Jak przeinstalowaćsystem Win7 Home Premium 64Bit

Witam!

Musze przeinstalować system Windows 7 home premium jednakże nie mam płyty ponieważ system był już zainstalowany jak kupiłem komputer…

Mogę go oddać do serwisu ale będzie mnie to kosztować 155zł + VAT a nowy system kosztuje około 300zł…

Więc czy waszym zdaniem lepiej Kupić Nowy system, Oddać go do serwisu i dać 155zł+VAT czy może ściągnąć piracką wersje ??

Chyba że może znacie jeszcze inny sposób by przywrócić system a system recovery suite mi sie rozdupczył co tym bardziej świadczy o tym że muszę go przeinstalować dodam jeszcze że zrobiłem kopie zapasową systemu Windows tylko teraz mam problem czy zrobiłem Kopie Dysku D czy dysku C na którym mam windows…

Zaakceptowałeś regulamin i jeszcze pytasz? :smiley: Ściągaj pirata!

A tak na serio - masz laptopa z preinstalowanym systemem - dobrze wymyśliłem? Możesz dokładnie określić co masz, a czego nie?

Mam PC’ta z orginalnym systemem Windows 7 Home Premium na laptopie mam Viste :stuck_out_tongue: i mam problemy z systemem ponieważ nie uruchamia mi 4 rdzenia procesora i działają tylko 3 F8 przy starcie BIOSu nie działa i teraz jeszcze System Recovery Suite nie działa wiec poradziłem sie gościa z firmy w ktorej kupiłem kompa i(przez e-maila firma NTT) i powiedział że trzeba przeinstalować system (że system jest uszkodzony) i mogę oddać im i zrobią to za 155zł + VAT i nie wiem co się bardziej opłaca zrobić…

Witam

czy nie masz kogoś znajomego z taką samą wersją systemu?

Mm znajomwego który ma Win7 ale niestety nie wiem jaką wersję… też myślałem by sie do niego zwrócić ale obecnie wyjechal na tydzien ;/

Hej

przeczytaj to

http://www.idg.pl/news/348927/windows.7 … darmo.html

ja jak zrobiłem i się udało mam laptopa z 7-demką.Przeinstalowałem na czystą wersje bo mnie denerwowały programy producenta ASUSA

A skąd wziąść ten obraz systemu…?? bo ja system miałem zainstalowany już przy zakupie kompa…

2.Jak ściągne z internetu system win7 i przy instalacji wprowadze mój orginalny KEY który wprowadziłem jak uruchomiłem kompa pierwszy raz to nadal będzie to piracka wersja czy nie?

Czy posiadasz naklejkę z kodem produktu? Powinien taki znajdować się na pudełku systemu (jeżeli to wersja BOX - kupiona w pudełku, pozwalająca na przenoszenie systemu z komputer na komputer, np. używasz systemu na PC, a kiedy Ci się znudzi to usuwasz z PC i instalujesz na laptopie. W przypadku wersji OEM niemógłbyś przenieść systemu z PC na laptopa) albo na obudowie komputera (jeżeli to wersja OEM).

http://www.mydigitallife.info/users-sel … oduct-key/

http://image.tradevv.com/2010/11/01/top … oa-x15.jpg

Zobacz:

nie-moge-zainstalowac-windows-t484612.html?hilit=technet#p3053284

zmiana-bity-bity-t483865.html?hilit=diskpart#p3048977

Co prawda, piszę tam o laptopach, ale to samo powinno dotyczyć tradycyjnych komputerów.

ad. 1. Albo prosisz kolegę który posiada płytę z Windowsem takim jak Ty, albo jeżeli masz np. kolegę, który posiada dostęp do subskrypcji TechNet, możliwe jest pobranie obrazu systemu i nagranie go na płytę. Podobnie jeżeli masz kolegę, który posiada nośnik z systemem i jest w stanie Ci go pożyczyć. Co do wersji z Internetu, jeżeli znajdziesz naprawdę niemodyfikowany obraz z MSDN/TechNet - możesz pobrać, jeżeli chcesz. Ja nie ufam tym wersjom z Internetu, bo niby normalna wersja, niby niemodyfikowana, a w środku są jakieś aktywatory itp., podczas gdy ja chcę zainstalować _legalnie_ system z oryginalnym kluczem i _legalnie_ aktywować. Dlaczego nie ufam? Otóż tutaj jest interesujący wywiad z pracownikiem polskiego oddziału Microsoft, który mówi o doświadczeniu, w którym kupiono Windows XP ze stadionu, dokonano analizy i systemy te (niektóre) wysyłały dane gdzieś na serwery w Niemczech. Oglądałem dosyć dawno temu, możliwe, że mój opis dokładnie się nie zgadza z tym co jest w wywiadzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K … 13988.html

ad. 2 Ja to widzę tak, że np. pożyczasz płytę z Windowsem od kolegi, wprowadzasz w trakcie instalacji klucz, który masz na naklejce swojego komputera, aktywujesz i wszystko jest legalnie. Ja tak robiłem ze swoimi laptopami. Jedyna wada, że musiałem aktywować system telefonicznie (jeżeli nie lubisz dzwonić, może przyda Ci się: kopia-aktywacji-systemu-windows-office-2010-t487450.html). Technicznie to powinno się udać, sam tak robiłem z obrazami z TechNet oraz kluczem z naklejki (warto sobie np. przepisać ten klucz z naklejki i schować w bezpieczne miejsce).

Może zainteresuje Cię reinstalacja systemu bez utraty danych

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

Powodzenia i daj znać o efektach.

Problem polega na tym że nie mam tej płytki z Windows’em ;/ mam kopie zapasową systemu ale nie umiem przywrócić systemu za pomocą tej kopii…

Nie wiem czy kolega pożyczy mi Windows’a a zapytać się mogę dopiero za tydzień.

mój problem polega własnie na tym ze mam “dziury w systemie” np. nie czyta 4 rdzzenia procesora (tylko system, BIOS tak), system recovery suite nie działa i system czasami ““laguje””

I posiadam na obudowie komputera naklejkę z CD-Key’em do systemu (Product KEY)

Jeżeli chodzi o reinstalację, ważne, żeby była to identyczna wersja (32 albo 64-bitowa, np. jeżeli teraz masz system 32-bitowy to instalujesz znowu 32-bitowy, jeżeli masz teraz system 64-bitowy to instalujesz znowu system 64-bitowy). To samo dotyczy edycji (np. Home Premium). Gdzie to sprawdzić? 1) Naklejka z kodem, 2) Prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości.

Tylko ta wersja, którą masz aktualnie zainstalowaną, zawiera zapewne wiele dodatków (w przypadku laptopów tak jest). Nie wiem czy w przypadku gdy np. pożyczysz płytę od kolegi i zrobisz reinstalację bez utraty danych, to wszystko będzie w porządku.

Jeżeli załatwisz dysk instalacyjny systemu (od kolegi, z internetu, skądś indziej) w wersji którą posiadasz (np. Home Premium), niezależnie czy 32 czy 64-bitową i zainstalujesz z użyciem klucza na tej naklejce, to system bez problemu powinien się aktywować, czyli wg mnie wszystko legalnie.

Proponuję, abyś spisał sobie klucz z tej naklejki albo zakleił tę naklejkę taśmą. Inaczej naklejka może się zetrzeć.

Pamiętaj o tym, że istnieje możliwość przywrócenia systemu - może to rozwiązanie Twoich problemów na tę chwilę?

ktore-programy-moge-usunac-t483768.html#p3048980

nawet gdy system się nie uruchamia (potrzebna jest płyta) albo wykonania kopii zapasowej danych:

czarny-ekran-przy-uruchumianiu-systemu-exploler-exe-t488469.html

albo przez Ubuntu:

vista-nie-laduje-sie-t484584.html?hilit=ubuntu#p3053183

Poczytaj, pomyśl, sprawdź jakie masz możliwości (pożyczenie płyty od kolegi, ściągnięcie Windows z internetu). Na spokojnie.

Jak coś, pytaj śmiało.

Pozdrawiam.

OK zobaczę za tydzień czy uda mi się załatwić tą płystkę z Windows’em i dam znać… Najwyżej jak mi się nie uda to zrobię przywracanie systemu Dzięki za pomoc i dam znać co zrobię :wink:

Dodane 15.05.2012 (Wt) 16:25

Wszedłem w to przywracanie systemu z ciekawości jednakże ostatni zapis jest zrobiony 2 dni temu… ;/http://wstaw.org/w/16Sd/ a ja potrzebuje taki który sam zrobiłem około roku temu zapisałem go na dysku D http://wstaw.org/w/16Sd/

Dodane 15.05.2012 (Wt) 20:57

HElp me :> ?

Wydaje mi się, że mylisz mechanizm kopii zapasowych w Windows albo jakiś kopii recovery z przywracaniem systemu.

Zobacz:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … em-Restore

ktore-programy-moge-usunac-t483768.html#p3048980

Ja chcę system do pierwotnego stanu przywrócić :smiley: nie chcę cofnąć jakiegoś procesu tylko cały system by był w takim stanie w jakim go zakupiłem (tzn taki jakby był jak pierwszy raz odpaliłem kompa)

Ta propozycja była sugestią tymczasowego rozwiązania problemu.

Chodzi o system ze wszystkimi programami itp.? Dokładnie w takim stanie, w jakim otrzymałeś komputer gdy kupiłeś go i pierwszy raz uruchomiłeś. Jeżeli tak, być może posiadasz na dysku kopię recovery? W przypadku laptopów tak jest. Nie wiem jak jest w przypadku komputerów stacjonarnych. Pomoc - instrukcja obsługi, telefon do serwisu lub sklepu, w którym kupiłeś komputer. Być może zrobiłeś coś takiego, bo to co pokazałeś tutaj: http://wstaw.org/w/16Sd/ to chyba kopia systemu wykonana narzędziem kopii zapasowych Windows 7. Możesz poczytać w internecie jak używać tego narzędzia. Można nawet z płyty Windows, gdy komputer się nie uruchamia (patrz tutaj nie-uruchamia-sie-system-takze-trybie-awaryjnym-t488619.html tylko, że Ciebie interesuje opcja “Odzyskanie obrazu systemu” na ekranie “opcje odzyskiwania systemu” http://imgup.pl/di-ZXKF.png). Mechanizm kopii zapasowych w Windows 7 opisano tutaj: http://www.sevenforums.com/tutorials/67 … overy.html (może przydać się http://translate.google.com/ - wprowadzamy tekst albo adres strony do białego pola i klikamy “Tłumacz”). Albo Google i hasło: kopia zapasowa Windows 7. Ja nie używałem tego mechanizmu, dlatego nie wypowiem się dokładniej.

Jeżeli chodzi o to, żeby był czysty system, niekoniecznie z tymi wszystkimi programami, które były na komputerze zaraz po jego zakupie , to uruchomienie komputera z płyty Windows 7 (albo Instalacja systemu Windows z pendrive’a - szybko i wygodnie http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html), na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system Windows” (patrz: http://webhosting.pl/files/groups/edito … d/vhd2.png, źródło obrazka: http://webhosting.pl/Jak.uruchomic.syst … .pliku.VHD) klik na “opcje dysku (zaawansowane)” i sformatowanie partycji systemowej, zaznaczenie jej jako tej gdzie ma zostać zainstalowany Windows i kliknięcie Dalej. System zostanie zainstalowany, a potem trzeba będzie zainstalować wszystkie sterowniki (warto poszukać ich wcześniej - TERAZ - i nagrać np. na CD/DVD/pendrive/ drugą-niesystemową partycją na dysku której nie będziesz formatował, bo po instalacji systemu możesz nie mieć od razu dostępu do Internetu) i programy.

Jeżeli na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system Windows?” (patrz http://webhosting.pl/files/groups/edito … d/vhd2.png) nie sformatujesz partycji, gdzie AKTUALNIE ZAINSTALOWANY JEST WINDOWS , tylko zaznaczysz tę partycję jako tę, na której chcesz, żeby został zainstalowany Windows, ALBO JEŻELI NA EKRANIE “JAKIEGO TYPU INSTALACJĘ CHCESZ WYKONAĆ” (patrz http://res2.windows.microsoft.com/resbo … 6445_0.jpg) WYBIERZESZ UAKTUALNIENIE, to wszystkie dane na partycji systemowej i programy zostaną zachowane. To jest to o czym pisałem jako o reinstalacji bez utraty danych. Szczegóły: naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687 oraz procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

Pomyśl, poczytaj, jak masz pytania to pisz śmiało, jeżeli nie to po wszystkim daj znać jak poszło. Bez pośpiechu.

Dzięki za pomoc ale nie ogarniam tego… ;/ Wydaje mi się że wszystko (albo prawie wszystko) potrzebuje płyty z Windows’em… a ja jej nie mam ;(

Dodane 17.05.2012 (Cz) 20:40

MAm pytanie:

Jak będę miał laptopa z tym samym system co mam teraz na PC (win7 Home Premium 64 bit (bez płyty)) to będzie jakaś możliwośćzrobienia kopii systemu z laptopa i użycia jej na PC ? Tak by naprawić system ?

Może być różnie. Mogą być problemy. Jeżeli chcemy przenosić system z jednego komputera na drugi komputer, to dobrze, żeby oba komputery były podobne sprzętowo (chyba na przykład, żeby oba komputery posiadały taką samą płytę główną). Zobacz: czy-mozna-zgrac-plytke-viste-laptopa-t488107.html

Na przyszłość rada - jeżeli napisałeś jedną wiadomość na forum, nikt nie odpisał i Ty znów napiszesz, to Twoje wiadomości złączą się, temat zostanie kolokwialnie mówiąc przygnieciony przez nowsze, aktywne tematy. Jeżeli w przyszłości znów by Ci się tak zdarzało, to polecam skopiować sobie treść swojej wiadomości, kliknąć w ikonę iksa w prawym górnym rogu Twojej wiadomości (usunąć post), a potem opublikować wiadomość na nowo z tym wszystkim co chciałbyś jeszcze umieścić. Inaczej posty zostaną złączone, nikt nie zobaczy, że coś napisałeś w temacie, jeżeli na forum jest dużo innych tematów.

Jak pobiore system z neta i wpisze orginalny cd key to będzie OK ? i masz może link do strony gdzie mogę pobrać napewno czysty obraz systemu/system ? bo nie chce wydawac kasy więc wolę sciagnąć Windows’a orginalnego z neta i wpisac swoj cd key jeśli jest taka możliwość ale nie mam strony skad pobrac

Powinno być OK. Stron tutaj raczej nikt nie poda. Czysty obraz - jedyna pewność z TechNet/MSDN, ale potrzebna jest subskrypcja (kosztuje), ale ja jej nie posiadam. Albo pożyczenie płyty od kolegi, który posiada oryginalny system. Inaczej niewiadomo jakie “niespodzianki” w systemie mogą znajdować się.

Re: Jak przeinstalowaćsystem Win7 Home Premium 64Bit

styles/prosilverDP-DB/imageset/icon_post_target.gif Poleć znajomym przez hubert91000 » 22.05.2012 (Wt) 15:12

a co powiesz o tej stronie? http://www.mydigitallife.info/download- … oad-links/ Poleć znajomym ? z tej strony obecnie pobieram (nie wiem czy to jest obraz czy system) Windows 7 Home Premium 64 bit English i to zajmuje 3GB Więc jak myślisz co to może być i “do czego” (po ikonie widzę że trzeba to “coś” zgrać na płytę)

– Dodane 22.05.2012 (Wt) 13:04 –

A i jeśli zrobiłem Obraz systemu (przed tym nim był uszkodzony) to jak teraz przywroce go do tego stanu w ktorym robiłem ten obraz to będzie działał poprawniehttp://forum.dobreprogramy.pl/ … ajnik.GIF?? Poleć znajomym i jak to zrobić?

– Dodane 22.05.2012 (Wt) 15:31 –

Jeszcze jedno… Bo na tej stronie co podałem na samym dole jest napisane że Wsszystkie Obrazy ISO systemu zawierają RTM build a ja mam SP1 to źle? i czy mogę nadal “naprawić” nie przeinstalować system? czy muszę koniecznie mieć SP1 ?

hubert91000 Posty: 50Dołączył(a): 06.04.2012 (Pt) 7:46