Karta sieciowa TP LINK WN422G - problem (?)

Witam wszystkim.

Na początku, przed przedstawieniem głównego problemu, powiem ,że nie jestem jakimś super zaawansowanym użytkownikiem komputera - jak ktoś zamierza mi coś tłumaczyć, proszę używać słów ,które będę w stanie zrozumieć ; )

Rzecz jasna użyłem opcji szukaj przed założeniem nowego tematu, nie znalazłem jednak nic co by mnie usatysfakcjonowało.

Od początku: po przerzutce na stacjonarny komputer nie miałem możliwości podłączyć internet kablem. Już wtedy chciałem zakupić kartę, jednak gdzieś odnalazłem adapter do liveboxa firmy sagem. Z instalacją i konfiguracją problemów nie było, i na tym dobre strony tego urządzenia sie kończą, a mianowicie: zrywa połączenia, długo je nawiązuje. Czasami w przeciągu dwóch sekund z ‘bardzo dobrego’ zasięgu spada do zera. I o ile przy przeglądaniu stron www nie jest to tak uciążliwe, to o grach internetowych czy rozmowie przez komunikator głosowy można pomarzyć.

Jednak zakup karty odkładałem z dnia na dzień, aż dzisiaj przechodząc koło sklepu komputerowego wstąpiłem jedynie w celu obejrzenia i spisania paru modeli, ale jak to w życiu bywa - zasugerowałem się ładnym wykonaniem i po chwili już wychodziłem ze sprzętem w ręku ; )

Zadowolony ,ze me problemy z internetem wreszcie się skończą przystąpiłem do instalacji karty. Aż tu bach, czar prysnął. Pomijając fakt ,że jedyna instrukcja po polsku jest nie do tego modelu (naukę angielskiego porzuciłem jakiś czas temu kosztem niemieckiego. a wiadomo - język nie używany jest powoli zapominany, więc zrozumienie odpowiedniej instrukcji wymagało ode mnie nie lada wysiłku) to nic nie szło tak jak powinno. Otóż wedle instrukcji ikonka w prawym dolnym rogu powinna wyglądać tak: problem1.gif

Hej,

Niestety, ale nie widzę tych obrazków… Coś chyba nie tak, z linkami, które wkleiłeś… Wydaje mi się, że chodzi o zarejestrowanie karty w LiveBox’ie, czyli dodanie jej adresu MAC do listy kart, które mogą się łączyć w obrębie danej sieci. Nieco o tym znajdziesz w poście Problem z liveboxem limitted acces.

Jeśli natomiast chodzi o sieci oparte na LiveBox’ie to niestety do najszybszych - mało powiedziane - wśród WiFi nie należą. Problem ze zrywaniem połączenia może wynikać z obecności wielu sieci w sąsiedztwie - jak to sprawdzić i ewentualnie zmienić dowiesz się w poście Livebox - problem z Wifi.

Może to nie będzie konieczne - spróbuj najpierw powyższych, bo może się okazać - czego nie życzę - że kupisz nową kartę, a sytuacja pozostanie bez zmian…

Pozdrawiam,

Dimatheus