Jakie filmy polecacie / nie polecacie?

55ba0ffc16003ef4f428991b84ee9d7d.jpg

Agenci T.A.R.C.Z.Y. / Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

Gatunek: Dramat, Akcja, Sci-Fi, Serial TV

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

W sumie bajeczka komiksowa Made in Marvel, dobrze zrealizowana, skierowana do widza w każdym przedziale wiekowym, przyjemnie się ogląda, po pierwszych dwóch odcinkach zdecydowanie można polecać.

55fb9a8f5e4e9722d3d7e793ddcae4d1.jpg

The Last Days on Mars

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Produkcja: Irlandia, Wielka Brytania

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Fantazja scenarzystów sięga już coraz dalej, tym razem zawędrowała aż na Marsa…gość wpada w dziurę, w wyniku własnej zachłanności na epokowe odkrycie na powierzchni planety, z którym nie chciał się podzielić z innymi członkami ekspedycji, odkryte żywe kultury bakterii okazują się nieznanym wirusem zamieniającym astronautów w pseudo zombii, zaczyna się walka o przetrwanie, oraz pokonanie własnych słabości…w filmie nie znajdziemy fajerwerków w postaci efektów specjalnych, mimo tego obraz ma swój właściwy kosmiczny klimat i potrafi zainteresować widza.

nie polecam filmu pod nocnym aniolem! beznadziejny! same wymioty i chlanie alkoholu! ;/

2c0dc7edaca07d1ddd6c23229ee39d82.jpg

American Hustle

Gatunek: Dramat, Kryminał

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Potężna machina promocyjna w ruchu, multum nominacji do Oskarów, trzy Złote Globy, no i jak tu go pominąć :).

W roli głównej niezły przekręt, w tle nawiedzony agent FBI, fałszywy szejk, kongresmeni, burmistrz, mafia, i dwie kobiety sporo mieszające w życiu głównego bohatera, wszystko to umiejscowione w realiach przełomu lat 70-tych i 80-tych…film może i słusznie jest tak hołubiony, ale mnie nie porwał, ani aktorstwem, jak też tą sprytną intrygą opartą na manipulacji kłamstwami wciskanymi naiwniakom…jednak warto go obejrzeć.

ffee9ce2d17067587ac2c082bab04cf5.jpg

Nowa Ziemia / Nova zembla

Gatunek: Dramat historyczny

Produkcja: Holandia

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Taki sobie…inny niż obrazy do których nas przyzwyczaiły amerykańskie produkcje, nie ma błyskotliwych efektów, dynamicznej akcji, przygodowego survivalu…jest 1596 rok, mozolny rejs, mozolna walka o przetrwanie na lodowej pustyni w drewnianej budzie zbudowanej z resztek rozbitego okrętu, w tle piękne krajobrazy i nastojowa muzyka, co nie zmienia faktu iż taka statyka ekranowa momentami nuży.

a7bab64de70fde18f1857a9262489c74.jpg

Trzebież / Breakout

Gatunek: Thriller, Akcja

Produkcja: Kanada

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

“Znakomity, pełen akcji thriller”…kpina w żywe oczy, po obejrzeniu mogę tylko stwierdzić iż nawet nie leżał obok dobrego thillera, co ja piszę dobrego, nawet obok przeciętnego,dwóch braci psycholi, w tym jeden niepełnosprawny umysłowo wybierają na miejsce pobytu Kanadę, zabijają pierwszą ofiarę, są widziani przez dzieci, które uciekają, o wszystkim dowiaduje się ich matka, powiadamia kończącego wyrok męża ekologa, mężczyzna ucieka, wszyscy intensywnie biegają aż do przewidywalnego w ciemno finalnego rozwiązania…to tyle w pigułce na płaszczyźnie fabuły.

Kanadyjczycy może i mają fajne lasy, ale takie filmy to już raczej klasyczna lipa.

9564cc7cb74d8a22c2158e23e013dc13.jpg

Chłodnia / Freezer

Gatunek: Thriller, Akcja

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

W roli głównej występuje osiem milionów dolarów, rzekomo skradzionych rosyjskiemu mafiosowi, które przywłaszczył przypadkowy mechanik samochodowy, zresztą tymi pieniędzmi jest jeszcze ktoś inny zainteresowany, cała rozgrywka okazuje się jednak z góry ukartowaną grą…dynamicznej akcji nie uświadczymy, praktycznie całość fabuły jest umiejscowiona w czterech ścianach chłodni, zakończenie może z lekka zaskoczyć…summa summarum nic specjalnego, zginie bez echa wsród tysięcy podobnych produkcji.

6750db27853cc8b50a112ae679a24e27.jpg

Homefront

Gatunek: Thriller, Akcja

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Odtwórca głównej roli Jason Statham, scenariusz Sylvester Stallone, to w zasadzie mówi wszystko o tym obrazie…zaczyna się z grubej rury, boss narkotykowy w spektakularnej akcji zostaje zatrzymany, podczas której ginie jego syn, poprzysięga zemstę. agent który do tego doprowadził odchodzi w stan spoczynku, zamieszkuje razem z córką na głębokiej prowincji, ale sielanka nie trwa długo…dalszy ciąg jest oczywisty, mordobicia, strzelaniny, i arsenał nabytych umiejętności w użyciu…koneserom takiego kina przypadnie do gustu.

Na mnie największe wrażenie zrobiły dwa ostatnie zdania wypowiedziane w filmie ;).

e0eb0afbeb0e55ba41fe5825782366a6.jpg

Krwawy strzał / Blood Shot

Gatunek: Horror, Komedia, Akcja

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Film jest tak bezsensowny, iż chyba jest w nim jakiś sens :).

Nawet ciężko go określić, komedia napewno nie, horror tym bardziej, akcję dostajemy, ale na maxa absurdalną…gliniarz tępi zaciekle zabójczego wampira, który wykonuje pozytywne usługi na zlecenie rządu, po porwaniu żony rozpoczynają wspólnie krucjatę przeciwko islamskim świrniętym terrorystom, a na koniec okazuje się iż głowny bohater celowo został wybrany na kolejnego nieziemskiego zbawcę ludzkości…nic dodać, nic ująć, typowa niskobudżetowa, nikomu niepotrzebna produkcja.

ddd62c9b88ac66565fc58c2d288be017.jpg

Pod Mocnym Aniołem

Gatunek: Dramat

Produkcja: Polska

O tym filmie juz chyba powiedziano i napisano wszystko, więc nie ma sensu tego powielać…dla mnie to bardzo dobry, poruszający obraz, każdy kto zderzył się z większą ilością alkoholu na swojej drodze, odnajdzie w nim cząstkę siebie.

883b1027846ff14b6aca0ed629ffb8f4.jpg

Ninja: Cień łzy / Ninja: Shadow of a Tear

Gatunek: Akcja

Produkcja: USA

 

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Fabułę, scenariusz, dialogi sobie darujemy gdyż są na infantylnym poziomie, przez ich pryzmat nie da się tego filmu oceniać, na tego typu obraz trzeba spojrzeć wyłącznie z perspektywy jednej płaszczyzny…odtwórca głównej roli pokazuje w nim to co umie robić najlepiej, a jest w tym prawdziwym mistrzem, fragment jego dossie mówi wszystko…

Choreografia scen walki na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza trzy ostatnie to prawdziwy majstersztyk, chociaż nasz bohater czasami jest nadgorliwy w tym co prezentuje na ekranie, po zadaniu kilku śmiertelnych ciosów nożem dodatkowo łamać jeszcze kark, to już by mi się nie chciało ;).

309a229a66bc5f3557bd2dcc699f6267.jpg

Jack Strong

Gatunek: Thriller, Szpiegowski

Produkcja: Polska

 

Zapewne ciężkie zadanie było przed reżyserem aby pokazać w sposób “neutralny” tak niejednoznaczną postać, gdzie dla jednych pułkownik Kukliński jest absolutnym bohaterem, dla innych zdrajcą…film bardzo dobry, na tle ciężkiego klimatu PRL-u, jeden człowiek prowadzi w chłodny sposób grę z potężnym aparatem wojskowo-wywiadowczym, stopniowo dawkowane napięcie, aż do kulminacyjnego punktu włożenia w pudle tabletki do ust, dopełnia całości…bez względu na osobistą ocenę tamtych czasów / postaci obraz zasługuje na uwagę.

8dbdfa3e27f30ddbffe406c6d407da27.jpg

Kumba / Khumba

Gatunek: Animacja, Familijny, Przygodowy

Produkcja: RPA

 

Krótko i na temat…nie znajdziemy w tej bajce takiej dawki humoru jak w “Madagaskarach” lub “Epokach lodowcowych”, ale całkiem przyjemnie sie ogląda, fajna animacja, fajne przygody zwierząt, pogodna fabuła…ot taka odskocznia od wszechobecnych filmowych kilmatów przemocy, krwi, napadów, pościgów, strzelanin, mordobicia i pochodnych.

b79e962c6e874e3d0d59bf43b7817520.jpg

Smiertelna gorączka 3: Pacjent Zero / Cabin Fever 3: Patient Zero

Gatunek: Horror

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Kolejna trzecia część, która z poprzednimi ma jedynie wspólny mianownik w postaci smiercionośnego wirusa, o którym nic nie wiadomo, przez kogo i dlaczego został stworzony…młodzi ludzie wypływają w niewinny, zabawowy rejs w pobliżu Dominikany, sielanka trwa do chwili gdy postanawiają kontynuować imprezę na domniemanej bezludnej wyspie…no i zaczyna się, tajemnicze laboratorium, tajemniczy naukowcy, chorzy pacjenci…generalnie szału nie ma, ale tragedii również, widzimy kilka makabrycznych scen, dostajemy deko grozy, napięcia, oraz zaskakujące zakończenie, w sumie to taki zwykły horror…a czwarta odsłona już się rzekomo produkuje.

3df01aad482ad6c0eea382b1d78936a6.jpg

Tyrania / Tong que tai / The Assassins

Gatunek: Dramat historyczny

Produkcja: Chiny

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Tradycyjnie dla tego typu chińskich produkcji historycznych jest świetna scenografia z dopracowanymi szczegółami, miejscami monumentalna, perfekcyjnie zrealizowane sceny walk,…cała fabuła jest w zasadzie oparta na historii dwojga bohaterów, pojmanych i od dzieciństwa brutalnie szkolonych w sztuce zabijania, w jednym celu, który mają zrealizować w dorosłym życiu…w filmie nie ma niepotrzebnych elementów baśniowych, fruwania po dachach, murach, drzewach, czyli elementów w których lubuje się azjatycka kinematografia, jak najbardziej wart obejrzenia.

300: Początek Imperium / 300: Rise Of An Empire (2014) - no w końcu się doczekaliśmy drugiej części,

3dbc4c05dcc47f955a19c4e56faeade0.jpg

300: Początek Imperium / 300: Rise of an Empire

Gatunek: Dramat, Akcja

Produkcja: USA

Tak jak byłem zachwycony po obejrzeniu “300” w 2007 roku, tak jestem i teraz, dla mnie rewelacja !!

Nie ma się co rozpisywać, świetnie się ogląda w 3D, normalnie wizualny “orgazm”, klasa sama w sobie.

Resztę znajdziecie w poście przedmówcy, co do sceny “łóżkowej” to ona w dużej części bardziej jest “stołowa” ;).

Okulary 3D, chodzę wyłącznie do największego megapleksu Cinema City w Polsce, okulary 3D mam swoje, nawet kilka sztuk, ale oczywiście znam ten ból “wielokrotnego” użytku, nie raz i nie dwa czyściłem otrzymany egzemplarz na swoim ubraniu, i przeklinałem zarysowania.

Jak ktoś lubi mocne horrory i thrillery to zalecam:

I Saw The Devil

High Tension

Dead Fish

Rabbit

Maniac

Mysterious Skin

We Are Who We Are

UWAGA, niektóre dosyć brutalne, wszystkie dobrze rąbnięte.

655e7b7348831592306ffb6368e2bb6c.jpg

Wędrówki z dinozaurami / Walking with Dinosaurs

Gatunek: Animacja, Familijny, Przygodowy

Produkcja: Australia, USA, Wielka Brytania

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Świetna propozycja na sielankowy weekend, realizacja na najwyzszym poziomie, animacja cieszy wzrok, cięte, humorystyczne dialogi, ironiczne komentarze, zwłaszcza w wykonaniu jednego z głównych bohaterów ptaka Alexa…czy duży, czy mały, każdy bedzie po obejrzeniu zadowolony. zdecydowanie polecam.

d77af4e9a3c67afee87c87110f6042cf.jpg

Tokarev

Gatunek: Kryminał,Thriller, Akcja

Produkcja: Francja, USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia, akcja jakaś drętwa w moim odbiorze, na plus nie działa również zaskakujący fakt, iż zabójstwo córki głównego bohatera to był czysty przypadek, a nie żadne mafijne porachunki. Solidne aktorstwo Nicolasa Cage, narastający dranatyzm aż do tragicznego finału to troszkę mało, aby film zachować na dłużej w pamięci.

f3779970921f1f29b6a4b9f662aebc76.jpg

Legenda Herkulesa / The Legend of Hercules

Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Ostatnio w tego typu produkcjach modny jest trend, iż główny bohater musi przejść życiową ścieżkę pseudo gladiatora, ogólnie dostajemy sztuczny, komputerowy twór, momentami poprzez efekty miły dla oka. Z drugiej strony w niektórych scenach widać pewne niedopracowanie na tej płaszczyźnie, a już przy walce z lwem nemejskim to graficy się zupełnie nie popisali. Realizacja łudząco przypomina “300”, “Spartacusa”, czy tez “Pompeje”, reasumując bez wnikania w szczegóły fabuły i czepiania się niedoróbek, pozytyw.

bd4f9e96a2882f753469df0d32eee502.jpg

In The Blood

Gatunek: Thriller, Akcja

Produkcja: Wielka Brytania, Portoryko

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Trzeba przyznać, iż Karaiby pokazane w filmie jawią się jako idealne miejsce na wszelkiego typu podróże, oczywiście z pominięciem “atrakcji” typu porwanie. W sumie niezły film akcji, odtwórczyni głównej roli pokazuje w nim całą gamę umiejętności które nabyła podczas walk na ringach MMA, do tego ma bardzo przyjemną powierzchowność. Nadludzkim wysiłkiem, w ostatniej chwili ratuje męża, po drodze trup ściele się gęsto, a wszelkie przeciwności zostają pokonane, czyli nic nowego, i nic czego byśmy już setki razy nie widzieli.

Mnie ostatnio wzięło na filmy dokumentalne. Obejrzałem sobie ten:

Pozdrawiam.

a7a79cfb209b32521a518fb3dc221dcb.jpg

Obrońcy skarbów / The Monuments Men

Gatunek: Dramat, Wojenny

Produkcja: Niemcy, USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Gwiazdorska obsada, gwiazdor rezyser, a wszystko polane przesłodzonym amerykańskim sosem patosu. Grupa fachowców pod narodowym sztandarem rozpoczyna niebezpieczną misję ratowania dzieł sztuki, rabowanych lub niszczonych przez hitlerowców, nieobywa się przy tym bez ofiar. Fabuła ze swoją akcją jakoś szczególnie nie porywa, w sumie bardziej wzbudziła we mnie tylko ciekawość finalnego rozstrzygnięcia, reasumując dla mnie ten film to małe rozczarowanie.

0dd7b14849d0021e03f5974670d8ec2f.jpg

72 godziny / 3 Days to Kill

Gatunek: Thriller, Akcja

Produkcja: Francja, USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Bedąc na miejscu scenarzysty zupełnie inaczej bym podszedł do zagadnienia, zdecydowanie zmarginalizował zagadnienie problemów wychowawczych z nastoletnią córką, a położył nacisk na typową akcję, czyli wszelkiej maści mordobicia, strzelaniny, pościgi i tym podobne bzdety.

Kevin Costner dwoi się i troi aby uratować sobie resztkę żywota, zdobyć zaufanie oraz uczucia rodziny, no i wypełnić zadanie, za które otrzymuje zyciodajne lekarstwo.

Pomijając obyczajowe przynudzanie, efektowny film, fajne sceny, dobrze się ogląda.

342cc7fa871c0b4abb581c0b7073cb07.jpg

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych / Brick Mansions

Gatunek: Dramat, Kryminał, Akcja

Produkcja: Francja, Kanada

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Krytycy wylali wiadro pomyj na ten obraz, określając go mianem plagiatu, nieudolnej podróbki “13 Dzielnicy”, no ale takie ich zbójeckie prawo.

Dla mnie, szarego widza produkcja miodzio, jest w niej wszystko co tygrysy lubią najbardziej…w fabułę nie wnikam, bo nie odgrywa ona wiodącej roli.

Wrażenie robią ekwilibrystyczne popisy mistrza parkouru, swobodnie fruwającego po ścianach, sufitach, dachach, balkonach, schodach, i w ogóle po wszystkim co się w danym momencie nawinie…dynamika, widowiskowość scen potrafi przykuć uwagę, usuwając na boczny tor pozostałą treść, zdecydowanie warto.

Harsh Times (2005)

 

http://www.filmweb.pl/film/Ci%C4%99%C5%BCkie+czasy-2005-204503

 

 

 

Typowy film o męskiej przyjazni i o psychice człowieka zniszczonego przez wojnę . Znakomita rola zimnego Christina Bale’a i Freddieg’o Rodrigueza . Niespodziewny koniec zmienia całość w solidny dramat . Na dodatek piękna Eva Longoria . Warto !

c2d2dcb579c0b3838ee79936825981c9.jpg

Skubani / Free Birds

Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia

Produkcja: USA

Uwaga: Post może zawierać treści zdradzające fabułę… :slight_smile:

Świetna propozycja na weekend, relaks w najczystszej postaci…super mi się ogladało, fajna animacja, humorystyczne wstawki i teksty, czyli wszystko czego można wymagać od takiej produkcji.