Jaka pasta termoprzewodząca dla procesora?

Pytanie. Pasta na pewno została dobrze zaaplikowana? :smiley:

Tak się dzieje wtedy, gdy spróbujesz sprawdzić czy pasta jest dobrze rozłożona :slight_smile:

No i ok. Zatem ziarenko pasty wystarczy, docisnąć radiator, zaczepić i nie zaglądać. :smiley:

Ja bym ciepnął trochę więcej pasty, ale w zasadzie środek jest najważniejszy, bo tam ihs może być wklęsły :wink:

A ja odnoszę wrażenie, że dałem za dużo :slight_smile:

O połowę za dużo. :wink:

Ja tam mx-4 nie żałuję. Dokładnej ilości nie dam rady zaaplikować, bo się tak leje, później ciągnie się od tego nitka przez pół komputera, którą trzeba czyścić, na koniec i tak wszystko wypłynie, bo jest taka rzadka :joy: niech się cholera skończy jak najszybciej :smiley:

Znam ten ból z tą nitką. Nerwy momentalnie pokazały się. :rofl:

Kupiłem dwie sztuki pasty termo. Przy okazji na karcie graficznej wymienię ją.

Pytanie, czy na tym zielonym układzie, pasta też powinna być wymieniona? Teraz to jest jakaś guma, która odchodzi z lekkością.

Tu pewnie będziesz miał kłopot, ponieważ to jest tzw. termopad. To taka elastyczna niby-podkładka ok. 1,5 mm. Trzeba ją kupić, dociąć i wymienić!

1 polubienie

Czyli nie pasta załatwi sprawę, a specjalną guma elastyczna?

Tak, to nie “guma”, lecz termoprzewodząca podkładka.

Tylko dobierz odpowiednią grubość tego termopadu kiedy będziesz zamawiał :wink:

Ok, nie dziś, innym razem zainteresuje się tym.

https://www.morele.net/arctic-termopad-thermal-pad-50x50-1-5mm-actpd00003a-754516/
To taki przykład, dość uniwersalny na te cele.

A dzisiaj jak to zmontujesz z powrotem?

Zostawię jak jest, trzyma się w połowie. Jak docisne elementem (nie wiem jak nazywa się), będzie jeszcze trzymać się. Za co ten element, układ odpowiada?

Za wszystko! To chipset jednego z tzw. mostków, północny lub południowy.

Komputer złożony, pasta wymieniona na procesorze i karcie graficznej. Dałem tzw. groszek pasty.
Podłączam go i sprawdzam temperatury.
Później zobaczę co z tym termopadem.