Jak przywrócić kopię zapasową utworzoną w systemie?

Witam

ostatnio nie dostałem odpowiedzi , dlatego zakładam temat może ktoś tym razem pomoże :slight_smile:

I mam pytanie czy jak przywrócę system z kopii zapasowej wykonanej jednego z 1szych dni użytkowania laptopa to będzie jak po formacie i wszystko od nowa i wtedy może działać :-)?

Bo formatu nie mogę zrobić , gdyż nie mam płytki do win 7 : (

Czekam na porady !

Pozdrawiam

Witaj.

Czym wykonywałeś tą kopię?

W panelu sterowania samo to się zrobiło bez jakiegoś specjalnego programu .

Dodane 06.08.2013 (Wt) 23:43

W panelu sterowania samo to się zrobiło bez jakiegoś specjalnego programu .

Jeśli samo się zrobiło, to nie wiem czy będzie to obraz systemu, czy tylko pliki użytkownika. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób masz to skonfigurowane. Podczas tworzenia kopii wybierałeś polecenie Utwórz obraz dysku ?

Szczerze nie pamiętam to było ponad 2 lata temu :confused:

A problem tkwi , że większość programów się nie odpala i wyskakuje błąd ‘‘program przestał działąć’’

ostatnie nawet nie mogę otworzyc PDF bo ani adobe reader ani foxit reader nie działają nie mówiąc o innych programach , stąd pomysł nad przywracaniem bo nie wiem co już mogę z tym zrobić …

Skoro nie pamiętasz jak wyglądało tworzenie kopii, to nie mamy pewności, że niczego nie zmieniałeś podczas jej tworzenia.

Zapytam inaczej. Gdzie przechowujesz tą kopię i jakiej jest ona wielkości?

W przypadku, gdy kopia została wykonana wraz z obrazem systemu, po przywróceniu, programy, ustawienia systemu i pliki zostaną zastąpione zawartością obrazu systemu. Twój komputer powróci do stanu z dnia tworzenia kopii.

Jeżeli masz problem z otwieraniem programów, to może wykonaj logi OTL i umieść w poście. Specjaliści z działu Bezpieczeństwo przejrzą. Może się okazać, że to wirus.

Hmm szczerze to widziałem tylko ją w tym panelu przywracania systemu , że mam coś takiego ale nie wiem co to stąd się pytam.

A logi wrzucałem i wszystko i dostałem odpowiedź , że nie mam wirusa czy infekcji i nie wiadomo dlaczego a błąd wystepuje …

Prosze o porady …

Jeżeli widziałeś ją w panelu, to mogłeś spróbować przywracania. W przypadku, gdy nie będzie to kopia z obrazem systemu, to przywróci tylko pliki z folderów użytkownika, etc. Zrób kopię ważnych plików i spróbuj przywrócić komputer z tej kopii.

Możesz jeszcze spróbować naprawy plików systemowych poleceniem sfc /scannow . Cudów bym się po tym nie spodziewał, ponieważ nie masz płyty. Jeżeli będą duże spustoszenia w plikach, to system zażąda płyty.

Start -> W polu wyszukiwania wpisz wiersz polecenia (lub cmd) -> ppm na pozycję Wiersz polecenia, a następnie kliknij polecenie Uruchom jako administrator sfc /scannow Enter.

Twój komputer to laptop, czy “składak” ?

Jeżeli laptop lub komputer zakupiony z zainstalowanym systemem, to na dysku powinna być partycja recovery, z której można przywrócić system do ustawień fabrycznych

lamson1 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Adorec to jest laptop kupiony tylko płytki nie mam do win7 i nie mogę zrobić formata , a jako że nikt nie może/chce mi pomóc z problemem ‘‘program przestał działać’’ staram się jakoś to ogarnąć …

Jak wybieram przywracanie systemu to jest to jedna z początkowych dat komputera , dokładnej niestety nie pamiętam. Opis : punkt przywracania obrazu systemu ; Typ ; kopia zapasowa

Chce osiągnąć , żeby te programy zaczeły mi odpowiadać o taki format/przywracanie systemu powinno zadziałać chyba ?

Nie jest tak, że nikt Ci nie chce pomóc. Sam pisałeś, że w logach nic nie znaleziono - próba pomocy była. Takie usterki są trudne do zdjagnozowania na odległość. Przyczyn takiego stanu rzeczy, jak brak możliwości uruchamiania programów, może być wiele.A co się tyczy obecnego wątku: W przypadku przywracania systemu, partycji, etc.zdarzały się na forach takie sytuacje, że mimo chęci pomocy i podawania sposobu na rozwiązanie problemu,

coś poszło niewłaściwie, dochodziło do utraty danych a osoby, którym próbowano pomóc miały pretensje. Może właśnie dlatego nie ma wielu chętnych do pomocy. Poza tym jest sezon urlopowy i nie ma tylu osób na forum.

Komputer nie będzie jak po formacie, tylko w takim stanie, w jakim był podczas wykonywania kopii zapasowej. Pod warunkiem, że Windows podczas tworzenia kopii uwzględnił również obraz systemu. To czy Windows dołączyl do kopii zapasowej pełny obraz systemu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy na dysku twardym(jak rozumiem, nie zapisywałeś kopii zapasowej na dyskach CD/DVD), jest wystarczająca ilość miejsca do wykonania kopii zapasowej wraz z obrazem systemu. Wchodząc do Centrum kopii zapasowych i przywracania, możesz sprawdzić zawartość oraz wielkość kopii zapasowej. Tam powinno być napisane, czy Windows automatycznie dodał obraz systemu.

Panel sterowania > System i konserwacja > Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie. Aby wyświetlić pliki, wybierz Przywróć pliki.

Skoroto jest to laptop, to podaj markę, model, wielkość dysku i ilość partycji widocznych w Komputer.

Czy wykonywałeś jakieś operacje na partycjach, tj.usuwałeś, scalałeś, rozszerzałeś, dodawałeś?

Na dysku laptopa powinna być fabryczna partycja, tzw. recovery. W niektórych modelach komputerów jest ona ukryta, w innych widoczna. Zanim zaczniesz operację przywracania, nawet przy użyciu programu do tworzenia/przywracania kopii wbudowanego w Windows, należałoby zapisać obraz partycji recovery na dyski DVD/CD. W przypadku, gdyby coś poszło niezgodnie z planem, będziesz miał możliwość przywrócenia komputera do stanu fabrycznego. Minusem takiego rozwiązania (przywracania z recovery), jest utrata wszystkich danych zapisanych na komputerze.

Możesz też przywrócić komputer do ustawień fabrycznych bezośrednio z ukrytej partycji.

http://windows7forum.pl/reinstal-do-sta … go-12056-t

Operacje przywracania wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Spróbuj jeszcze przeskanować dysk w poszukiwaniu błędów.

Komputer>prawy przycisk myszy na dysk C: > Właściwości > Narzędzia > Sprawdzanie błędów > sprawdź.

Próbowałeś przeinstalowywać niedziałające programy?

Czy masz aktualne sterowniki?

–Dodane–

Może spróbujesz bezpłatnej usługi Netfix

“Podpowiemy co robić w przypadku infekcji wirusów, awarii programów lub utraty danych”

Dobra to narazie przywracanie systemu sobie odpuszczę jeszcze powalczę , żeby naprawić to jakoś , bo bardzo uciążliwe to jest , że nic nie działa . Wiem , że zawsze mi wyskakuję na początku jakiś błąd sterownika , że jest niepoprawnie zainstalowany , jednak nie wiem czego i jak to sprawdzić .

Jutro spróbuje z netfixem , a jak coś poradzisz o sterowniku to bedę wdzieczny :slight_smile:

pozdro

Niespecjalnie Ci pomogłem w sprawie przywracania, to w sprawie sterowników nie wiem, czy dam radę. :oops:

Na początek, spróbuj wejść do Menedżera urządzeń i sprawdź, czy przy którymś z urządzeń nie ma żółtego znaku zapytania lub czerwonego wykrzyknika. Być może, to któryś z tych sterowników powoduje problem.

Przywracanie systemu nie jest wcale takie złe. Nie o to mi chodziło. Po prostu wraz z próbą odpowiedzi na Twoje pytanie, starałem się wyjaśnić, że trzeba uważać na to co się robi, bo można stracić dane. Jeżeli nie znajdziesz rozwiązania problemu, to pozostaje Ci przywracanie lub wizyta w serwisie.

Hej,

A nie możesz zrobić screen’a tego błędu sterownika i wrzucić na forum?

Przeniesiono z działu Bezpieczeństwo

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Adorus skoro są sposoby naprawy problemu bez przywracania to jeszcze powalczę :slight_smile:

W menadżerze nie ma problemu , a sterownik też już nie wyskakuję , także nie mam pojęcia o co chodzi …

a dalej odpalam 90% programów się wyłącza po 10 sekundach i brak odpowiedzi …

Spróbuj,tak jak radzi Dimatheus , zrobić zrzut z błędu sterownika lub programu, wtedy będzie łatwiej znaleźć odpowiedź.

Co do błędów w programach: pamiętasz kiedy zaczęły się one pojawiać ? Może istnieje punkt przywracania sprzed awarii, do którego mógłbyś cofnąć system ? Zacznij od podstawowych czynności: czyszczenie systemu programem Ccleaner. Naprawa rejestru programami typu registry cleaner, np.PowerTools Lite 2013. Pamiętaj o wykonaniu kopii rejestru. Takie programy same wykonują kopie, ale warto również zrobić własną.

Nie napisałeś, czy korzystałeś z naprawy plików systemowych sfc /scannow.

http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

naprawa-plikow-systemowych-sfc-scannow-bez-plyty-systemem-t374895.html

Może któryś z forumowiczów zadeklaruje pomoc w analizie Podglądu zdarzeń systemu Windows - byłoby o wiele łatwiej.

Co do kopii systemu: nie odpowiedziałeś, czy sprawdziłeś wielkość pliku kopii ani jakiej pojemności masz dysk na którym przechowywana jest kopia. Bez tych informacji nie będzie wiadomo czy Windows dołączył obraz systemu do kopii. Teoretycznie, w ustawieniach rekomendowanych dołącza obraz systemu.

Nie pamiętam właśnie zbytnio kiedy to się zaczęło dość dawno :confused:

Dzisiaj do netfixa próbowałem dodzownić się , ale bezskutecznie : (

Jutro z rana zrobię ccleaners i tym powertools lite 2013 zobaczymy czy coś się poprawi.

Co do kopii systemu to nie wiem jak to sprawdzić : (

  1. Czy masz problem z jednym konkretnym programem czy z kilkoma różnymi?

  2. Przywracanie systemu do stanu kiedy wszystko było w porządku to może okazać się najmniej inwazyjna i najbardziej skuteczna metoda rozwiązania problemu. Opis przywracania systemu znajdziesz w tym temacie:

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

  1. Najbardziej inwazyjna metoda to: 1) wykonanie kopii zapasowej danych, 2) instalacja systemu na nowo. Opis:

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

bootmgr-missing-pomocy-t516380.html?hilit=zaawansowane#p3237801

  1. Czy przed zauważeniem, że pojawia się problem instalowałeś jakieś programy?

Na Twoim miejscu spróbowałbym przywracania systemu. Jeżeli to nie wypali to zainstalowałbym system od nowa (po wcześniejszym wykonaniu kopii zapasowej danych), zainstalowałbym wszystko czego potrzebuję (sterowniki, programy) i zrobił kopię zapasową z prawidziwego zdarzenia, tj: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

Dwie opcje do wyboru

Albo włóż płytę do napędu i uruchom HBCD Menu i tam w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

Albo:

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

Adam problem mam z większością programów nie z jednym . Próbowałem je przeinstalowywać , ale wciąż to samo.

Co do przywracania to mogę przywrócić sprzed 3 tyg jedynie a problem wystepuję parę ładnych miesięcy także też nie da rady .

Z tym przeinstalowaniem systemu to da się zrobić bez płytki CD z win 7 wystarczy to co wrzuciłeś??

Potrzebował będziesz płyty DVD lub pendrive (http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html), obraz ISO z Windows pobierzesz z internetu, patrz linki w mojej poprzedniej wiadomości w tym temacie.