Jaki laptop do internetu - najtaniej

Bierz zatem, będziesz zadowolony.
Po pierwszym ThinkPadzie jakoś tak nie robią na mnie kompletnie wrażenia nawet wypasione gejmingowe maszyny, jak przychodzi do zmiany zawsze kończy się na ThinkPadzie.

to nie ja mam być zadowolony :slight_smile:
jak się nic innego nie trafi to jutro wieczorem zamawiam
ciekawe tylko na jaki egzemplarz trafię

Klasa “A” to komputery które mogą być co najwyżej powycierane.
Jeżeli trafi ci się obity lub pęknięty zwracaj albo negocjuj cenę.

hmm, teraz tak patrzę i się zastanawiam - czy t420 ma kamerkę internetową? w opisie na amso.pl nie ma wzmianki o tym

Notebook check twierdzi, że ma; zdjęcia góry nie przekonują, że to kamera (chyba, że z plastikową zasłonką).

Na vedion mają model bez i góra wygląda podobnie.

no to pozostaje tylko kontakt ze sklepem…
a już chciałem zamawiać

Edit: no i się okazało że kamerki nie ma :frowning:

Android cam + usb + telefon = już ma :wink:

Nie przejdzie taka opcja :slight_smile:

edit:
to czego szukać? polować dalej na t420/t430 czy może np. jakiś Dell?

Czegos o podobnej specyfikacji i z kamerką, model najmniej Ciebie interesuje w całym tym bałaganie. Byleby nie było niżej od i3, nie mniej niż 4 GB RAM i ssd, no i jakakolwiek gwarancja. :wink:

Toshiba Satellite L850-130 (PSKDLE 00600HPL)
ile to może być warte? stan ok, bateria do wymiany (działa na zasilaczu)
ekran ma takie ciemniejsze pole w prawym dolnym rogu

0 zł.
Jeżeli, nie daj Bóg, zaczynają się problemy z przepalaniem matrycy, to nie brać.
Matryca jest chyba najdroższą sprawa do wymiany… a tu dodatkowo akumulator jest dead.

toshiba
pojawiło się to ok. miesiąc temu i podobno nie było wynikiem uderzenia/upadku
a lapek ogólnie ma 4 lata

Chodzi o ten pionowy prostokąt? Fakt, wygląda jak uszkodzenie mechaniczne.
Nie chcę, a w sumie chcę, Ciebie zniechęcić: pamiętaj: jak sprzęt jest “po upadku”, to nie tylko w matrycy mogło cos pójść. Spora szansa jest dodatkowo na walnięty dysk HDD, talerze tego nie lubią.

Poniżej pewnej, rozsądnej, kwoty nie zejdziesz, a branie sprzętu uszkodzonego… no chyba koniecznie chcesz stracić znajomą. Jak się sypnie, to będzie na Ciebie, że uszkodzony kupiłeś…

Kłamstwo.
4 lata może być u tego właściciela, latek ma co najmniej 8, na pokładzie jest procesor Intel Core i5 2450M 2,5, co wskazuje dobitnie na jego wiek. :wink:

nie, chodzi o ten “cień”
właściciel się zarzeka, że sprzęt mu nigdy nie upadł
i życzy sobie 500zł więc odpuszczam
szkoda tylko, że znajomej się spodobał bo jest taki “kobietkowy” :wink:

źle się wyraziłem, masz rację

… a na tego patrzyłeś?
Zapytaj, lub poproś o zdjęcie realne jednego egzemplarza, jakby dodać RAM/Dac SSD, to nie ejst taki zły bo z 12 miechami gwarancji… i CHYBA ma kamerkę. https://allegro.pl/oferta/toshiba-tecra-s11-15-6-i5-560m-4-320ssd-win10-8580810687

nie patrzyłem bo wyszukuję i5/8GB/SSD, no i raczej celowałem w klasę “A” (nie A-)
a co się lepiej sprawdzi - 4GB+SSD czy 8GB+HDD?

Takie wymagania to przedział koło 800 raczej, ważne żeby byłyprzynajmniej 4 wątki i by nie był to N-cośtam.

  1. Szybciej wstanie, w Internecie może przy żonglowaniu stronami być minimalnie wolniej
  2. wolniej wstanie, przy żonglowaniu stronami będzie minimalnie szybciej, ale przy 50 będzie wolniej niż na SSD.

a ten?

Bateria 1H i niezbyt podoba mi się rozdzielczość, ale jeżeli zaakceptuje nowa właścicielka, to nie katuj się waść szukaniem dłużej. :wink:

Ja bym kupił może osobną jak nie zawalisz portów USB pendrive/lte/telefonem/bluetooth.

W założeniu że nie wymieniają ci 10 letniej na lepszą optykę z sterownikami (po wymianie pewnie stockowy lub Windowsowy się nie nada).