Jak wyłączyć opcje logowania w systemie windows 10?

Powiedzcie mi proszę w jaki sposób w windows 10 wyłączyć opcję logowania ? tak żeb podczas uruchamiania systemu windows 10 nie pokazywało mi się okienko logowania albo okienko do podania Pinu ? Robiłem sobie aktualizacje systemu i pobrałem program „Sprawdzanie kondycji komputera” żeby zobaczyć czy mój laptop nadaje się do aktualizacji windows 11 i wtedy mnie przełączyło z konta żony na konto moje.I teraz nie umiec wrócić tak żeby znowu było konto żony. Bo to jest laptop żony.

Ktoś mi może pomóc ?? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/45999-jak-wylaczyc-ekran-logowania-w-windows-10.html

To już sprawdzałem i mimo to cały czas mnie prosi o podanie numeru PIN. Jak to wyłączyć ?

To zmień Nr PIN i ustaw na pusty. Zaloguj sie hasłam, ustaw pin na pusty, ustaw hasło na puste. Tam wszyskto pisze na tym ekranie logowania. Wtedy o nic nie zapyta.

Albo
Otwórz Ustawienia > Konta > Opcje logowania.

W sekcji Numer PIN kliknij Usuń i ponownie Usuń.

Teraz podaj swoje hasło do komputera, aby zatwierdzić zmianę sposobu logowania się.

Przy następnym logowaniu komputer poprosi o podanie hasła, a nie PIN-u.

I potem ustaw hasło na puste

Nie da się ustawić pustego numeru PIN albo pustego hasła ponieważ są one powiązane z kontem administratora. I musze podac albo PIN albo hasło. - Gdyby tak się dało jak mi teraz napisałeś to bym tu nie pisał tematu z prośbą o pomoc.

Niema czegoś takiego w sekcji jak NUMER PIN.

Jak to naprawić ?

Spubuj jescze tak

i odznacz to hasło
Ja moge pisać puste hasło - coś ci ta 11 po…liła

Też nie działa to u mnie. Nadal potrzebuje hasła albo Pinu do logowania.

więcej pomysłow nie mam, jedynie przywracanie punku w windows. U mnie wszytkodzo działa. Ta 11 ci coś popsuła. Najlepiej po naprawie zablokuj potem sobie komputer przed aktualizacją - prze Windows Update Bloker

Należy uruchomić Regedit i zmodyfikować ustawienie DevicePasswordLessBuildVersion dostępne po przejściu do gałęzi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device.
Przestawienie z domyślnej wartości 2 na 0 pozwoli uaktywnić autologowanie. Następnie kliknij „uruchom”
i wpisz netplwiz i będziesz mógł odchaczyć logowanie.

@stens1950 Nie mam PasswordLess\Device w CurrentVersion więc nie ustawie tego.

Spawdz czy tu:
Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SystemSettings\SettingId\SystemSettings_Users_PasswordLess
nasz „None”

@anon53970806 mam dwa tam klucze:

  1. Users_PasswordLess_Legacy

  2. Users_PasswordLessSignIn

W tym pierwszym mam ustawione na NONE - SyncType

a tutaj też none?
Daj screna z netplwiz

Zrób ręcznie nową gałąź i odpiednią wartość/typ dla „klucza” („DWord”).

Cały czas mam ekran logowania. Na górze mam imie i nazwisko @gmail.com a pod tym mam okienko na wpisanie hasla. Inaczej bez hasła mnie nie póści. Szlag mnie już trafia z tym.
Jak to dziadostwo wyłączyć ?? Żeby zamiast mojego imienia i nazwiska @gmail.com znowu pisalo tylko samo imie mojej żony i bez hasła żeby sie logował. No jak to zrobić ???

Ustawienia> Konta i poprawej stronie masz „zamiast tego zaloguj się na konto osobiste”(coś w tym stylu)

1 polubienie

@stens1950 Wszedłem w to co mi powiedziałaś - w te ustawienia → konta → zaloguj się do konta lokalnego i teraz mam tak, że logowanie podczas uruchamiania systemu tak na sekundę mi się pojawi i znika i uruchamia się pulpit. Tak chyba nie powinno byc prawda ?

Dobra ale czy przed restartem komputera wulogowałeś sie se zwojego konta. To tak. Wykogować sie się ze swojego konta, zalogować na żone i potem wyłaczyć. Bo jak sie zalogujesz ze swoim i przełaczysz na żonę to zawsze będzie ci sie logowac z pierszego, tj. twojego konta. Chodzi mi o kojejność logowania : zona, ty a nie ty, żona. Bo chyba z tym masz problem. Poza tym hasła można spisać nowe jako administrator - to chyba żona. Zalogując sie na siebie nic nie zrobisz bo nie masz uprawnień. Może tu jest problem. KTO JEST ADMINISTATOREM W TYM KOMPIE??? TY czy ŻONA?

Myślałam że filmik tutaj wstawię kilkusekundowy, żeby wam pokazać jak to wygląda u mnie. ALe się nie da tutaj filmiku wstawić.