Iphone 4 vs Samsung Galaxy S2

Ja nie mówię, że SGII nie jest telefonem bardzo dobrym. Między dlatego się sprzeczamy, bo są telefonami bardzo podobnymi.

A co do komputerów, to Apple jest właśnie firmą komputerową; że tak powiem “z powołania”. A ich komputery są niezwykłe ze względu na Mac OS. Znam wielu informatyków i wszyscy bardzo chwalą Maki (ja sam niestety nie mam doświadczenia z ich komputerami, bo mnie zwyczajnie nie stać na nie). I mimo, że nie są może ze względu na parametry najwydajniejsze to przewyższają wszystkie systemy operacyjne dwa razy.

No wiesz, z Maciem tutaj tak bym się nie zapędzał, bo ten każdemu nie podejdzie :slight_smile: Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, no i przy moim no nie powiem - bardzo małym kontakcie z Mac OS X - bardzo mi się spodobał - jak urządzeń Apple - design, Ale sama obsługa… no nie wiem czy to przyzwyczajenie, ale dla mnie zbyt cukierkowato i zbyt prosto :wink:

Musiałbym kiedyś zaktualizować swoje wrażenie, no ale drogie to cholerstwo takie, a dookoła wszyscy Windows XP, Vista, 7 (nawet Linuxa nikt nie ma, bo niektórzy nie wiedzą, a niektórych krew zalewa przy jego obsłudze jak mnie :slight_smile: ).

Czytałem różne opinie i zależy co dla kogo :slight_smile:

No przyzwyczajenie też gra rolę. Jak ktoś pracuje cały czas na Windowsie to może mieć problemy. Na Maca też nie warto w Polsce kupować, bo nie dość że minimum 5 tysięcy kosztuje to jeszcze mało kto ma Maca i problemy są żeby wszystko działało. Ale w USA… No a jeśli chodzi o obsługę to bardzo mi się podoba Multi Touch Pad, choć do niego też trzeba się przyzwyczaić, ale świetnie to wygląda chociaż na filmikach. Trzeba będzie iSpot odwiedzić niedługo, ale oni chyba jakoś kiepsko z wyposażeniem ostatnio. iPada chciałem dostać to nigdzie nie ma.

No wiadomo, gdy zainstalowałem Linuxa to wszystko było inaczej, ale podstawowe funkcje wiem, gdzie są. Ale sama obsługa, instalacja programów i kulejąca Opera sprawiły, że mnie krew zalewa i zaraz wracam do okienek :slight_smile:

Gdyby się uprzeć, to można by zapoznać się z Maciem kupując jakieś starsze iBooki czy inne stwory - ale kupowanie kilkuletniego szrotu no raczej mnie nie cieszy :slight_smile: Sam szukałem, żeby dorwać iPada i dorwałem w Media Markt - długo się nie pobawiłem bo nienawidzę, gdy sobie oglądam a dookoła kręci się pełno ludzi :slight_smile:

I tak wszyscy napiszą tutaj żebyś wziął samsunga, bo iphone to przereklamowana zabawka (nie podadzą ci jasnych argumentów, bo ich nie ma). Ja osobiście wziąłbym iphone, aczkolwiek sgs 2 to też świetny telefon. Wybór przecież należy do ciebie. Masz tu jeszcze porównanie.

To właśnie ty polecasz iPhone nie podając sensownych argumentów prócz tego, że to Apple.

Przejrzałeś w ogóle to porównanie? Jasno z niego wynika, że SGS II ma więcej ptaszków i większe numerki przy niektórych rzeczach,czyli wspiera coś bardziej nowoczesnego ;]?

Ja nic nie polecam, napisałem tylko, że osobiście wziąłbym iphone, ale samsung to też dobry telefon.

Ale może jakoś tu uzasadnisz… bo w tym wątku pojawiło się jakiej 60 postów i w prawie nikt nie użył agrumentu, który mówi o wyższości Apple’a od Samsunga…

Bo tak - wszyscy mówią o lepszym systemie, który choć bardziej dopracowany pod względem płynności pracy, to okazuje się być bardziej ograniczonym i żeby dało się go dobrze używać trzeba go złamać…

Desing to kwestia gustu, dla jednego lepszy jest Iphone a dla innego SGS II…

Więc gdzie ta wyższość Iphone?

Może mnie pamięć myli, ale o wyższości SGS II nad IP4 świadczy sama specyfikacja. Bez dwóch zdań roczny IP4 musi uznać wyższość nowiutkiego SGS II.

Reszta to, generalnie mówiąc, subiektywne czynniki, które dla mnie wzięły górę nad przewagą sprzętową (patrz tutaj). Wystarczy zrozumieć, że każdy ma swoje potrzeby, które niekoniecznie muszą być identyczne z Twoimi. Do tego dochodzą jeszcze priorytety owych potrzeb. To nie matematyka. Słowo “lepsze” nie jedno ma imię :slight_smile:

Ale specyfikacje to nie wszystko. Gdybyś miał do wyboru laptop o lepszych specyfikacjach ale wyprodukowany przez badziewiarską firmę, która to sprzedaje za grosze, a laptop z troche gorszą specyfikacją ale świetnej marki i dobrym wykonaniu, to wybrałbyś raczej ten drugi, nie?

Dokładnie :slight_smile:

Ale tutaj tak nie ma, obydwa urządzenia są zrobione dobrze, nic nie lata, wszystko spasowane, materiały także złe nie są - tak więc jedynie patrzymy na specyfikację i otwartość no a tutaj niestety produkt Apple przegrywa :slight_smile:

no nieważne :slight_smile: Ja w każdym razie jestem strasznie uprzedzony do Samsunga. mam w domu 5 różnych jego urządzeń i żaden z mi nie odpowiada mimo, że specyfikacje (czy jak to tam sie zwie w innych urzadzeniach) nie sa wcale zle. Kazde z nich mnie okropnie wk*rwia i mam ochote je po prostu wyrzucić. Po roku służby telewizor nadaje sie na złom. Więc nie polecam ogólnie. A Apple wrecz odwrotnie, zakup iPhone’a był chyba jednym z najlepszych wyborów :slight_smile:

Tak jak z klawiaturami i myszkami - jeden zachwala A4 Tech, ja mam złe wspomnienia i wszystko co miałem nadawało się do śmieci

Dla jednych otwartość Androida to zaleta, dla innych bez znaczenia, bądź wręcz wada. To nie matematyka.

No raczej m. in. obsługa wysyłania plików przez Bluetooth to raczej dla nikogo wadą nie jest, no chyba że ktoś jakiś dziwny jest :slight_smile:

Zaletą przesądzającą o wyborze też nie musi być. Poza tym przesyłać możesz między urządzeniami z iOS, a po JB między dowolnymi urządzeniami z BT.

No właśnie tez chciałem cos niecos na ten temat powiedzieć. Ja mam iphone’a od roku i ani razu nie czułem

potrzeby przesyłania plików przez Bluetooth’a - od tego mam iTunes i w przyszłości częściowo iCloud, stamtąd mam muzykę, filmy, podcasty, książki itd. Bateria moze wymaga czestego ładowania ale mi to nie przeszkadza bo i tak codziennie podlaczam telefon do iTunes żeby synchronizowac bibliotekę.a jeśli chodzi o flash to jeszcze ani razu nie rozczarowalem sie otwierając jakas stronę.

No a tak na boku to w tej chwili odradzam kupno iPhone 4 bo we wrześniu ma wyjść 5 :slight_smile:

Po pierwsze iPhona sobie zjailbreke’uje w 5 minut i mogę sobie pobierać wszystkie aplikacje które są w appstore za darmo programem install0us. Na iOS zrobię wszystko to, co można w Androidzie i jeszcze więcej. Po drugie iOS jest dla mnie zwyczajnie ładniejszy i przyjemniejszy w obsłudze niż Android.

Który w momencie premiery będzie kosztował co najmniej 3 tysiące, a i tak od strony technicznej będzie zapewne słabszy od SGS II

Na prawdę wszystko? Podepniesz zewnętrznego pendrive, myszkę albo klawiaturę? Bo ja w moim SGS II zrobię to bez problemu używając przejściówki za kupionej za niecałego dolara…

A jak wygląda przeglądanie stron we Flashu? Bo za pomocą telefonu z Androidem wystarczy zainstalować jedną wtyczkę i korzystać do woli…

No i porównaj sobie wielozadaniowość z Androida i iOS i zauważ o ile lepsza jest ta w Androidzie

A odnośnie wyglądu…

Android ma wiele różnych motywów i w różnych telefonach może wyglądać zupełnie inaczej - wielu producentów tworzy własne nakładki, więc wygląd telefonu można dostosować do własnych wymagań… Ostatnio nawet czytałem, że developerom udało się stworzyć interfejs Metro znany z Windows Phone na Androida… Zrobisz coś takiego w iOS?

W związku z tym mówienie, że któryś system jest ładniejszy od drugiego świadczy jedynie o tym, że nie znasz możliwości systemu od Google…

Poprawka :slight_smile: Za pomocą wybranych telefonów z Androidem.

O ile? Jakie są zalety pełnej wielozadaniowości na urządzeniach mobilnych w porównaniu do iOS’a?

No właśnie, a czy na iOS’ie zrobisz coś takiego?