Jaki wybrać komputer do gier?

Dowolne, i tak bezie generował ile da radę, zostaw domyślnie. :wink:

Zastanawiam się, czy wybranie wyższej rozdzielczości nie zajmuje więcej pamięci GPU? Bo jeśli tak, to warto byłoby ją też przy okazji w ten sposób sprawdzić.

Za to niższe rozdzielczości generują więcej klatek, więc można posłuchać jak piszczą cewki :wink:

Na to już nic nie poradzi jeśli taka karta się trafi. Działać z taką przypadłością będzie, a błędami w RAM już gorzej.

Z tego co pamiętam, to zapis na VRAM idzie jednocześnie na wszystkie kości (a nie tak, że zapełnia się najpierw pierwsza, potem druga, itd), więc jeśli któraś jest walnięta, to artefakty wyskoczą niezależnie od tego jak mocno wypełnimy VRAM.

Dobra niech będzie na domyślnych.

Dokładnie. My tutaj już trochę cudujemy :wink: Sprawdzić komputer od oka, a przecież gwarancję i tak będziesz miał.

No to tak, test OCCT CPU przez 50 minut, max. temp. 61’C,
Furmark przez 50 minut max. temp. 69’C
Komputer cichutki, chodzi błyskawicznie, pasta jest nałożona oryginalna od zestawu chłodzenia Fera.
Ponoć był wykorzystywany tylko do Fortnita :smile:
Co do systemu ten Pro z Allegro był za kilka złoty więc wiadomo że pirat.
Koleżanka dzisiaj nie mogła ze mną podjechać więc decyzja o kupnie będzie w weekend.
Chyba jak za tą cenę to nie ma się co zbytnio zastanawiać.

Pięknie, zwłaszcza że buda to lekki piekarnik :slight_smile:

Brać, bo się sprzeda.

Piekarnik, ale młodej się spodoba, kolorowe światełka regulowane jeszcze :wink:, tak to w sumie szyba była lekko ciepła. A i przedni wentylator był odłączony bo nie było gdzie podłączyć.

Na paragonie z lipca zeszłego roku grafika była kupiona za 1120zł, teraz 1400zł to najniższa cena. To normalne że po nowym roku jest taka drożyzna? Cały komputer był kupiony za 3000zł, teraz trzeba by było dać 3600zł przy najniższych cenach jakie znalazłem za podzespoły. Zwykle ceny im coś starsze powinny spadać :sweat_smile:.

Faktycznie, płyta ma tylko jedno złącze dla wentylatorów obudowy, więc będziesz musiał zaopatrzyć się w przejściówkę/rozgałęziacz.

Ten (w zasadzie ubiegły) rok jest wyjątkowy pod tym względem. W styczniu 2020 r. za 1600AF dałem 399 PLN, teraz kosztuje ponad 5 stówek. Wszystko zdrożało. Doszło do tego, że roczny, używany sprzęt można sprzedać za cenę zakupu. I pójdzie od ręki.

A taka dobra ta zmiana miała być :rofl:.
Jak by koleżanka się nie zdecydowała to ja chyba się skuszę. 6 raz wieśka przechodzę na 7 letnim lapku Della. Miło by było w końcu pograć na czymś porządnym :joy:.

Tego się spodziewałem, ale … ogólnie deal dobry. Jakoś sobie poradzicie z tym jednym wyjściem. :slight_smile:

https://www.morele.net/nanoxia-4-pin-pwm-rozgaleznik-30-cm-carbon-nxpwy30c-933824/

Szkoda, że nie ma jeszcze pozłacanych końcówek :joy:
Takie cuda można na allegro kupić za połowę ceny! :wink:

Panie, bo to carbon jest. Szybszy i lżejszy :smiley:

Z naszym przewodem twój wentylator będzie 5% szybszy i 7% cichszy :smiley:

Tłumienie bawełniane znacznie redukuje efekt mikrofonowania, a więc zmiany pojemności. Pojemność wpływa na przenoszone częstotliwości. Nie elektryzuje się.

Gdyby przewodnik był umieszczony w próżni współczynnik propagacji wynosiłby 100%.
Jasno widać, że bawełna i naturalne materiały mają znaczną przewagę, dzięki temu, że w minimalnym stopniu pochłaniają energię, a tłumią jedynie szkodliwe wibracje.

https://www.gfmod.pl/pl/p/GFmod-Advanced-LAN-kabel-ethernet-RJ45-do-audio-/385

W carbonowym oplocie sygnał PWM szybciej dociera do wentylatorów :rofl:

1 polubienie

Nie wiem czy to nie za duże koszta już :joy: