Jaki GNU/Linux?

No właśnie nie chce mi się, dopiero co nowe biurko sobie sprawiłem i trochę zabawy w podłączanie było.
Ryzykować czy bawić się w odłączanie itp itd ?

Odłącz bo w linuksie troszkę inaczej dyski się oznacza i możesz się pogubić. A tak będziesz miał 100% pewność że nie zainstalujesz systemu tam gdzie masz ważne dane.

Może lepiej pobaw się trochę na maszynie wirtualnej. Zawsze lepiej poćwiczyć w ciepłym basenie krytym, niż od razu skakać po pijaku z jachtu do oceanu :wink:

Okej.

Dzięki !

Proponowałem koledze wpierw zabawę na virtualce ale woli ocean :wink:

2 polubienia

Racja wolę ocean. najwyżej sformatuję drugi HDD :slight_smile:

Zawstydziłeś swoją odwagą Chucka Norrisa i Turbodynomena

1 polubienie

Pomysł z odłączaniem drugiego dysku jest bez sensu. Podczas konfiguracji Gruba nie będzie widoczny Windows i nie zostanie dodany. Później podczas odpalania systemu będzie trzeba bawić się w przestawianie opcji bootowania.

Wybrać compability mode czy bez bez tego ?
@freshmeat pomożesz ?

Nie wiem nawet do czego to się odnosi, więc nawet gdybym chciał, to nie mam jak.

Przy instalacji mam do wyboru albo Minta z compatibility mode albo bez.

Daj z.

Nie wiedziałem, że Mint będzie instalowany obok Windowsa. Poza tym mowa była o dyskach z danymi?!

Wybor z czego ma startowac to pikuś, wystarczy F12 i wybiorę odpowiedni dysk do startu.

Wybranie compatibility mode to chyba LiveCD bo sie nie zaintalowalo, ale ekran ladny tylko myszka lata jak szalona.

https://www.tecmint.com/linux-mint-18-installation-guide/ - nie wiem chyba w trybie tekstowym by trzeba instalować by się pomylić / nadpisać Windows.

Bo Minta odpalasz w trybie Live i dopiero z tego poziomu instalujesz system.
Moja rada - poczytaj może trochę zanim zabierzesz się za instalację. Poradników w sieci jest cała masa, a Ty pytasz o każdą pierdołę. Nie tędy droga.

1 polubienie

Dysk z Win odłączony. Więc załóżmy, że go nie ma.

Do wyboru w czasie instalacji mam:

  • Start Linux Mint Cinnamon
  • Co wyżej + compatibility mode
  • oem instal (for manufacturers)
  • check the integry of the medium

A taki to chyba jest jak normalnie tobie live cd nie startuje. Odpal sobie sprawdzanie z 4 pozycji (strzeżonego Pan Bóg strzeże) i potem pierwszą opcje.

Start Linux Mint Cinamon bez compatibility

Zainstalowałem, ale… niestety myszka lata jak szalona i nie da si jej uspokoić. Chyba serka szuka.

A tak poważnie w ustawieniach myszy ustawiłem czułość na niską, szybkość na niską i nadal zapierdziela. Jest jakiś sposób ?
Myszka za 9zł w zoologicznym, wróć, myszka za 9zł w tesco “Titanum”