Internet na speed testach wychodzi świetnie lecz w grach jest okropnie duży ping

Ykhm… Edytowales ten wpis za 1 razem:
Dodałeś mi do tytułu “Witam”
Więc proszę Cię nie opowiadaj głupot…
Zmieniłem nazwę ponieważ jestem na tym forum pierwszy raz…

Nie każdy od razu rodzi się fachowcem. To, że ktoś czegoś nie rozumie (zwłaszcza fraz technicznych) nie oznacza od razu, że jest dzieciakiem. Tak nawiasem mówiąc to autor tego wątku którego nazwałeś płytko dzieciakiem; kulturą i elokwencją przewyższył zdecydowanie ciebie i twój pogardliwy ton. Po to jest to forum, że jak ktoś ma problem, czegoś nie wie, nie rozumie to przychodzi tutaj, zakłada temat i prosi o poradę.

Żebyś się nie zdziwił. Mam internet radiowy i co prawda nie osiągam prędkości downloadu na poziomie światłowodu bo mam “zaledwie” 60Mb/s to jednak ping mam na poziomie 4-5ms. Więc pingi nawet jak na radiówkę powyżej 100ms są dla mnie nie do przyjęcia.

1 polubienie

Jak zawsze dużo piszesz, mało pomagasz. Czasami lepiej komuś powiedzieć, aby dał sobie spokój, niż próbować uskuteczniać swoją niewiedzę. Wszystkim problemom na pewno winny jest wieżowiec, który powstał w ciągu nocy.

To ja zapytam o kilka rzeczy, aby pomóc:

  1. Specyfikacja komputerów
  2. Radio indywidualne, czy współdzielone z innymi użytkownikami?
  3. W ramach sieci domowej działa tylko jedno urządzenie?
  4. Jaki sprzęt radiowy masz podłączony?

Zadzwoniłem 5 minut temu do operatora sieci i powiedział że wyślę techników o 15:00 powinni być. Dam Ci znać co powiedział i czy naprawił mój błąd.
Dzięki.

Nie miałem wcześniej czasu. Zaczniemy od pingowania serwerów. W sieci są adresy serwerów gier.Np.
https://gosetti.pl/serwery?LocalOnly=0
Można oczywiście je pobrać i wpisać w polecenie ping ustawiając wartość powtórek na liczbę większą niż 50 jak ty to poprzednio zrobiłeś a niektórzy nie doczytali.
Można też wejść na Game Server Ping i zrobić testy . Radzę to drugie. Link poniżej. Trochę trwają

Co to twojego internetu to przy tej prędkości (~ 1MB/s) na zbytnie cuda bym nie liczył. Masz radiówkę, najgorsze połączenie z możliwych. Zero ekranowania od zakłóceń zewnętrznych.
Do przeglądania stron jeszcze się nada ale na resztę nie za bardzo.
Robiłeś pingi ale trzeba w nich zwracać uwagę nie na średnią z parudziesięciu pingów ale na ich skoki i ilość tych skoków ( 2 ms, 15 ms, 7 ms ---- przykład ) ponieważ to świadczy o tym jak stabilne jest twoje połączenie
Jesli chcesz grać to Menadżerze zadań po otwarciu zakładki Szczegóły znajdż aplikację służąca do gry i z prawokliku myszą ustaw jej priorytet na Wysoki. ( przynajmniej zasoby komputera pójdą na priorytet ).
Graj " z kabla "
Wyłącz wifi na innych urządzeniach korzystających z sieci np. smartfon.
Wyłącz na ten czas w zainstalowanych aplikacjach automatyczne aktualizacje ( w antywirusie też) ponieważ inaczej będą na nasłuchu i zajmowały część pasma.
Możesz uruchomić polecenie netstat -aon a pod nagłówkiem PID zobaczysz identyfikatory tego wszystkiego co ma jakiś związek z twoja siecią. Jak będziesz chciał sprawdzić co to, to poszukiwania w Menadżerze zadań.
No i końcówka. To co napisał @roobal jest prawdą. Znajdziesz informacje o tym w sieci na stronach dotyczących gier

1 polubienie

Ja wycinałem, ty tam za drugim razem wepchałeś.

Zielone to dopisany fragment, czerwony że usunięty - jak masz ślepotę barw to popratrz na nick.

Bez modyfikacji choćby 1 znaku zmiana tytułu by się nie zapisała.

Opcjonalnie programem graficznym przeksztać na kolory z puli żółci i niebieskich.

1 polubienie

Laptop pełna specyfikacja:
-Procesor:
Intel Core I3 2.40 GHz
-Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 720M
Intel HD Graphics 4000
-Karty sieciowe:
Broadcom 802.11n Network Adapter
Qualcomm Atheros AR8172/8176/8178 PCI-E Fast Ethernet Controller
-System: Windows 10 x64
-RAM: 4GB

Nie wiem w czym ma ci to pomóc ale ok. Ważne żebyś pomógł.

Przyjechał technik. Popatrzył mi w lapka, podpiął router do swojego laptopa zaczął tam coś patrzeć, jedyne co zmienił to częstotliwość anteny. Nic to nie dało a nawet mam wrażenie że internet działa jeszcze gorzej niż przedtem.

Kilka faktów okołowątkowych: @roobal naprawdę jest fachowcem od sieci (i nie tylko), warto słuchać co mówi. Oprócz tego sieć radiowa to loteria. Może być dobrze, ale równie dobrze może być źle. Albo raz dobrze, innym razem źle. Niemniej jednak warto posprawdzać gdzie następuje spadek pingu.
Wykonaj polecenie
ipconfig /all
i sprawdź (polecniem CMD ping) jaki ping masz do DNS.
Np.:
ping 8.8.8.8 -t

Mój wynik tego polecenia to:
image

Polecenie zatrzymujesz przez CTRL+C

Oczywiście Ty sprawdź do adresu IP, jaki wyjedzie Ci w poleceniu ipconfig /all.
Następnie sprawdź, jaki wynik uzyskasz z serwerami Google (8.8.8.8).

Podaj wyniki. Może uda się coś doradzić.

1 polubienie

Witam. Zrobiłem to co kazałeś. Moje wyniki są takie:

Dobrze rozumiem, i bardzo możliwe że tak właśnie jest lecz nie rozumiem jak mógł napisać:

To jest dla mnie trochę nie do pojęcia jeżeli mówimy tutaj o CS:GO :frowning:

Dziękuję ci za pomoc :slight_smile:

Pierwsze skojarzenie Piersi - Różnie bywa :stuck_out_tongue_winking_eye:

Widzisz te swoje wyniki. Porównaj @Radek68 ( time= 8ms non stop) i twoje skokowe.
Taką masz sieć.
Co do owych 200ms kontra 20ms, rzecz jest w tym że nieraz gra ma formę kompensacji opóźnień, gdzie gracze z wysokim pingiem są traktowani priorytetowo przez zasoby gry niż ci, którzy mają niski ping.
Poniżej jest pewien poradnik jak poprawić pewne rzeczy. Czy to działa? Nie wiem ale za nim coś zaczniesz robić zrób sobie punkt przywracania.

Witaj. Chyba nie zrozumiałeś mnie do końca :slight_smile:
Nie mam problemu z FPS’ami a poprostu z samym pingiem. Niestety te rozwiązania nie pomogły w problemie z moim pingiem.
Dziękuję ci za pomoc :slight_smile:

A wiesz co to takiego ten ping? Co to milisekunda? Co to FPS ?
Wiesz co to mbps ?
Piszesz ze nic to co piszę, nie daje. Że nie masz problemu z FPS.
FPS to frames per second czyli liczba klatek na sekundę. Jeśli gra jest płynna, (dobry FPS ) a tak piszesz to w czym problem ?
Może napisz od nowa o co chodzi. Ping sobie odpuść.

Za liczbę klatek na sekundę odpowiadają podzespoły komputera, A jeżeli chodzi o ms czyli ping za to odpowiada Internet. Opóźnienia są dlatego ponieważ najprawdopodobniej coś mam źle skonfigurowane lub są zakłócenia na mojej drodze między anteną A nadajnikiem. Więc powiększenie liczby klatek nie pomoże mi ponieważ gdyby w tym tkwił problem to nie miał bym tego problemu ponieważ mam około stale 150fps.

1 polubienie

Wybacz ale odkrywcze to nie jest. Poza tym fps jest współzależny z jakością sieci. Ty grasz online. To nie film który sobie ściągniesz na komputer a potem dopiero obejrzysz. Tu musisz w tej samej jednostce czasu więcej pobrać na komputer niż " przerobić " przez aplikację by ci się klatki nie rwały. A u ciebie jest ponoć ok. Dlatego pytam jak to u ciebie. Gra płynna czy klatkuje. No bo jak płynna to w czym problem. Przejrzałeś te linki które ci dałem. Jest i o ustawienia gry, o wymuszeniu lepszych fps-ów. O sprawdzeniu serwerów do których chcesz się podłączyć. Zrobiłeś to? Może jakieś wyniki ale nie na azjatyckich serwerach bo tam i 1000 ms ci wyjdzie.
Sieć masz taką jaka masz. 8 Mb/s pobór a wysyłanie 2.5 Mb/s. Nie obraż się ale ja mam sieć po światłowodzie a wysyłanie trzykrotnie większe niż twój pobór. Mój pobór to 128 Mb/s a średnia pingu z europejskich to ok 56 ms. To czego ty na radiówce oczekujesz? Podobnego wyniku.
Sprzęt też słaby. Procesor, karta graficzna, w testach uznana za najsłabszą.
Czego po tym oczekujesz?

Kolejny powrót mojego ulubionego eksperta :joy:

To kolejny spec i ciekawa definicja w której usiłuje wmówić że im większy transfer pobier.wysyłania to lepszy próg pingu…

@anon45813089 o co powiesz na że ja mając radiówkę 4mb mam ping 12-18ms na europejskiej docie teraz przeniosłem sie na 20/10 radiówke i mam 20-25ms w docie.(inny usługodawca)

-bump-
Screen z mało znanego shootera “20ms”

Tej dyskusji nie ma sensu ciągnąc bo już w pierwszych postach był wykonany właściwy pomiar netu zrobiony w okresie ciągu 1-2 min i wykaz pokazał że randomowo co 20-30s dostaje niezłego dropa z 20ms do net skacze do nawet 1000ms

Ty nim na pewno nie jesteś.

Ja zdaje się “ekspercie” o fps pisałem. Problemy z czytaniem?
Co zaś do twoich testów to wybacz ale są niemiarodajne. Według nich mam taki upload.

Mój IPS daje mi ok.16 Mb/s
Co jest zgodne np. z testem Ookli