Jak sprawdzić jaki internet maksymalnie na moim łączu?

Witam,

czy na poniższych parametrach w miarę stabilnie pracowałaby neo 20 mbit/s?

Obecnie mam 6 mbit/s, wiem, że zawsze miałem możliwość “do 10mbit/s”,

natomiast teraz na stronie orange pojawiła się informacja:

“Pod podanym numerem istnieje możliwość instalacji usługi Neostrada o maksymalnej prędkości do 20 Mb/s”

ea2h.jpg

Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Pozdrawiam

Szymek

Witam

Czy możne ktoś mi sprawdzić statystyki z mojego routera i powiedzieć mi czy są jakieś błędy.

Mam internet do 10Mb\s od jakichś 2-miesięcy strasznie zwolnił i nie wiem co z tym zrobić, byli już fachowcy z TP podłączyli swój modem zrobili speedtest

wyszło im 1.5Mb\s posprawdzali coś w skrzynkach powiedzieli ze jadą na centrale jeszcze coś sprawdzić i ze do 10-dni powinna się podnieść prędkość,

przed odjazdem powiedział ze dostał sms z centrali i ze powinno chodzić do 8Mb\s. Po godzinie dostałem sms ze naprawili usterkę ale do dziś prędkość się nie podniosła.

Dodam jeszcze ze przez rok miałem umowę na 6Mb\s i taką miałem prędkość, po przedłożeniu umowy i przejściu na prędkość do 10Mb\s przez pół roku miałem prędkość w granicach 8Mb\s i od dwóch miesięcy mam 1,4Mb\s

Proszę o sprawdzenie statystyk z routera i podpowiedz gdzie leży problem.

514h.jpgUploaded with ImageShack.com

ByczY ,

Data rate 19314 to jest maksymalna synchronizacja i więcej nie poleci już w adsl2+ za mały snr margin ,ale jeśli twoja centrala obsługuje VDSL to 40Mb powinno iść bez problemu

wnusiu ,

jak masz teraz 1-2 Mb to około 6Mb pójdzie jeszcze

Dodane 15.07.2013 (Pn) 13:52

wwwkris39PL ,

okolice 13Mb to max

szymon_j999 ,

stabilne 10Mb to max

likos ,

obecnie na tych parametrach nie będzie więcej jak to co masz ponieważ snr margin masz na granicy minimum i nie ma z czego uzyskać wyższej prędkości

proponuje zgłaszać do skutku bo przy twojej odległości do centrali powinno być faktycznie w okolicy 10Mb

czy posiadasz w domu jakieś aparaty telefoniczne ? masz przy nich filtry założone jeśli tak odłącz wszystko i zostaw tylko modem uruchom go ponownie i sprawdź czy snr wzrósł jeśli nie to może być uwalony port na centrali najlepiej gdyby przełączyli cię na adsl2+

djosdanielos ,

Dzięki za szybką odpowiedz

Nie mam nic podpięte, żadnych telefonów ani filtrów, możesz mi powiedzieć jaki powinien być ten SNR żeby dobrze działało?

I czy mają obowiązek mnie przełączyć na adsl2+ czy jak będą chcieli to mnie przełączą ?

Zgłoszeń tez za bardzo nie chcą przyjmować bo dla nich jest wszystko porządku jak mam taką prędkość jeżeli się mieszczę 1-10Mb\s.

Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam.

nie w porządku jest to że miałeś kiedyś 6 ,a teraz nie ma nawet 2Mb ,linia nagle ci się nie wydłużyła przecież o 2 kilometry :wink:

coś jest u nich nie tak ,jak będą chcieli to cię podłączą do adsl2+

snr margin najprościej mówiąc jest zużywany na podniesienie prędkości , przykładowo masz prędkość 1Mb i początkowo jest go 30dB podnoszą ci prędkość na 2Mb i ubywa ci z tych 30dB snr np. 3dB i tak można zwiększać prędkość do momentu aż się wyczerpie ,ale nie całkowicie do 0 bo musi pozostać około 6dB aby internet działał stabilnie no i ty właśnie masz te 6.9dB i obecnie nie ma z czego podnieść prędkości to nie jest naturalne że masz tak niski

oczywiście względem reszty parametrów powinieneś mieć więcej tego SNR coś jest nie tak

Czym dokładnie jest ten snr margin? można to jakoś poprawić? Jaką największą synchronizację można złapać na adsl2+?

Witam.

Mam obecnie Orange Freedom 1Mb, jednak umowa mi się kończy i czeka mnie wybór nowego operatora / prędkości.

Netia oferuje mi 20Mb i twierdzi, że taka prędkość będzie działać ale średnio im wierzę, bo mieszkam dość daleko od centrum (2200m od “centrali”).

Bardzo proszę osoby obeznane w temacie o weryfikację moich parametrów i osądzenie na ich podstawie czy te 20Mb jest faktycznie możliwe:

9448247400_1373967521_thumb.jpg

ByczY ,

tp-link na swojej stronie trochę wyjaśnia te pojęcia tłumienie i snr http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=21

maksymalna synchronizacja w adsl2+ 24544 / 1312 kbit/s trzeba mieć taką żeby było równiutkie 20Mb

siwek755 ,

najrozsądniej będzie brać 10Mb bo jeśli nawet brałbyś 20 to będzie może około 13Mb

żeby działało 10Mb muszą cię przełączyć na adsl2+ bo obecnie jesteś w adsl1 w którym będzie około 7.5Mb

djosdanielos , a czy np wymiana routera na jakiś bardziej formowy mogłaby pomóc? druga sprawa, kabel od puszki do gniazdka jest bardzo stary w dodatku lutowany gdzieś po środku. Czy puszczenie nowego kabla od puszki do gniazdka dałoby jakiś rezultat?

http://scr.hu/1638/u8un1

Modem to D-Link G624T

Miałem niedawno 5 mega bitów a teraz mam 1,5 mega bita

ciekawe dlaczego…

Powiedzcie jaki internet na moim łączu

Witam.

Mam obecnie T-Mobile 1Mb/s, jednak niebawem kończy mi się umowa i czeka mnie wybór kolejnej oferty. Czy na podstawie poniższych parametrów można ocenić jaką prędkość da się u mnie osiągnąć?

c100eca8281b6842.jpg

Dane z drugiego routera:

6e3980ef01341f5f.jpg

Mi również za jakiś czas kończy się umowa z TP. Moglibyście doradzić mi jaki internet, od jakiego dostawcy będzie działał najszybciej na moim łączu? Z góry dziękuję :slight_smile:

http://i42.tinypic.com/2z7fwg7.png

Siema, mam do was takie pytanie. Mialem neta 1mb/s pozniej zmienilem na 10mb/s . Na poczatku bylo 1mb/s pobieranie wszedzie. teraz 250kb/s a na utorrent 1mb/s. I czy wiecej nie wyciagne?

Parametry:

charakterystyka techniczna

tłumienie w górę

1.3 dB

tłumienie w dół

8.2 dB

margines zakłóceń w górę

7 dB

margines zakłóceń w dół

27 dB

maximum upload rate

952 Kb/s

maximum download rate

25964 Kb/s

synchronizacja w górę

952 Kb/s

synchronizacja w dół

12441 Kb/s

moc w górę

9.9 dB

moc w dół

0 dB

pakiety odebrane

nieaktywny

pakiety wysłane

nieaktywny

stracone pakiety

nieaktywny

link retrain

nieaktywny

błędy FEC (góra/dół)

0

błędy HEC (góra/dół)

0

błędy CRC (góra/dół)

0

ByczY ,

technicy łączą kabelki takimi żelowymi złączkami

23-zlaczka-telefoniczna-zelowa-szybkozlacze-.jpg

zaciskasz zwykłymi kombinerkami i po sprawie

można też żyły po prostu skręcić ze sobą i zaizolować

a najlepiej wymień kabel na YTKSY1X2X0,5

kabel ma wpływ na parametry jak duży u ciebie musiałbyś podłączyć router zaraz za puszką to widziałbyś czy tłumienie spadło i snr się podniósł

Dodane 02.08.2013 (Pt) 14:53

Dziulatex ,

screen nie działa

mike127 ,

w adsl1 w którym jesteś teraz około 7Mb jeśli przełączą cie na adsl2+ to około 10Mb

joker951 ,

2Mb to max i to na dobrym routerze bo linia długa bardzo

dostawca taki który nie stosuje DLM będzie najlepszy :slight_smile: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=65323

damian546 ,

masz synchronizację na pełne 10Mb

pobieranie plików zależy również od serwera z jakiego pobierasz , w torrentach ilości udostępniających i pijawek :smiley:

dobry serwer do sprawdzenia z jaką prędkością pobierają ci się pliki noc.gts.pl

masz bardzo dobrą linię grubo powyżej 40Mb da się z niej uzyskać

Jaka prędkość pójdzie? Obecnie jest pełne 10Mb.

adslinjw8.png

około 18-19Mb

jeśli centrala jest przystosowana do vdsl to powinno działać 40Mb

djosdanielos , jak się nazywają te złączki? Czy jest możliwe, że SNR podniesie się na tyle wysoko że 20mb poleci?

Cześć mam pytanie. Skąd macie te dane na temat waszych łączy? Bo nie rozumiem gdzie mam wejść. Jak wpisze swoje ip w wyszukiwarce to otwiera się strona z moim routerem. Ale nie znam danych do zalogowania.

kulka123 , jeśli masz router to zajrzyj pod urządzenie, najczęściej jest to adres: 192.168.1.1, w specyfikacji urządzenia będziesz miał napisane dokładnie. Login i hasło to: admin, admin.

Może to zabawne ale znam hasło ale loginu nie. :D. Bo kiedyś zakładał mi jakiś informatyk i loginu nie pamiętam.A te “admin” i “root” nie działają. Czy można podzielić internet przez router jakby na 2? Bo niby mam 8mb internetu a na speedtescie mam tylko nie całe 4. I tak przy okazji się spytam. Jak podłącze router to komputer od razu łączy się z internetem a jak podłącze bezpośrednio MODEM-KOMPUTER to on cały czas identyfikuje sieć ale nie może się połączyć :|.