Jaki laptop do internetu - najtaniej

Moim zdaniem autor tematu powinien przynajmniej rozważyć/porównać moja propozycję :wink:

Tablet jest chyba zdecydowanie mniej funkcjonalny. Na laptopie w każdym momencie może doinstalować jakiegoś offica, jakiś program graficzny do prostej obróbki zdjęć… tablet to raczej do podróży i do łóżka jak książka przed snem. :wink:

Panowie, poratujcie jeszcze jakimiś linkami :frowning:
Oferta z allegro lokalnie - niedostępna.
Oferty z olx - ludzie nie odpisują… albo też nieaktualne…

Masz, matryca 1600x900, 8GB ramu, SSD, gwarancja na rok z opcją przedłużenia i oryginalny nowy Win10.
Wiem że można taniej ale nie na takich warunkach i z w pełni legalnym systemem.

Górna granica na którą się mogę zgodzić, to 50% nowego. :wink:
Tu się mieścimy i CHYBA nic lepszego na Allegro/OLX nie wytropimy. Nawet gdyby, to i tak z OLX może przyjść cegła, a generalnie z gwarancją krucho.

Polecam wiec rozważyć, perełka to nie jest, ale mocna 4 w skali cena/jakosć.

Dodam że jakby się nie spodobał można u nich zwrócić za darmo.
Zgłaszamy zwrot, przysyłają do wydrukowania listy przewozowe, zanosimy na pocztę i czekamy na zwrot kasy lub wymianę.
Sklep sprawdzony, solidny.

Czasem bywa, że webmaster tak zepsuł, że nie za bardzo dezaktywacja viewport z 640 x 480 na FullHD/2K i GNU/Linux User-Agent (jaki się aktywuje) daje wersję PC.

fajnie ale trochę drogawo
jeśli miałbym wydać 800 na używany laptop z lichą baterią to wolałby, dołożyć drugie tyle i kupić coś nowego…
zobaczę, może ktoś się odezwie z OLX, plus taki że odbiór osobisty bym miał

Też dobra opcja: najbardziej ekonomicznie wyjdą Ryzeny 2200U. :wink:

czyli takie coś by było dobre?

Dokładnie tak, mam takiego samego jako “służbowy” i daje radę. Procek jest jedna generacje do tyłu, ale jednak w ZEN i … tańszy od Intelowskich. Jedna uwaga: ten konkretny nie ma Windowsa10… Szukaj po sklepach z wgranym, dopłata do systemu może zaboleć. :wink:

To zależy. Ja obserwuję niektóre kategorie na allegro z zaznaczanymi parametrami i odpowiednią ceną i czasami trafia się coś taniego. Za 240 zł bardzo niedawno udało mi się kupić bardzo przyzwoity laptop z i7 i 8GB RAM w stanie idealnym razem z zasilaczem.

Nowa bateria do tego kosztuje stówkę, a czy ta jest licha nie wiadomo, gwarantują 1h, zazwyczaj są w znacznie lepszym stanie.
T400 dla ojca dostałem od nich w idealnym stanie, lepszy procesor niż w opisie, zamiast 3GB ramu było 4GB, bateria około stu cykli (dla porównania mój obecny T430 ma 1300 cykli i trzyma 3-4h) poza tym miał bonusy w postaci Radeona i modemu HSDPA.

BTW, uwierz mi że nie wolał byś nowego plastika za dwa razy tyle, te ThinkPady mają genialną po prostu klawiaturę, tytanowe zawiasy, magnezową ramę i praktycznie cały zewnętrzny korpus.
Porównanie jakości jak między używanym Mercedesem klasy G a nowym Daewoo Tico.

pytanie czy warto dopłacić 205zł?
1366x768 (589zł) vs 1600x900 (794zł) oba 14"

Myślę że nie, chyba że użytkownik zamierza przyglądać się szczegółom wyświetlanego obrazu.
Ja mam 1600x900 i szczerze nie przeszkadzało by mi gdybym miał 1366x768, dało by mi to nawet większą wydajność w razie chęci pogrania sobie na lapku.

Mój to T430, i7, 16GB, 240GB SSD msata + 500GB HDD + 1000GB HDD, GPU- Intel + NVS5400m, podświetlana klawa + standardowa lampka nad matrycą, czytnik linii papilarnych, dwie baterie.
Przymierzam się jeszcze do bateryjki Ultrabay.
Raczej nie zamienię go na nic innego przez najbliższych kilka lat chociaż drażni mnie klawiatura wyspowa.
T420 jeszcze miały normalną klawę na której się bajecznie pisało.

Co do baterii to masz:


Standard, nie wystaje poza korpus, ewentualnie powiększona do wyboru w wariantach.
Ta 6600 będzie już wystawać ale powinna spokojnie dać 5h grzebania po necie.
Green celle są niedrogie i dobrej jakości.

ja ogólnie za dużo z laptopami nie miałem do czynienia :slight_smile: bardziej PC :slight_smile:
czyli z rabatem 3% wyjdzie ok 570 zł - chyba cena do zaakceptowania
a tak BTW - gdzie jest info o zwrotach/wymianach o której pisałeś wcześniej?
bo ja znalazłem, że kupujący zwraca towar na swój koszt

Kurde, faktycznie nie ma nigdzie info ale po zalogowaniu widzę taką opcję przy swojej liście zakupów…
Dziwne.

może masz wykupiony jakiś dodatkowy pakiet wsparcia :slight_smile:

Nie, nic takiego nie mam, jestem zwykłym klientem który kupuje czasami coś gdy potrzebuje.

Tak się zastanawiam, jak już rozważasz czy wydać 500 czy 800…


Model nowszy, klawa wyspowa, zdecydowanie gorsza od tej w T420 ale ma USB 3.0.

No i przez Allegro normalnie masz zwrot za darmo.

na USB 3.0 mi nie zależy więc chyba pozostaniemy przy T420 :slight_smile: