 cm. Warto też dodać, że szerokość koszulek na dole przy szwie jest węższa o 1 cm z każdej strony (czyli w sumie 2cm) dla każdego rozmiaru - jest to wynik profilowania.

W skrajnych sytuacjach będzie możliwość wymiany koszulek na miejscu, ale prosiłbym o traktowanie tego jako ostateczność.

Dodane 14.06.2012 (Cz) 17:35

Leszku, rozsyłane nadal są zaproszenia?

Krogulec , dzięki za wiadomość. Niestety na program rozszerzony zostać nie mogę, druga opcja jest bardzo fajna, sam rozpatrywałem podobną, jednak już 16-tego będę dalej w trasie, więc powrót o tak późnej godzinie nie widzi mi się za dobrze. Wiem, ze stracę sporo (szczególnie w niedzielę, film), ale w Słupsku też jak się położyłem w sobotę spać to za 0.5-1h wzeszło słońce i wstałem robić foto :stuck_out_tongue: To, że potem w domu odsypiałem to luzik. Ale dobra już nie offtopuje o tym. Bo to nie do tego wątek.

Tak.

Jestem na liście? :wink:

Obaj jesteście, do Ciebie Tobi brakuje już dosłownie kilku osób, więc prawdopodobnie na zaproszenie załapiesz się tzw. “rzutem na taśmę”, Mariuce00 jest niestety na dalszych pozycjach…

Generalnie jest bardzo dużo aktywnych czytelników, których musimy najpierw uwzględnić. Gdyby Twoja aktywność na forum szła w parze z liczbą komentarzy (lub blogów) na portalu to zaproszenie dostałbyś prawdopodobnie już w pierwszej turze. Mariuce00 z kolei “obudził się” z blogami raptem 3 tygodnie temu, do tego wpisom daleko do doskonałości (nie chodzi tylko o treść, ale i o formę - np. najwyraźniej nie wie, że można osadzać playery YouTube we wpisach :stuck_out_tongue: vide http://www.dobreprogramy.pl/Mariuce00/O … 33516.html)

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich aktywnych użytkowników, ale to zwyczajnie niemożliwe - nie ma takiego obiektu w Polsce, poza tym to byłyby gigantyczne koszty, których nikt by nie pokrył. Decyzje o tym komu przydzielić zaproszenie, a komu nie to mozolna i niewdzięczna praca…

Oj tam, oj tam. Stadion narodowy pomieści 55 000, a w porywach 73 000 ludzi. :wink:

A ja wam coś powiem - do zobaczenie na HotZlocie! - wątpiłem, że w tym roku się tam pojawię - a jednak!

Zauważyłem to już wcześniej, że aktywność na forum nie jest tak mocno punktowana jak aktywność na portalu. A szkoda. Nie samym blogiem człowiek żyje :wink:

Dzięki za zaproszenie, jutro (w sumie to dziś) walczę o urlop :slight_smile:

@Krogulec

Mam do Ciebie kilka technicznych pytań.

  1. Czy podpis pod nickiem “uczestnik HotZlotu” dotyczy tegorocznego zlotu czy to tylko informacja, że ktoś był na jakimś zlocie? Domyślam się siłą i mocą dedukcji, że raczej to drugie (skoro Mariuce00 również takowy podpis posiada i wielu innych zresztą też)?

  2. Drugie albo właściwie pierwsze pytanie(skoro na poprzednie sam sobie odpowiedziałem :). Czy będzie jakaś oficjalna lista lub tak jak w zeszłym roku avatary uczestników biorących udział w zlocie, umieszczona gdzieś na stronie DP?

  3. Czy będzie możliwość zakwaterowania się odrobinę wcześniej niż jest to ustalone w harmonogramie?

  4. Czy są w Zamku na Skale pokoje jednoosobowe i do kiedy można zgłaszać najpóźniej chęć zakwaterowania wspólnie z inną uczestniczką?

  5. Czy na “luźnych rozmowach” będzie możliwość podłączenia do lapka lub innego sprzętu z wyjściem “jack” przewodu do audio w celu “popełnienia” prezentacji audio-wizualnej?

  6. Czy będą joysticki podpięte do Atarynki i czy będzie można pograć trochę na tym sprzęcie. I czy magnetofon do Atari (zakładam, że będzie) ma turbo bo jak tak to mogę parę gier wygrzebać z szafy może nawet by się joystick znalazł (tylko nie wiem czy sprężynki mu nie brakuje).

  7. Czy przewidywane są jakieś konkursy?

  8. Czy nie zabraknie piwa?

…to na razie wszystko z góry dziękuję za odpowiedzi.

Sprawa banalna, po prostu za mało miejsca na cyferki np dla tych byli na wszystkich zlotach.

Na pewno :slight_smile:

Raczej nie, kwestia przygotowania pokoi po poprzednich gościach i czas trwania doby hotelowej.

W regulaminie Zlotu jest mowa o tym że nie ma pokoi koedukacyjnych :wink:

Przedłużenie i Sesje lightning talks

Może warto byłoby opublikować listę zaproszonych za aktywność i by się zakończyła nerwówka, dla aktywnych… jeszcze zostają Ci leniwi jak jak :slight_smile:

Dzięki za zaproszenie, czy ktoś się orientuje czy w okolicy jest jakiś dobry niedrogi nocleg by sobie dzień wcześniej przyjechać? W tym roku wstać rano raczej nie wystarczy :slight_smile:

@DjLeo co za użytkowniczkę żeś namierzył na wspólny pokój?

@Mifczu

Pewnie chce zaciągnąć jedną z hostess i pokazać jej nowy przepis na zapiekankę :slight_smile: