Jaki GNU/Linux?

Chyba nadal obowiązuje zasada: Wpierw instaluj linuksa a potem Windowsa jeśli robisz to na jednym dysku.

EDIT: po konsultacji jest odwrotnie, wpierw Windows, potem linuks. Przepraszam za wprowadzenie w błąd

Jest dokładnie odwrotnie.

2 polubienia

Czyli nadal ani jeden ani drugi system nie nauczył się toleroać innego… :frowning:

Nie, to Windows nie widzi innych systemów niż on sam. Linux, a konkretniej Grub, LILO i co tam jeszcze jest, nie mają z tym problemów.

1 polubienie

Nawet W10 nadal olewa inne systemy? Jeśli tak to przepraszam że wprowdziłęm w błąd

To chyba najwyższy czas znaleźć sobie dziewczynę… ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie masz pod ręką jakiejś innej myszki? Po takich za 9 PLN to się wszystkiego można spodziewać.

Właśnie mam dziewczynę, a nawet i żonę dlatego tak droga ta myszka :wink:

Jak ci się podoba system? Dobrze się w nim czujesz?

Jemu jak jemu, ale mysz jest wystraszona.

Albo biega głodna :wink:

bez karty kredytowej :wink:

EDIT: @Mysle_jak_zarobic co z tym Mintem?

No wiesz, jak masz i dziewczynę i żonę, to ja się nie dziwię, że mysz dostała pie*dolca :smiley: Pożycz od kogoś jakąś inną/lepszą (spokojnie, myszka nie żona) i sprawdź, czy będzie działać. Jeśli inna myszka będzie tak samo świrować, to znaczy, że problem jest w systemie. A jeśli będzie działać dobrze, to kup sobie Logitecha za 50 PLN i będziesz miał spokój na kilka lat :wink:

Mimo wszystko przykro, że nawet tania myszka nie dziala pod Linuksem. Takie coś potrafi zniechęcić potencjalnie nowych użytkowników tego niszowego systemu na zmianę OS

Nie wiem czy ktoś proponował (nie czytałem całego wątku), ale w sytuacji, gdybyś pracował pod X-ami, a one korzystały z libinput, to możesz zmienić w plikach konfiguracyjnych na starszy sterownik do obsługi urządzeń wejścia.

dobra rada na dobrych programach tylko, że załżyciel wątku nieobty z linuksem wcale

A z Google? Obyty?

każde forum jest srkótem google, gdyby tak nie było nie było by potrzebne

1 polubienie

Ja jeszcze z pytaniem, czym zastąpić aplikacje z Windowsa na Ubuntu czy Minta takie jak:

  • Any Video Converter czy Format Factory (konwertowanie plików wideo)
  • AnyBurn (nagrywanie DVD/CD)
  • Digital Image Recovery (odzyskiwanie zdjęć, plików z kart pamięci)
  • Google DriveSync (Chmura google)
  • HP DeskJet 4530 series (sterowniki do obsługi drukarko skanera HP)
  • My LastPass Vault (przechowywalnia haseł itp)
  • NAPS2 (skanowanie w mega jakości i rozdzielczości za pomocą skanera HP)
  • Speccy (info o tym co jest i jakie są temperatury itp pod maską PC)
  • WinMerge (porównywanie dwóch plików tekstowych)
  • SDFormatter (formatowanie i wymazywanie danych z karty pamięci)
  • Audacity + LAME (nagrywanie i edycja nagrywanej ścieżki dźwiękowej)
  • Auslogics Disk Defrag (defragmentowanie plików , jest potrzebne w linuxie w ogóle ?)
  • Instant JPEG From RAW (wyciąganie plików JPG z RAW)
  • Lightshot (szybkie screeny i łatwe zaznaczanie pola do screnów)

Nie korzystam z jakiegokolwiek z wymienionych przez Ciebie programów, ale Audacity i LAME chyba są programami Linuksowymi, które zostały przeportowane na Windows :wink: .

1 polubienie