Klawiatura przestaje działać

Czyli coś z zasilaniem / płytą główną…?

myślę że może to być od przegrzewania procesora bo komp się szybko nagrzewa że aż czuć dziś grałem gta sa wszystko ok a potem tak zacinki i patrze że klawiatura przestała działać i procesor się przegrzewa może od tego

Albo przegrzewa się chipset płyty głównej (Southbridge), który odpowiada za kontrolery, między innymi USB. Może warto sprawdzić temperatury sprzętu?

nie wiem ale w biose sprawdziłem i temperatura płyty głównej wynosi 40 stopni C a procesora 45 stopni C spróbowałem i wczoraj naprawiłem nagrzewanie procesora wyczyszczając sprężonym powietrzem chłodzenie procesora.

Temperatura w BIOS’ie niewiele nam da - w czasie obciążenia na pewno wzrasta i chcielibyśmy wiedzieć, jak bardzo. Możesz do sprawdzenia użyć programu HW Info.

sry że nie odpowiadałem miałem zajetę dni.Tak do tematu podczas gdy gram i klawiatura przestaje działać to w grze występują zacinki.A temperature sprawdzę zaraz tym programem.

Może …zasilacz nie wyrabia z zasilaniem kart i portów usb w czasie gry… głupie, ale niewykluczone.

To czekamy na screena z temperaturami.

Zauważ, że z boku jest pasek, którym przewijasz poszczególne parametry. Wklej wszystkie wielkości. Ewentualnie można dodać kolejne okna korzystając z ikonki na dole po lewej stronie, wtedy będzie łatwiej.

Rozumiem, że wskazania temperatur po przynajmniej kilkunastominutowej grze?

W jaką grę grałeś przed zrobieniem screenów. Bo zastanawia mnie, dlaczego tak mało obciążona jest pamięć VRAM na karcie graficznej. Poza tym temperatury w normie. Może więc trzeba jeszcze zasilacz sprawdzić, a najlepiej jego napięcia w czasie obciążenia przy pomocy miernika cyfrowego.

Chwilę w GTA San Andreas

Chwilę, to znaczy ile - 5 minut, 15 minut, minutę?

Ta 5 minut musiałem coś zobaczyć czy będzie działać mod graficzny

To zdecydowanie za mało - minimum ze 30 minut.

nie wiem ale wiem gdy przestanie klawiatura działać to jest duży lag na kompie a po drugie dźwięk z głośników jest przerywany aż się nie chce słuchać.

2 polubienia

To w takim układzie uruchom w tle jeszcze menadżer zadań i zakładkę wydajność. Zobacz, czy w okolicach tego ścięcia procesor nie jest wykorzystywany w 100%.

92% jest

i do tego Dysk jest aktywny 100% w mendżerze zdań