Jak sprawdzić jaki internet maksymalnie na moim łączu?

CRSMTH ,

obecnie masz ustawioną synchronizację na 6140 Kbps 1083 Kbps

to jest około 5Mb i tyle będzie max

masz jakąś TV od nich coś jak w Orange że ustawione masz na więcej niż 2Mb?

Nie. Mam tylko Internet + tel. stacjonarny.

Poza tym, to miałem niby mieć “no limits”, a dali tylko 2MB/s, a mówisz, że 5MB/s by poszło (ale chodzi o DownLoad czy UpLoad?), ale już mam dość tej całej “wirtualnej” Netii i wolałem już nie tracić czasu, żeby wbić się na ich infolinię i pytać konsultantów, którzy nic nie wiedzą… Byle do końca umowy, do lutego 2014 i przechodzę od tych oszustów (co mi wmówili umowę do 2014, a miała być na czas nieokreślony) do Orange, które ma przynajmniej jakieś punkty obsługi w miastach i umowa nie jest zawierana przez telefon, nie masz dowodu i mogą Ci wmówić co chcą… uff.

Wrzuciłem na inny serwer, a więc ponawiam pytanie: Jaką prędkość można wyciągnąć? 1aps.png

Internet jak i livebox mam już od 2009r jeżelito ma jakieś znaczenie.

Witam, dzisiaj uruchomili mi te niby do 10mb/s ale jest mniej.

Schowek02.jpg

screen capture

I teraz pytanie czy i w jakich słowach "przekonać " orange do przełączania mnie na adsl2+?

Po prostu zgłoś reklamację że mimo dobrych parametrów linii nie osiągasz pełnej prędkości z ich winy ponieważ nie przełączyli cię na adsl2+

no nie bardzo w ofercie masz jasno napisane ze jest od 0 do 10mb nawet jak będziesz miał 0 to musisz płacic bo nie ma prędkosci gwarantowanej

Możesz do nich isc i się probowac kłócic moze uda ci się co wywalczyc

Witam.Czy ktos jest w stanie mi powiedzieć ile ja mogę wyciągnąć na swojej linii: Margines SNR : 12,8 - 5,8 , Tłumienie linii: 14,0 - 9,7

Pójdzie mi internet z netii 4mb?

Obecnie mam Neo 1mb

http://przeklej.net/image_details/107691.html

Witam, ile wyciagne na tej lini? Aktualnie mam neostrade 1mb.

Downstream Upstream

SNR Margin: 2.5 6.3 db

Line Attenuation : 67.0 35.6 db

Data Rate: 3552 1021 kbps

Max Rate: 3788 1032 kbps

CRC: 1226 0

Dodane 30.06.2013 (N) 23:55

po malej zmianie w kablach mam :

Downstream Upstream

SNR Margin

:

13.8 9.4 db

Line Attenuation

:

67.0 34.1 db

Data Rate

:

1237 819 kbps

Max Rate

:

3328 852 kbps

CRC

:

9 65529

Dodane 02.07.2013 (Wt) 11:05

odpowie ktos?

delikat ,

twoja linia jest bardzo długa

początkowo miałeś Data Rate: 3552 1021 kbps to jest około 2.5Mb

po zmianach z kablami jest większa liczba błędów CRC i spadło data rate do 1Mb ogólnie się pogorszyło

sprawdź jeszcze raz kable obserwuj kiedy będzie router generował najmniejszą ilość błędów

jak uda ci się zminimalizować błędy to powinno działać 2Mb

archac94 ,

powinno być powyżej co najmniej 2Mb

hudy8 ,

jaką obecnie masz prędkość ? do 10Mb?i czy jesteś w adsl1 czy adsl2+ ?

teraz lepiej?

Downstream Upstream

SNR Margin

:

6.4 5.0 db

Line Attenuation

:

68.0 35.8 db

Data Rate

:

1867 880 kbps

Max Rate

:

2708 880 kbps

CRC

:

1288 0

Dodane 03.07.2013 (Śr) 19:43

przyspieszyli mi, prędkość sciagania mam okolo 470 kb/s teraz moje pytanie takie czy dzwonic do nich (orange-neostrada) zeby mi cos tam pogrzebali z portem lub przelaczyli na adsl2 czy jakos tak czy juz nie ma sensu bo to max co da sie zrobic.

Dzisiaj byli u mnie technicy, którzy zrobili nową instalację wewnątrz domu, liczyłem na to, że internet przyspieszy, jednak wciąż nie chodzi lepiej niż 2Mb - 3Mb. Technik powiedział, że to wina NETII i ich podejścia do klienta (mam wykupioną ofertę do 10Mb), ponieważ są warunki na linii, żeby internet chodził lepiej. Wspomniał też, że po przejściu na Neostradę internet będzie szybszy (moja umowa z Netią skończyła się, więc lada dzień planuję przejść do Orange). I tu rodzi się moje pytanie. Czy na prawdę nie da się nic więcej wycisnąć z mojej linii? Nie ma szans na lepszy internet? Co powinienem zrobić, żeby w końcu zaczął lepiej działać jeśli w ogóle jest to możliwe?To była kolejna interwencja w Netii, jednak po raz kolejny nie przyniosła żadnego skutku. Podaję parametry mojego łącza.

SNR Margin:

6.6 11.5 db

Line Attenuation:

33.9 18.1 db

Data Rate:

3072 920 kbps

Max Rate:

5680 1024 kbps

CRC:

0 0

To jest max mojego łącza czy pójdzie więcej?

gykf.jpg

Witam

Mamy pytanie czy pójdzie mi 20 mb?

A jeżeli nie to czy powodem może być “wadliwa” linia w moim domu?

strongu ,

ograniczeniem może być to że prawdopodobnie jesteś w adsl1 , jak i zła konfiguracja portu

faktycznie w Orange możesz mieć więcej ,ale pod warunkiem że przełączą cie na adsl2+

w centrali są umieszczone karty adsl1 i adsl2+ i te drugie które pozwalają na większe przepustowości łącza orange trzyma większość dla swoich klientów

KaKi85 ,

więcej tu już nie da rady twój router już i tak pracuje na niższym SNR niż graniczny

inter6754 ,

niestety nie .Trudno będzie też uzyskać pełne 10Mb

przy zdrowej nie za szumionej linii Attenuation powinno wynosić nie więcej jak 37dB tyle potrzeba żeby zmieścić się na styk na 10Mb

im dłuższa linia tym wyższe attenuation

jak długie kable masz w domu ??może da się coś skrócić mówię to dla tego bo niektórzy mają całe kłębki zwinięte płaskiego kabla ,a to już dosyć znacznie wpływa na parametry :slight_smile:

Niestety podlaczylem przy puszce tlumienie Downstream spadlo z 38,5 na 38 moze to wina puszki albo gdzies indziej tkwi problem?

Do dslam mam w lini prostej 1 km a w przypadku najdluzszej drogi 1,5km.

a to sasiad chociaz co do predkosci to nie wiem jakie osiaga w kazydm razie tlumienie 52 a mieszka kilka domow dalej

Co myślicie o tym?

coaj2ajmj2to_t.jpg

Poleci 20Mb?

Margines SNR (1 dB): Downstream: 24.6 Upstream: 14.0

Tłumienie (1 dB): Downstream: 43.5 Upstream: 26.0

Moc wychodząca (1 dBm): Downstream: 19.6 Upstream: 12.2

63ew.png

Uploaded with ImageShack.us

Obecnie mam 10mbit/s neostrada ale chciałbym coś szybszego. Jest możliwość?

Z góry dziękuję za odpowiedź