Jak sprawdzić jaki internet maksymalnie na moim łączu?

Witam

 

Ciezko tutaj cokolwiek wyciagnać na takich parametrach więcej są routery gdzie można “spróbować” obniżająć SNR wycisnąć wiecej

cieżko powiedziec tutaj aktualnie czy jak obniżysz SNR nie bedzie cie rozłanczać ale jest szansa ja osobiście obniżająć SNR do poziomu 4dbi

zyskałem realnie 4 Mb.

Pozdrawiam

mam internet 20 mb z netia , ale chciał bym wziąć ten nowy netia Foton 50 mb dało by chociaż trochę więcej niż te 20  . W załączniku statystyki łącza 

lalala.bmp

Witam. Mam pytanie czy na łączu o takich parametrach: http://zapodaj.net/abd165b3bbae3.jpg.html jest szansa na szybszy internet? Obecnie jest 7Mb/s. 

TonyMontana: Wystarczy, aby Ci zmienili modulacje na ADSL2+ i wtedy doleci Ci nawet do około 17mb/s, a może i lepiej, bo teraz nie jestem w stanie stwierdzić jak się zachowuje margines błędu po zmianie na ADSL2+ no i oczywiście musisz mieć modem który obsługuje ADSL2+ :smiley:

Witam. Mam internet w orange - umowa “do 10 MB/s”. Od samego początku nie mam więcej niż 3MB/s. Gdy tam zadzwoniłem to mi powiedzieli, że przy takich parametrach sieci nie moge mieć więcej co wydawało mi się dziwne, bo wcześniej zanim neostrada połączyła się z orange to miałem stałe 7 MB/s. Moglibyście ocenić moje parametry i powiedzieć mi, czy mnie po prostu kłamią, czy na prawdę nie da się więcej wyciągnąć? z góry dzięki za odpowiedź.

post-265607-0-09939200-1410772504_thumb.

witam

posiadam internet z orange do 10mb. i chciałbym sie dowiedzieć dlaczego moje łącze w ostatnim czasie zwolniło prawie o połowe korzystam z liveboxa 2 na początku miałem jakieś 6mb a teraz ledwo 3mb. nie wiem dlaczego  tak się stało. :/ 

nie wiem gdzie dostane bardziej szczegółowe dane z tego LB: 

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/orange-scr-a825/

Witam.

 

Obecnie używam internetu Neostrada w opcji do 10Mbit, w praktyce działa to w granicach 8-10Mbit. Gorzej natomiast wygląda sprawa uploadu na poziomie 1Mbit przez co wrzucenie kilkuminutowego filmiku do sieci zajmuje kilka godzin. Bardzo chwalę sobie usługi firmy UPC. Jednak ta firma oferuje swoje usługi w czterech budynkach na całej mojej ulicy. W tym jeden budynek obok mojego ma pełny zakres usług UPC jest to raptem kilka metrów ode mnie. Nawet dzwoniłem już do UPC i oni bardzo chętnie zrobią tu instalację kablową o ile administracja się na to zgodzi i opłaci całą operację. Wg. UPC koszt nie byłby duży ze względu że obok już mają instalację UPC. Na tym etapie się temat zamyka. Administracja budynku nie zgodzi się na tego typu instalację (UPC robi kosztorys całej operacji za darmo).

 

Myślę zatem albo przenieść się do Netii (firma ma różne opinie, dodatkowo na stronie nie jest podane jaki jest upload w opcji do 50Mb, a firma ma mocno nieciekawe opinie. Kiedyś dzwoniłem do Netii to mi wyliczyli, że 2.5Mb to max. Orange na tych samych kablach daje radę ciągnąć 10Mb…hmm. Albo gadać się z jakimś sąsiadem z budynku obok i płacić pół na pół za jego łącze. Z drugiej strony będzie mógł nasłuchać mojego hasła loginy przy nie szyfrowanych połączeniach. Co radzicie?

 

W budynku obecnie jest okablowanie wyłącznie od TPSA. Nie ma Netii ani żadnych telewizji kablowych.

 

PS: czy można pokryć koszty takiej instalacji UPC i uzyskać w jakiś sposób zgodę administracji (byłbym raczej jedynym klientem UPC w tym budynku).

PS2: Netia teraz podobno może działać na okablowaniu Astera, ale przecież Astera przejęło UPC - jak to w końcu jest?

Witam,

Jesteś daleko od centrali. Nie widzę tutaj szans na szybszy internet. 

Witam,

Nazwę po staremu TPSA. Łącze 6mb.

Od roku praktycznie nie można pograć online (zależy jeszcze od gry) ale praktycznie na każdej średnio raz na dzień mnie wyrzuca (czasami kilkakrotnie) w odstępach co kilkadziesiąt minut. Lagi są codziennością - tylko raz na jakiś czas (raz na kilka tygodni) z niewiadomych względów daje się pograć. Niestety nie mam szans na lepsze parametry łącza a i dla tych jakoś jest słabo. Na zmianę dostawcy też nie mam szans.

Mój Router to: ASUS DSL-N55U

Pytanie, czy mogę coś wskurać składając reklamację z takimi parametrami (jak dla mnie słabe SNR - ale nie jestem znawcą tematu, tylko trochę poczytałem)? :

 

Modulation : G.Dmt

Annex Mode : Annex A/L

Line State : up

Lan Tx : 2705818

Lan Rx : 1588583

ADSL Tx : 1546820

ADSL Rx : 25690228

CRC Down : 18

CRC Up : 97

FEC Down : 3

FEC Up : 0

HEC Down : 1498

HEC Up : 9

SNR Up : 7.0

SNR Down : 11.5

Line Attenuation Up : 12.0

Line Attenuation Down : 24.5

Data Rate Up : 896

Data Rate Down : 8128

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

Witam,  Chciałbym die dowiedzieć na jaki internet max mogę sobie pozwolić przy tych parametrach.Z góry dziękuję za odp.

 

Update Counter : 14908

Modulation : ADSL2+

Annex Mode : Annex A/L

Line State : up

Lan Tx : 1142231

Lan Rx : 616683

ADSL Tx : 553018

ADSL Rx : 918533

CRC Down : 0

CRC Up : 9

FEC Down : 0

FEC Up : 7400

HEC Down : 24

HEC Up : 0

SNR Up : 8.0

SNR Down : 6.5

Line Attenuation Up : 3.6

Line Attenuation Down : 7.0

Data Rate Up : 1126

Data Rate Down : 21400

witam kończy mi sie umowa z neostrada i posiadam na ta chwile 10mb a chce wziaść 80mb o to parametry czy ruszy mi te 80mb??

Mode: ADSL2+ 

Line Coding: Trellis On 

Status: No Defect  Link

Power State: L0     

Downstream Up stream SNR Margin (dB): 12.2  7.0 

Attenuation (dB): 14.0  3.6 

Output Power (dBm): 6.8  1.8 

Attainable Rate (Kbps): 15956  1196 

Rate (Kbps): 12446  1080 

Pewnie nie pójdzie nawet 20Mb

 

Tomek, pewnie 20Mb pójdzie.

Witam mam internet z Netii 10Mb/s 

17Mb?

Powiedzcie mi proszę czy na tym łączu  pójdzie coś więcej niż 10mb (net + voip + dth)

 

4090329054.png

http://files.tinypic.pl/i/00623/lv1c7qxx2oo1.jpg

Z góry dzięki na odpowiedź

punkt 2.6

Witam. Mam takie parametry, czy dało by się odczytać z tego jaki mógłbym mieć maksymalnie internet?

 

http://files.tinypic.pl/i/00624/iq11fnu2csmw.png

5Mb w porywach max.

Witam,

to są moje parametry. Na jaki internet mogę liczyć. Dziękuję za odpowiedz.

 

 

 

 

Line Attenuation (dB)                        upstream-31 downstream-51

SNR Margin (dB)                                 upstream-11 downstream-7